Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Fulda, dobra guma po neznatno visoj ceni, jako sam zadovoljan kako su se pokazale na mom autu, doduse ovo im je prva sezona.

Vidim i Kleber na puno automobila, sara mi izgleda dobro, mislim da nije losa guma. Ali Fulda je prvi izbor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne skrnavite Italijansko poreklo, ne stavljajte svasta na tockove.

Moj izbor Pirelli Cinturato P4. Jer sa tim gumama ja letim i zimi i leti.

Edited by GajA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od tri brenda koja si naveo iskljucivo bi Fulda dosla u obzir. Razlika u ceni u odnosu na Tigar je toliko u disporporciji sa razlikom u kvalitetu da o Winter1 ne bi trebalo uopste da razmisljas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@GaJa

Znaci na talijanska vozila pireli, na japance jokohama, na shvabe kontinental, na francuze miselin...svasta moze ovde da se cuje....

Edited by mane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je winter1 svakako dobra guma, ali realno u klasi najlosija! Vozio sam sve 4 winter1 iskljucivo zimi 4 godine. Bio sam zadovoljan ne mogu reci.

Ali sada kada ima Semperit speed grip... Wintera je za njih nula! Tek sad widim razliku i posle njih nikad vise wintere ne bih uzeo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ne uzimajte Savu Eskimo 3 .... ako zelite da se klizate na mokrom kolovozu (4-0 stepeni) na sva 4 tocka i da vam subjektivan osecaj bude da ste u kolima sa zadnjom vuchom ....uzmite ih obavezno, dok nije pao sneg iamo sam osecaj da sam Djidji Gali jer sam stalno u krivini bio u kontri...

P.S.

Takodje ovom prilikom moram javno da se izvinim WOODOO-u jer sam ga ubedjivao da su ovi nesrecni, gore pomenuti pneumatici dobri..... :unworthy:

Edited by mane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tvoju dimenziju gume su Wintere skroz dobar izbor. Imao sam sve 4 175-75-13 gume, 3 godine na Lupo-u, posle njega jos 2 i po godine na Yarisu 175-65-14. Pentrao sam se gde hoces, kad hoces, po svim uslovima i nikad me nije prodala.

Za manje automobile koji nemaju mocne motore guma se ponasa odlicno. Par napomena za Winteru su da se u poredjenju sa ostalim gumama tog cenovnog ranga ODLICNO ponasa na snegu (utabanom ili dubokom), ali se nije bas najbolje pokazala na vodi tako da te parametre treba uzeti u obzir pri voznji. Takodje moras da znas da kada Winteri sara padne ispod 5mm performanse se drasticno smanjuju, odnosno najbolje su u prvih godinu, dve.

Fulda je dosta skuplja ali opravdano. Kvalitetnija (citaj dugotrajnija)mesavina, bolje se ponasa na vodi, ali je malo bucnija u odnosu na konkurenciju.

Ja sam od ove godine odlucio da testiram BF Goodrich G-force Winter na Multipli i mogu vam reci da su za tu lovu pun pogodak.

Voznja je gotovo identicna kao na Fuldama, s time sto su BF jos tise od Fuldi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da kazem da su ove GY UG 7+ stvarno stvarno odlicne gume. Ovo poslednje kad je pao sneg probavao sam jedno 10-ak minuta da se klizam po onom haosu koji je napadao. Imam jedan prazan deo necega sto je trebao da bude parking, pa ajde, nema nikoga da napravim biiip.

Moram priznati da mi je uspelo na par sekundi ali nista vise od toga. Ko po suvom da vozim jbt!

Share this post


Link to post
Share on other sites

GoodYear UG 7+ su vrhunske gume i stvarno su za svaku preporuku. Ja imam Fuldu na kolima i sasvim sam zadovoljan, dok Wintere ne bih hteo ni da komentarišem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod UG 7+ je jedini ''problem'' što imaju šaru celom širinom i onda po suvom umeju da bruje. Meni lično ne smeta, ali eto... što se ostalog tiče - nenadjebiva guma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sto ste toliko protiv wintere. Ja vam garantujem da za manje i slabije automobile do 80-90 ks, ne mozete da nadjete neku znacajnu razliku u performansama izmedju wintere i bilo koje druge gume. Naravno ne mislim na vrhunske gume koje su duplo skuplje ali nesto blize tom cenovnom rangu.

Verujte mi, gazio sam je po svim vremenskim uslovima, bash gazio! Zimi radi posao, i to vrlo dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

175-65-14 Wintera je 4300, a Fulda u istoj dimenziji 5700.

Slazem se ja sa tobom da guma glavu chuva i da tu ne treba shtedeti, ali ce mnogima razlika od 1400 dinara po gumi predstavljati znachajan parametar pri izboru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wintera i nije toliko loša, mada svako odlučnije kretanje iz mesta i ubrzanje nije prošlo bez proklizavanja (i na suvom i na mokrom)....ali opet su bolje od Hitrisa.

Hitris je pneumatik koji je definitivno za automobile niže klase. :yes

Ali opet za neku normalnu vožnju su sasvim dovoljne. Što se tiče cene, i jedne i druge su u za nekoliko stotina jeftinije od konkurencije.

Wintera - 195/65/15 je sada 6500 rsd, a Hitris 195/55/15 oko 7500-8000 rsd...preskupo, ne vrede toliko!!!!! :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hitris 8000 din 15-ica pa oni bre nisu normalni , ja sam bre pre 2 god kupovao za HGT-a Primu koja je izmislila gumu za Hitris i to je bila ispod 5000... 195x50x15, ako me secanje ne vara, a da ne pricam o blekston pneumaticima u AP sportu kojima je 17ica 225x45x17 8700dinzi, PA KOLIKO BI HITRIS BIO U 17-ici ...150 jura hahahhah pa nije to Kontinental ili Jokohama.... go retard ,do retarda...... :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Model Ocena na testu

1.Vredestein Snowtrac 3 posebno preporučljiva

2.Continental WinterContact TS800 posebno preporučljiva

3.Goodyear UltraGrip 7+ posebno preporučljiva

4.Dunlop SP Winter Response posebno preporučljiva

5.Michelin Alpin A3 preporučljiva

6.Fulda Kristal Montero 2 preporučljiva

7.Bridgestone Blizzak LM20 preporučljiva

8.Pirelli Winter 190 Snowcontrol preporučljiva

9.Semperit Master-Grip preporučljiva

10.Hankook Icebear W440 preporučljiva

11.Goodyear Vector 4 Season preporučljiva

12.Sava Eskimo S3 preporučljiva

13.Matador Nordicca Basic MP 52 preporučljiva

14.Barum Polaris 2 preporučljiva

15.BF Goodrich g-Force Winter uslovno preporučljiva

16.Maloya Cresta 220 uslovno preporučljiva

17.Gislaved Euro Frost 3 nije preporučljiva

18.Maxxis Presa Snow Wintrmaxx nije preporučljiva

19.Tigar Winter 1 nije preporučljiva

20.Ceat Arctic III nije preporučljiva

21.Linglong Winter-Hero Radial 652 nije preporučljiva

Test zimskih guma ADAC 2008

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja obozavam nemacke gumetine, ali zar nije malo cudno da bas oni proglase za najbolju i drugu gumu svoje proizvode....smesno... :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada se uzmu u obzir navedene karakteristike i svojstva u vožnji, CORDIANT Polar SL predstavljaju zimske gume sa optimalnim odnosom cena/kvalitet. Detalji: spacer.gif

CAI: COW002 Proizvođač: CORDIANT Širina: 175 Visina: 65 Radijus: 14 Indeks opterećenja: 82 Indeks brzine: Q (160 km/h) Sezona: zimska Kategorija: Putničko vozilo Poreklo: SSR - zar se nije raspao SSSR 91 :question: Cena (sa PDV-om): 4,365.00 RSD oglas sa IPG :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

od guma po meni je sava dosta dobra. ja poslednjih godina za zimu imam eskimo s3 a za leto efecta.imam ih četvrtu godinu i letnje će izdržati i sledeću a zimske verovatno i više. pre njih sam imao tigrove tg621 m+s, koje mogu da izguraju oko 40000 km na pogonskim prednjim točkovima i oko 60000 na zadnjim što je u mom slučaju 3-4 godima, posle toga su prednje pohabane a zadnje deformisane (sa balonima). Ali sve zavisi i od stila vožnje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...