Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

capture11z.jpg

1 km=52 dinara

Wintera 165/70 R14 je oko 3100 dinara u Bosni.

Tigar dere u Srbiji. Ne kupujte ovde.

Edited by neshaoct
prebačen post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav veselo društvance! :thumbsup:

Kupih za vikend polovne 4 zimske Federal Himalaya gume 205/55/16 dubina šare oko 8mm na celom kompletu.

Pa me interesuje jel neko imao iskustva sa njima?

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

s obzirom kakve su cene guma za '15 ipak sam pazario polovne 185/55/15 pirelli 190 snow sport t82 stare 3god za 50e 2 kom, shara je oko 6mm,ne vozim mnogo zimi pa se nadam da ce posluziti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam kontaktirao zvornicke prodavnice,cena save adapto 195/60-15 je 118 maraka(59 eur)plus se vraca njihov pdv tako da dodju 50 evara(u BGD kostaju 81 evro),medjutim ne znam kako tacno ide sa povracajem skontao sam da prilikom kupovine prodavac popuni obrazac za izlaz robe iz bosne,prijave se gume na izlazu.Kad se podizu pare tj.jel odma moze da se vrati pa podigne ili mora da prodje neko vreme pa da se ode opet i mora li licno a i nije mi najjasnije gde se uzimaju pare.Pa ako neko zna proceduru neka javne :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde najjeftinije Fulda Montero 3 ili GY UltraGrip u Beogradu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci nema od Kemoimpexa jeftinije? :(

Tamo sam prvo gledao, ali mi se ucinilo skupo...

175/65R14 82T TL UG 7+ MS 8 .413,40

165/70R14 81T UG 8 MS 8 .631,70

165/70R14 KRIST MONTERO 3 MS 81T TL 5.947,20

175/65R14 KRIST MONTERO 3 MS 82T TL 6.372,00

Edited by JLZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam kontaktirao zvornicke prodavnice,cena save adapto 195/60-15 je 118 maraka(59 eur)plus se vraca njihov pdv tako da dodju 50 evara(u BGD kostaju 81 evro),medjutim ne znam kako tacno ide sa povracajem skontao sam da prilikom kupovine prodavac popuni obrazac za izlaz robe iz bosne,prijave se gume na izlazu.Kad se podizu pare tj.jel odma moze da se vrati pa podigne ili mora da prodje neko vreme pa da se ode opet i mora li licno a i nije mi najjasnije gde se uzimaju pare.Pa ako neko zna proceduru neka javne :welcome:

Odeš kupiš gume, natakneš ih na auto i uzmeš obrazac za vraćanje PDV-a. Zatim sedneš u kola i kreneš ka Malom Zvorniku. Na izlazu iz Bosne na carini tražiš da ti overe obrazac za povrat PDV-a. Odeš u Mali Zvornik popiješ piće u nekoj kafani pola sata i onda se vratiš po pare u Zvornik. Nakon toga kreneš bosanskom stranom prema Šepku i tamo pređeš u Srbiju i kući ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako koga zanima... Kupovao sam 175/65/R14 zimske. Dodatna usluga: balansiranje i ventil. Kod svih je i montaza ukljucena samo meni nije trebala. Stavljam gume 1.11 ili ako temperatura padne na ispod 7C.

- Lesanovic. Fulde nije bilo trenutno. Dunlop WR sa dod.uslugama je tamo 6.990 din

- Mobilni vulkanizer nisam mogao da dobijem na fiksni, pa sam odustao od njih.

- Kemoimpex ima ubedljivo najvece cene. Odustao.

- Euroguma, Michelin A4 sa dod. uslugama = 7.753din

- UNO, GoodYear UG7+ ili Dunlop WR sa dod. uslugama = 6.700din

- Teorema, Michelin A4 sa dod. uslugama = 6.400din (narucuje se)

- Dum, guma sa dod. uslugama: GY UG7 (7.200din), Dunlop WR (6.700din), Michelin A4 (8.240din)

Na kraju sam kupio miselinke u Beogumi... Cene: 6.304din guma, 250din balansiranje, 70din ventil., skladistenje 1 gume 100din/mesec (kome treba)

Razlozi: Sajt tacan (cena, raspolozivost guma), izbor (ako sam lose odabrao, slucajno ne bude dok se pojavim i slicno, dobre cene)

Utisak: brzi i nisu namrgodjeni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam kontaktirao zvornicke prodavnice,cena save adapto 195/60-15 je 118 maraka(59 eur)plus se vraca njihov pdv tako da dodju 50 evara(u BGD kostaju 81 evro),medjutim ne znam kako tacno ide sa povracajem skontao sam da prilikom kupovine prodavac popuni obrazac za izlaz robe iz bosne,prijave se gume na izlazu.Kad se podizu pare tj.jel odma moze da se vrati pa podigne ili mora da prodje neko vreme pa da se ode opet i mora li licno a i nije mi najjasnije gde se uzimaju pare.Pa ako neko zna proceduru neka javne :welcome:

Odeš kupiš gume, natakneš ih na auto i uzmeš obrazac za vraćanje PDV-a. Zatim sedneš u kola i kreneš ka Malom Zvorniku. Na izlazu iz Bosne na carini tražiš da ti overe obrazac za povrat PDV-a. Odeš u Mali Zvornik popiješ piće u nekoj kafani pola sata i onda se vratiš po pare u Zvornik. Nakon toga kreneš bosanskom stranom prema Šepku i tamo pređeš u Srbiju i kući ;)

I kopiraj licnu kartu.Jer bez kopije nece da ti overe obrazac na carini.Mene tako ispalise za patike :thumbdown:

Gledaj da racun ne predje 195-196 maraka po osobi(ili 100e),da ti ne bi "zveknuli" carinu na nasem prelazu :rofl: :rofl:

Novac od povracaja pdv podizes kod prodavca.

Daj mi neki kontkat u Zvorniku za Sava gume.Ovaj lik od koga sam uzeo pre neki dan Tigar Winter se pravi lud za povracaj pdv.Valjda sto je blizu mosta,pa mu se moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada na Puntu imam 4 Tigar Wintere od toga prednje su vrlo dobre a zadnje nisu bas nesto..Posto po zimi nevozim nesto puno a i ovdje gdje ja zivim nema toliko snijega kupio bih dvije ljetne gume. Dimenzije guma su 165/65 R13. Zanima me koje gume da kupim a da nisu pretjerano skupe..neke optimalne...

Unaprijed hvala na odgovorima!!

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozi ti to do proleca lagano, a na prolece kupi lepo 4 letnje gume :thumbup:

Ako neces skupo aprilicno dobro, Tigar Hitris serija ti je neka zlatna sredina po novcanik i kola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosao je red za kupovinu novih zimskih guma, i zbog malo losije finansijske situacije u najuzem izboru su Bf goodrich G-force, Sava Eskimo S3, Kleber Kristal HP2. Sta je po vama najbolje uzeti od ponudjenih guma u dimenziji 175/65 R14?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, i mene zanima ovaj Krisalp hp2, na netu nema nekih informacija u vezi nje, a naisao sam na lepu ponudu pa ne znam sta da radim??? :wallbash:

Vozio sam ove BF Goodrich G-Force, sta da ti kazem...i nisam bio nesto odusevljan njima... :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, i mene zanima ovaj Krisalp hp2, na netu nema nekih informacija u vezi nje, a naisao sam na lepu ponudu pa ne znam sta da radim??? :wallbash:

Vozio sam ove BF Goodrich G-Force, sta da ti kazem...i nisam bio nesto odusevljan njima... :thumbdown:

Jel mozes da podelis i sa nama koliko je primamljiva ta ponuda, posto je njjeftiniji Kleber koji sam ja nasao bio sa montazom, balansiranjem, i punjenjem azotom 5000 dinara po gumi, i to je bilo najjeftinije. Ovo je cena za bg, a u kg-u najjeftinije sto sam nasao bilo je 4700 po gumi bez balansiranja, ali su sve bili rasprodali.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opa, onda ova ponuda od 5400din klot za gume i nije bas povoljno...ipak sam najblizi toj odluci...videcemo vec. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Test zimskih guma ADAC 2011

Kao i svake godine pred početak zimske sezone prenosimo rezultate testova zimskih guma koje je sproveo namački auto klub ADAC. Kompletni rezultati su objavljeni u oktobarskom broju magazina ADAC i na sajtu ADAC. Test zimskih guma za 2011. sproveden je na zimskim gumama dimenzija 175/65 R14 T i 195/65 R15 T i gumama za sve sezone 175/65 R14 T. Ove dimenzije su namenjene manjim gradskim automobilima kojih ima najviše i na našim putevima.

Ukupno 9 od 30 testiranih guma je dobilo ocenu ''dobre'' što po staroj metodologiji ADAC-a označava ''posebno preporučljive'' gume. Zanimljivo je da ove godine nijedna guma nije dobila najvišu ocenu ''vrlo dobre''. Ocenom ''zadovoljavajuće'' ocenjeno je 18 guma, ''dovoljne'' su dve, a Trayal Arctica je ubedljivo poslednja, jedina ''nezadovoljavajuća'' zimska guma na testu.

U dimenziji zimskih guma 175/65 R14 T samo tri gume su dobile ocenu ''dobre'' i to Continental ContiWinterContact TS800, Michelin Alpin A4 i Dunlop SP Winter Response. Kod guma za sve sezone u istoj dimenziji najbolje su bile Goodyear Vector 4Seasons koje su jedine dobile ocenu ''dobre'', a u grupi od 6 guma s ocenom ''zadovoljavajuće'' najbolja je bila Sava Adapto.

Continental ContiWinterContact TS830 odneo je pobedu ispred Goodyear UltraGrip 8, Semperit Speed-Grip 2, Dunlop SP Winter Sport 4D, Michelin Alpin A4 i Pirelli Winter 190 Snowcontrol Serie 3, koje su takođe ocenjene istom ocenom ''dobre''. Od premium brendova izostao je samo japanski Bridgestone koji je bio na dnu liste guma s ocenom ''zadovoljavajuća''.

Test zimskih guma ADAC 2011

Dimenzija 175/65 R14 T

- Continental ContiWinterContact TS 800 >>> dobra

- Michelin Alpin A4 >>> dobra

- Dunlop SP Winter Response >>> dobra

- Goodyear UltraGrip 8 >>> zadovoljavajuća

- Semperit Master-Grip >>> zadovoljavajuća

- Esa-Tescar Super Grip 7 >>> zadovoljavajuća

- Vredestein Snowtrac 3 >>> zadovoljavajuća

- Uniroyal MS plus 6 >>> zadovoljavajuća

- Maloya Davos >>> zadovoljavajuća

- Firestone Winterhawk 2 EVO >>> zadovoljavajuća

- Sava Eskimo S3+ >>> zadovoljavajuća

- Pirelli Winter 190 Snowcontrol Serie 3 >>> zadovoljavajuća

- Ceat Formula Winter >>> zadovoljavajuća

- Falken Eurowinter HS439 >>> dovoljna

Test guma za sve sezone ADAC 2011

Dimenzija 175/65 R14 T

- Goodyear Vector 4Seasons >>> dobra

- Sava Adapto >>> zadovoljavajuća

- Vredestein Quadrac3 >>> zadovoljavajuća

- Kleber Quadraxer >>> zadovoljavajuća

- Hankook H730 Optimo 4S >>> zadovoljavajuća

- Rigdon All Season 120 >>> zadovoljavajuća

Test zimskih guma ADAC 2011

Dimenzija 195/65 R15 T

- Continental ContiWinterContact TS830 >>> dobra

- Goodyear UltraGrip 8 >>> dobra

- Semperit Speed-Grip 2 >>> dobra

- Dunlop SP Winter Sport 4D >>> dobra

- Michelin Alpin A4 >>> dobra

- Pirelli Winter 190 Snowcontrol Serie 3 >>> dobra

- Nokian WR D3 >>> zadovoljavajuća

- Vredestein Snowtrac 3 >>> zadovoljavajuća

- Fulda Kristall Montero 3 >>> zadovoljavajuća

- Barum Polaris 3 >>> zadovoljavajuća

- Kleber Krisalp HP 2 >>> zadovoljavajuća

- Kumho I'ZEN KW23 >>> zadovoljavajuća

- Bridgestone Blizzak LM-32 >>> zadovoljavajuća

- GT Radial Champiro WinterPro >>> zadovoljavajuća

- Falken Eurowinter HS439 >>> dovoljna

- Trayal Arctica >>> nezadovoljavajuća

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi sad ovo, ja bas i ne kapiram ova ADAC-ova testiranja,u kategoriju zadovoljavajucih guma ulaze i Sava S3+ kao i Ultra grip 8...pa majku mu, mogli su malo preciznije da naprave razliku izmedju guma, ovako ispada da su to gume potpuno istog kvaliteta...a jesu li???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idi na njihov sajt. Nađi test guma.

Verovatno imaju poene, pa su npr. u rasponu 80-100 poena ''zadovoljavajuće'' gume, ali se redosled pravi po tome ko ima više poena u okviru tog raspona. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo testa za 195/65R15 zimske. Te sam ja uzeo, zato su me i zanimale: http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2011_Winterreifen_Test_195_65_R15.aspx?tabid=tab1

Kolone (po redu): Cena, ADAC ocena, Suvo, Mokro, Sneg, Led, Buka, Potrošnja goriva, Habanje

Ovi procenti (iliti Gewichtung) je ponderacija, odnosno koliko je šta učestovalo u konačnoj oceni.

Ne znam kako su testirali, ali mi se čini da što je manja ocena - to bolje.

Ja sam uzeo 4 Goodyear UltraGrip 8 gume pre neki dan, gledao sam i ranije neke testove pa sam se za njih odlučio, a i po ovom testu kontam da nisam pogrešio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...