Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

47 minutes ago, Ivan said:

 

Ali ako imas neko resenje da me zena ne lansira kada dodjem sa crnim rukama na cist lavabo - bio bih ti zahvalan :D .

 

 

Poenta je samo da te ne uhvati na delu :), sto se ono kaze "spustenih pantalona" :D

Edited by ostoja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovih dana nije bilo mraza pa nije ni maglio auto al juce vidim u Lidlu neki sprej protiv rdje, uzmem da naprskam onu tackicu iznad soferke i kad sam vec bio kod auta rekoh da pogledam antifriz. Ne vidim lepo, mutna plastika one cantre. Danas odem do servisa da mi provere to i da zamenim filter kabine. Gledali i fali antifriza, dosuli preko litra. Gledali motor, skidali sus pleh ne vidi se nigde da je curelo. Zadnji put sam kontrolisao pre mesec i po, dva bilo u redu. Kad su skinuli pleh neko crevo interkulera bas masno, tamo sa suvozaceve strane. Pipkao ga majstor kaze meko, brisao, zagledao nema pojma sto je masno. Nesto pominjali hladnjak ulja ali kao nije ni on, nemoguce da tako zamasti. Gledali ulje ono na max, menjao sam ga u junu. Leva strana suva sasvim, crevo sa te strane suvo. Neka ga sad ovako pa cu morati da kontrolisem, za jedno 2-3000km cu da menjam ulje pa da vidim da nadju sta mu je.

Zamenio filter kabine, ajd kad sam vec tamo zamenio filter vazduha, vidim ima brisace zamenim i njih, cini mi se da su nesto kruti bili, mada su brisali ok. Ovi sad se ne cuju. Delovi 5000 i ruke 4000. 

viber_slika_2024-01-29_18-09-32-613.thumb.jpg.8d827e8058d9d3e8cdf29c6a3f1f00f0.jpg

 

I da, rekoh da vidi onu - klemu sto ne moze da skine. Guzio se, skidao onu sipku, vukao, jedva je skinuo. Kaze na klemi od akumulatora se napravio rub :ermm: Ismirglao je malo i sad valjda moze normalno da se skine :)

I da, kad sam krenuo stanem u gradu da namestim vreme i datum posto se poremetilo zbog skidanja kleme. Auto je radio par minuta na leru i vidim zamaglilo zadnje staklo, samo ono nista drugo. Jeste hladnjikavo napolju, to je bilo oko pet, pola sest, al opet nije mraz a ovih dana nije maglilo. Obrisao krpom pa cu videti da li opet magli.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videcemo, nije soferka sinoc, samo pozadi. Ne oseca se antifriz, suvi tepisi, menjao mi filter klime valjda bi video da negde curi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao danas antifriz stoji koliko je napunjen ali sta sam ga i vozio malo po gradu, moracu do Bg pa da vidim. Odem da ga operem i u kaseti mi stoji ono pakovanje maramica za enterijer. I mokro spolja, kondezovala se voda po njemu. Pregledao kasetu, suva plastika svuda, samo mokra ova kesa maramica. Neverovatno mi je da magli zbog njih ali sam ih ubacio u gepek negde ispod daske :) 

Nasao i  broj nekog glas servisa zbog onog odlepljenog kedera pozovem on kao radi ali sredjuje garazu tek treba da pocne ali da svratim pogledace. Drndao se dvadesetak minuta, dal je to  vec neko cackao ili se sam keder razdvojio od osnove al zalepio na kraju. Pitam posto on nece nista. I tu smo se malo ubedjivali jedva mu ugurah koliko sam imao sitno, 600-700 din za kafu makar. Kaze nemojte da perete dan, dva auto i pricvrsti nekom trakom pa da je skinem. Necu da perem, oprao sam ga pre nego sam otisao kod njega. kad dodjem kuci auto vec sav od neke prasine, neke kapljice sa strane od vode sa ulice. Malo sam ga obrisao krpom, nervira me kad je tako prljav :) U  kakvim mi strokavim gradovima zivimo to je strasno :ermm:

viber_slika_2024-01-03_17-22-16-961.thumb.jpg.7ca8309b710ed93a0f6e1126eb1df92e.jpg viber_slika_2024-01-30_16-47-20-147.thumb.jpg.290a0fece4b452cba63cde095070fa46.jpg viber_slika_2024-01-30_19-15-04-283.thumb.jpg.e687f1539d731137511ab1af9699fbb2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mogu da dužim, probaću kratko: 

 

deff. ti negde malkice pušta antifriz u kabinu/tablu/kasetu. Te maramice su se baš zato i nakvasile spolja. Sa slike kedera se vidi koliko je vlažna 'magla' na prednjoj šoferci. Zadnju nemoj da brišeš krpom nego upali grejač stakla da ti to rešava. 

Pušta toliko minimalno da ti vrvtn neće ozbiljnije smetati do sledeće zime, ali je naravno mnogo pametnije rešiti to dok je lepo vreme... Čim krene proleće pozabavi se time.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, city said:

Gledao danas antifriz stoji koliko je napunjen ali sta sam ga i vozio malo po gradu, moracu do Bg pa da vidim. Odem da ga operem i u kaseti mi stoji ono pakovanje maramica za enterijer. I mokro spolja, kondezovala se voda po njemu. Pregledao kasetu, suva plastika svuda, samo mokra ova kesa maramica. Neverovatno mi je da magli zbog njih ali sam ih ubacio u gepek negde ispod daske :) 

Nasao i  broj nekog glas servisa zbog onog odlepljenog kedera pozovem on kao radi ali sredjuje garazu tek treba da pocne ali da svratim pogledace. Drndao se dvadesetak minuta, dal je to  vec neko cackao ili se sam keder razdvojio od osnove al zalepio na kraju. Pitam posto on nece nista. I tu smo se malo ubedjivali jedva mu ugurah koliko sam imao sitno, 600-700 din za kafu makar. Kaze nemojte da perete dan, dva auto i pricvrsti nekom trakom pa da je skinem. Necu da perem, oprao sam ga pre nego sam otisao kod njega. kad dodjem kuci auto vec sav od neke prasine, neke kapljice sa strane od vode sa ulice. Malo sam ga obrisao krpom, nervira me kad je tako prljav :) U  kakvim mi strokavim gradovima zivimo to je strasno :ermm:

viber_slika_2024-01-03_17-22-16-961.thumb.jpg.7ca8309b710ed93a0f6e1126eb1df92e.jpg viber_slika_2024-01-30_16-47-20-147.thumb.jpg.290a0fece4b452cba63cde095070fa46.jpg viber_slika_2024-01-30_19-15-04-283.thumb.jpg.e687f1539d731137511ab1af9699fbb2.jpg

 

Pokusaj, ako imas mogucnosti da ostavis auto negde otvoren, na otvorenom da se susi i vetri - narednih dana najavljuju toplo vreme za ovo doba godine ~15 stepeni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ono je odsjaj na fotki ne magli on sad, to je bilo na -10. Ali svakako je negde izgubio litar antifriza. Provozoca sutra do Bg pa videcu. Inace ne oseca se miris antifriza, unutra sve suvo, tepisi, plastika u kaseti.

viber_slika_2024-01-31_16-47-22-588.thumb.jpg.917bd491dbbe93e2a92622a22921487a.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, city said:

Ali svakako je negde izgubio litar

Da je par deci, pa da zanemariš. Ja bih terao kod majstora da je moj.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Terao ga ja, nigde ne curi, ne vide se nigde tragovi. Veceras vozio do Bg, po gradu, vratio se i ne magli uopste. Jeste da je bilo 7 stepeni kad sam odlazio ali vratio sam se na 2 stepena. Gledao posle nije mrdnuo antifriz. Cekam mraz pa cu videti. Svakako planiram da odem do servisa da vidim sto je masno ono crevo pa mozda do tada nesto bude i sa antifrizom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontrolisao nivo bilo sve normalno. Juce odem do Bg, stanem kod fransa na dva tri minuta pogledam ono kod levog(suvozacevog) tocka kaplje malo, mozda velicina petodinarke. Jel tu pumpa za vodu? Posle pet minuta stanem iza Geneksa ne kaplje nista, muvao se po gradu, bio parkiran nista ne kaplje. Danas proverim, fali jedno santimetar antifriza. Sutra cu da odem do servisa a inace ne dize temperatutu, grejanje radi normalno, suva kabina, ne smrdi  antifriz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, city said:

ono kod levog(suvozacevog) tocka kaplje malo

kod mene je to desni tocak...

 

A tu je negde i crevo za kondenz klime

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan savet, ne terajte auto kod majstora po kisi :) Otisao juce do servisa, ovde ceo dan neka kisa padala, i covek ne moze bas da vidi gde i da li curi. Poledao i ja kad su ga digli na dizalicu, ono mokro ispod, kaplje voda svuda, muka sa skidanjem sus pleha, svi oni srafofi plus na dva mesta uvezu zicom ili vezicama pa dok se to skine. Cistio nekim sprejom, izduvavao vazduhom, gledao, cackao, dolazio i momak koji ga je gledao pre desetak dana i ne vide gde curi. Kod vozacevog tocka kao nema nista, najvise su se muvali ispod suvozacevog tocka, sumnaju na neku gumicu dal na crevu ili na neku plastiku sto ide jbm li ga nisam bas razumeo :) I na kraju nista, dosuli antifriz pa da odem za par dana kad ne bude kisovito.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da mi je neko pricao rekao bih da nema sanse :) Ajd rekoh da pogledam nalepnicu,  kad mi istice registracija kad ona istekla 21. Srecom nisam isao ovih dana za Bg a bio sam ubedjen da je negde u martu :) Pozovem servis, otvorili su nedavno i tehnicki u sklopu servisa, odem zavrse za pola sata. Najvise su se drndali oko gepeka, te zagledaju tocak, te dizalicu, prvu pomoc, otvarali, zatvarali vrata, prozore... I da, jedan se muvao ispod volana, trazio ecu koliko sam cuo :) Prosto mi neverovatno da ne zna gde se nalazi a ne znam ni sto ce mu. Ne znam dal su stelovali nesto, nisam ga provozao pre toga kako se savetuje zbog uzduvnih gasova, otisao oprao ga i do tamo mozda ima dva, tri kilometra. Ugaseni  egr i dpf. Sve je trajalo jedva pola sata :) Ali, kad sam dosao kuci aj rekoh da izvadim cetku za sneg kad rezervni tocak i ispod nesto mokar, pipnem ulje. Setim se da kad sam letos menjao ulje da je ostalo pola flase, dali mi i ja ga uglavio u rezervni tocak. I ovi kad su preturali. tumbali, jeli g verovatno ga prevrnuli i iscurelo :( Pored te flase u kesi bile i neke gumice, velicine nokta, sa belom plastikom u sredini, ne znam ni zasta su, bacim i njih, jelenska koza masna ona kutija bacim i to. Brisao koliko sam mogao, mrzelo  me da vadim tocak ali moracu, pocece da smrdi verovatno, sad kad otopli :( 

Nisam znao da ne sme da se udje unutra, krenuo da vidim sta rade kad momak, molim vas nemojte, ne smete ovde :) Al su ljubazni, kafa, sok, moze da se pusi unutra, vidi se kroz staklo sta rade. Jedino se ne secam dal sam na nekim tehnickim dobijao odstampane rezultate, ovde nema nista.

Tehnicki 6000 i mora u kesu, ne moze karticom. Jedino mi zao kaad sam video proviziju banke :) Platio karticom Rajfajzen a aparat im Inteza :( Mogao sam i Intezinom karticom da platim al mi nije palo na pamet da obican aparat moze da bude vezan za banku. I da, ne znam koji ce im k maticni broj :( 

 

 

viber_slika_2024-02-26_16-41-54-327.jpg

I da, licne karte skoro svima isticu u sledecih par meseci pa proverite :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostavio danas auto u servisu  da utvrde gde gubi antifriz. Kad ga vec dizu, skidaju sus pleh rekoh i da zamene ulje, filter ulja, goriva ako ima i onako mu je to sledovalo za par stotina kilometara. Filtere klime, vazduha sam menjao pre mesec dana. Pitao dal da sipam neki aditiv u ulje kazu bolje onaj sto se sipa u staro pa motor radi pola sata, kao ispere se i onda se sipa novo ulje tako da cu i to uraditi. 

Videcemo sta ce da utvrde gde je gubio antifriz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@city hladnjak filtera ulja ili usisna grana :)
obicno mesta gde se gubi antifriz na 1.6 i 2.0.

Inace za 2.0 je 100 eur skuplja registracija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usisna grana zamenjena kad sam ga kupio, EGR zatvoren... Malo neprijatno me iznenadise popodne, Gotov auto, neko plasticno crevo ispod auta, dal rece rebrasto , ima pukotinu i tu curi antifriz. Nisam mogao da odem po auto, sutra pre podne cu, pitah ga koliko je, kaze 29000 :( Ne znam ni sta sam mislio, verovatno sam racunao sa petnestak hiljada. Videcu sutra sta koliko kosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...