Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

11 hours ago, stex_pb said:

Majstor nece da montira na masno

Možda posti?:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Eva sam uzeo Fiat OE šolje za 3000 komad (puna cena) u InterCarsu. Nešto me baš iznenadila ovatvoja cena :o

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

jel intercars ima uopste malorpodaju? zar oni nisu samo za mehanicare kao veleprodaja, na sajtu nema da porucis deo pa cak ni pretraga delova, onaj e katalog ima ali tu valjda moras da se registrujes kao firma ili kako vec, moj drugar mehanicar radi sa njima narucivao mi je ranije neke delove.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene samo komplikacije. Poslali mi pogrešne diskove, Auto na dizalici... Uffff

Share this post


Link to post
Share on other sites

realno za diskove i plocice ti i ne treba majstor al kad vec sve ostalo radis kod majstora ok

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, stex_pb said:

Kod mene samo komplikacije. Poslali mi pogrešne diskove, Auto na dizalici... Uffff

Nije ni cudo, GP ima nekoliko varijanti diskova...

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, OMP said:

realno za diskove i plocice ti i ne treba majstor al kad vec sve ostalo radis kod majstora ok

Ne treba majstor ni za šta od ovoga, ali mi treba radionica i beskonačno slobodnog vremena :) Trenutno slobodno vreme koristim da otkucam ovaj post i da idem da spavam.

 

1 hour ago, MiloshBg said:

Nije ni cudo, GP ima nekoliko varijanti diskova...

Baš zato sam otišao sa brojem šasije. Poslali su pločice za disk 284mm a disk 250..... A pošto sam ja pametan uzeo na svoju ruku da nabavljam delove da bi ispalo jeftinije, sad moram da se vozikam po gradu vršim zamenu, a sve to u moje radno vreme :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Nema 250 nego 257 i taj disk je koliko znam na svim 1.4 modelima a 284 valjda ide na abarta i na tjet 

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

ispravio sam 284 je i na tjet ako se ne varam mada negde pise i 257 bem li ga , nisam video da postoji i 3. dimenzija diskova stim da 257 postoje u dve verzije puni i ventilirajuci.......sad dal su kod tebe pogresili plocice ili disk treba proveriti

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se dobro secam, 257 mm je najmanji disk i ide na sve atmo benzince na Grandeu (1.2, 1.4 8v, 1.4 16v) uz 1.3 MultiJet. 

284 mm disk ide na T-Jet, 1.6 i 1.9 MultiJet.

Pozadi,ako idu diskovi (a ne dobosi), isti su za sve verzije GP, 264 mm. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

da 284 ide na tjet i jace dizele abarth ipak nosi 305 ja sam pogresio a 257 u neke verzije ide obican a neke ventilirajuci tako da fakticki postoje 4 dimenzije diskova

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Jutros zamenio. U zamenu za Polcar dobio sam Ferodo diskove uz doplatu 1700. Zupčasti kaiš bio pred pucanje, ista stvar me zatekla i na EVU dok sam na Astri dobio gotovo novo zupčenje. 
Astra stigla iz olandije, EVO iz Švice a GP je zadnje 4 godine naš, bio je talijan.

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko košta veliki servis za Tjet a?

Našao sam na 3 strani.

Povoljno je!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/26/2024 at 10:22 AM, stex_pb said:

Ko nekog zanimaju, ovo su cene delova koji i dalje čekaju na ugradnju:

Amortizer prednji 3688 x2

Amortizer zadnji 2220 x2

silen blok 800 x2

Diskovi 6700

pločice 2100

 

Nosač motora 2150

Zupčasti set 4560

pumpa za vodu 3250

termostat 3220

šolja amorzizera 3500 x2 



 

 

 

@ZvezdoEvo cene delova, ne znam koliko mu samo dođe veliki servis. ovde dodajem +1700 na druge diskove i PK set koji nisam ja nabavljao.
Ruke za sve ovo 150 evra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam ove cene delova, upoređujem sa onim koliko je mene šta koštalo, i mogu ti reći da si srećan čovek... :D

 

Amortizer prednji 7500×2

                    zadnji 4700x2

Nosač motora   ~18000

 

Jedino su šolje tu negde...

 

Ostalo što si spomenuo još nije došlo na red za zamenu, ali polako. :)

 

Kao da vozim ne znam koji auto, a ne iste firme i samo klasu iznad, a po oglasima im i cene slične. :D

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Pa ako si uzimao bolju klasu delova. Ja sam namenski uzimao najjeftinije. Nosač motora 18000? Šta je to, ima nuklearnu regulaciju?

Edited by stex_pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne brate, to je specijalni, plivajući nosač motora! :D

 

A za ostale delove si u pravu, to sam prevideo. ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno suvozacki nosac, sa glikolom.

Idu i do blizu 200 EUR iz originala kod ovlascenih.

15 hours ago, OMP said:

da 284 ide na tjet i jace dizele abarth ipak nosi 305 ja sam pogresio

Da 305 na Abartha (20 mm veci nego na T-Jet) ali pozadi ide identican od 264 mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)
4 hours ago, stex_pb said:


 GP je zadnje 4 godine naš, bio je talijan.

Znaci verovatno nije ni radjen veliki servis kod nas kad je uvezen iz IT.

Mom GP-u je radjen servis u CH nekih 40k km pre nego sam ga kupio ali sam ga uradio posle par meseci da ne razmisljam iako je na izgled kais bio odlican kao i ostatak delova i moglo je to jos iha bez problema jer je bio iz originala a oni to teraju 100k km.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Treba radiiti odmah po kupovini mali i veliki servis, ortak verovao prodavcu na rec(majstor mu rekao da ne moze da proveri stanje) pa mu je pukao kais dok se peo uz bubanj potok godinu dana kasnije. 

Edited by Nikola 1.6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...