Jump to content
FAS Goran
Guest 5204

Šta vas izluđuje u saobraćaju?

Recommended Posts

Kad si gost u restoranu, potrošač(kupac) na pumpi, prodavnici, butiku za svoje pare koje ostaviš si gospodin makar bio direktor, higijeničar, komercijalista. Ako se zadesiš iza mene i žuri ti se da što pre naspeš gorivo i ideš dalje, slobodno izađi pa umesto radnika pumpe ti završi sipanje, ja ću ti reći za koliko da mi natočiš. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gle sad , kao prvo to je vrlo nekulturno sa tvoje strane kao drugo to se zove "Korisnik Usluge" sto si rekao a da li je gospodski ? NIJE a sad cu da ti kazem i zasto. Pa Gospodski je da ustanes trudnici u prevozu, Gospodski je da imas 2 auta i vozis se gradskim, Gospodski je da sipas sam sebi jer iza tebe imaju ljudi koji su PODJEDNAKO vazni koliko i ti, sta god oni bili -  ali ako nisu ... tim jos gore e tad je svasta moguce,  al ocigledno nisi ti dugo u ovom gradu da bi razumeo takve stvari al naucices nadam se u najpovoljnijoj mogucoj varijanti. Nisi los decko, ok ne volis da tankas , ali da znas mnogo nacina postoji za takve. E zato ja tankam sam, a ovaj, ti ces meni reci? :) "nema problema koje gorivo sipate gospodine?" ;) e to isto ce te i onaj na pumpi pitati cisto da znas ... Uvek sipam sam.

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nećeš ti daleko s takvim razmišljanjem. Povlačim se iz priče oko sipanja goriva na pumpama, valja se vratiti na temu saobraćaja i učesnike u pomenutom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Axic said:

Nećeš ti daleko s takvim razmišljanjem. Povlačim se iz priče oko sipanja goriva na pumpama, valja se vratiti na temu saobraćaja i učesnike u pomenutom. 

E al kad razmislim, nije ti to losa ideja ... prvo nek natoce, posle na kasu par proizvoda , okrenes telefon pitas zenu koje cigarete a onda, "mozete mi spremiti kafu, onaj espresso , hvala" a kao zavrsnica "i moze neko da mi proveri pritisak u gumama da napumpa?"  :D platio bih da vidim tu predstavu i otvorio bih kokice pre nego sto bi me izvelo iz takta :D 

 

@clockwork_orange da vidis jedna kad me preskocila u maksiju ja joj se zahvalio na tome , kad se okrenula onako zenica ali dobra dobra silikon usne "ise sve , reko "neka neka sve ok samo vi nastavite " ma sve bi dao tim zgodnim pokretnim objektima , sveeee :D u baru bi skocio da gaca po meni :D

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se vratimo na BMW :) 

viber_slika_2024-02-01_13-26-56-705.thumb.jpg.4125b66a4f67df3da0dab6b43a3066a8.jpg viber_slika_2024-02-01_13-26-56-945.thumb.jpg.3c90e066b02575d1b974c290538fe5c5.jpg

 

A pre par godina u doba korone, bas negde u ovo vreme, vracam se iz Bg, oko 20h, neka vejavica, auto put se ne vidi od snega, stizem ovde, vidim otvorena trafika hajd rekoh da kupim cigarete. Parkirani panduritu negde, pocinje lokdaun ali imam dozvolu za kretanje, na ulici nigde nikog, ni auta ni pesaka. Stanem na ulici, negde u pravcu ovog crvenog auta, ne gasim auto, rade brisaci kad izlazi pandur, prilazi ja spremio dozvolu za kretanje on trazi vozacku, saobracajnu. Pita jel znam koji sam prekrsaj napravio. Po clanu tom i tom stao sam na pesackom prelazu. Rekoh kako stao, vidis da sam van prelaza on pokazuje da mi zadnja guma malo gazi onu belu vodoravnu liniju. Rekoh zezas me a vidis da smo jedini na ulici u krugu od 500m :) I ne vredi, napisa mi kaznu, mislim da je bilo 5000 platio sutra i bilo 2500 :ermm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh pa vidis "pravila nisu ista za sve" ovoj se vidi da joj tarzancic sa kondomom ispao na pola pa joj se zurilo ocigledno ... sve sama "gospoda" moj do mo'ega :D haljina i blejzer ... sa aliekspresa vidi se da nije ubola dimenziju haha :D

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, city said:

a jel znam koji sam prekrsaj napravio. Po clanu tom i tom stao sam na pesackom prelazu. Rekoh kako stao, vidis da sam van prelaza on pokazuje da mi zadnja guma malo gazi onu belu vodoravnu liniju. Rekoh zezas me a vidis da smo jedini na ulici u krugu od 500m :) I ne vredi, napisa mi kaznu, mislim da je bilo 5000 platio sutra i bilo 2500 :ermm:

 

Do 5 metara oko pesackog se racuna kao da si parkirao na pesackom. Ali u  jednosmernoj ulici (ako nisi usao u kontra smeru :)) je dozvoljeno i odmah posle pesackog. Ako nisu i ovo izmenili ovako bese kad sam polagao pre 25 god...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma razumeo bih da je dva sata, guzva ali osam uvece, sneg veje, lok daun nigde kola, nigde pesaka i on ga silji na meni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok i nasi ne krenu ovako da kaznjavaju a narod  je takav da bi sve snimali zarad pregleda na Youtube ili da prvi budu na 192 instagram stranici 192.RS

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piše da samoposluživanje dozvoljeno,ali nije obavezno5c5051619927204a5ce66c104a255d2e.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, knezevic76 said:

Ali likovi koji naglo uspore da bi videli detaljnije udes, kao one babe na tarabama

:D 

Najjace kad se desi neko cukanje ovde po BG na autoputu... Nista strasno, sklone se sa strane u zaustavnu, ali aj' sto je guzva u tom smeru - nego i ovi iz suprotnog smera usporavaju da vide i naprave kolonu i po 1-2 km iza. Bukvalno nailazis na kolonu koja stoji, onda kreni-stani 10 min, dodjes do mesta udesa u suprotnom smeru i iza sve prazno.

Od toga su mi gori idioti koji telefonom snimaju tudje nesrece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manite se više sipanja goriva, dok ima pumpadžija ima i biranja. Koje će pravilo da se primenjuje bira kompanija koja je vlasnik pumpe. Kad više ne bude bilo ljudi na pumpama (kao na zapadu, pa i pomalo na istoku), moraće da sipa vozač sam sebi. Za sada, kod nas, nije tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, city said:

Ma razumeo bih da je dva sata, guzva ali osam uvece, sneg veje, lok daun nigde kola, nigde pesaka i on ga silji na meni :)

Siljio ga on i na meni, pesak nije ni zakoracio na zebru - ja mu rekao "vidi eno ga puz je zakoracio, pisi bre sta hoces ko te 'ebe" bar kad ga placam ga da 'ebem verbalno do kraja.

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam skoro po "gradu" vozio u večernjim satima, po mraku, i juče ispred mene vozi dečko golfa 5, a na sredini table monitor od najmanje 15", piči pink, neki spotovi... :rolleyes:

 

Je l' to dozvoljeno? Mislim TV u kolima, napred? Kod ovih novih digitalnih kad vidim još i mogu da shvatim, al' ono ?! :sick:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš malopre, dok sam tražio neka podešavanja za Android auto, našao sam kako da se pre**be fabrička, Gugl, zaštita da ne može da se gleda YT dok je vozilo u pokretu. Ovo je za fabričke multimedije, kineske i buvljačke nemaju tu zaštitu, a pun je internet oglasa za "nadogradnju" multimedija tako da mogu da puštaju video u pokretu...:cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve mogu da razumem, i komplekse, i želju za nadgornjavanjem, ali ovu digitalizaciju punoletnih automobila nikako.

Pa šta vozač može da vidi ispred sebe nakon zevanja i fokusiranja ekrana na pola metra u

mrklom mraku. 

I koliko će mu vremena trebati da odreaguje nakon što vrati fokus na daljinu kad mu nešto izleti pred auto.

Ej, gleda čovek spotove, valjda mu dosadno dok vozi. :popo:

Share this post


Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, Reacher Gilt said:

Pa šta vozač može da vidi ispred sebe nakon zevanja i fokusiranja ekrana na pola metra

Mi smo pre neku nedelju kad smo išli na Staru planinu, pošto je bio mrak, ugasili ekran multimedije, jer nam je "bola oči", navigacija nam nije bila potrebna, a sve operacije oko muzike mogu i bez tog ekrana da se urade!

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Reacher Gilt said:

Sve mogu da razumem, i komplekse, i želju za nadgornjavanjem, ali ovu digitalizaciju punoletnih automobila nikako.

Pa šta vozač može da vidi ispred sebe

Ej, gleda čovek spotove, valjda mu dosadno dok vozi. :popo:

Balavanderi, jos ako ima projektore i odsecen snop, dozvace se pameti kada mu se (ne daj Boze) nesto desi.

Sto Bane kaze, Stildza i Bravo su mi imali Dark mode na navigaciji, odmah klik cim se nocu izadje van ulicnog osvetljenja.

DS ima jos bolju stvar za nocnu voznju - jednim klikom na dugme gasi se komplet instrument tabla sem brzinomera, gasi se ekran navigacije i ekrancici digitalne klime (do promene podesavanja i onda se opet gase), smanjuje nivo osvetljenja komandi na centralnoj konzoli i ambijentalnog svetla. Primetno pomaze da se covek skoncentrise na ono sto treba, posebno u brzoj voznji ili na losijem putu, odmara oci, ugodnije je za duzi put...

A umesto toga, ti stavljas aftermarket ekran koji smeta, dreci i koji nema nikakvu interakciju sa ostalim komandama vozila, indikacijom da je napolju mrak ili su upaljena svetla...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa ugradnjom aftermatket multimedija su obesmislili zabranu telefoniranja u toku vožnje, milsim konkretno na telefon u ruci, kao i još mnogo toga.
U skladu sa tim i bezbednošću koji propagiraju, onda tehnički ne bi prošao ni jedan auto koji ima aftermarket multimedije.

Sent from my SM-A546E using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...