Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Samo da vas podsetim da proverite tecnost za pranje vetrobrana :) Vracam se jutros iz Bg i na autoputu mi nestade. Neka kisica povremeno padala i kako prodjem neki kombi ili dzip isprska soferku da se ne vidi nista. Svratim na pumpu, balon od 5l hiljadu dinara :( Probam da sipam, nema sanse, prosucu pola. Ajd kupi flasicu vode da napravim levak ona 105din :) 

A vec nekoliko dana hocu da proverim, da sipam zimsku tecnost i nikako. Jos pre dva tri dana u nekom trznom centru vidim u holu prodaje se neka, ispod 400din ali zurio sam ne videh ni da li je 3 ili 5 litara. Kad sam stigao kuci hajde rekoh da pogledam u gepeku, cini mi se da sam imao levak. I tamo negde pored rezervnog tocka nadjem levak i onu veliku flasu tecnosti, imalo mozda litar, litar i po. Dok sam je vadio poce da curi na sve strane, srecom ona letnja mirise lepo :) Setim se da sam letos kupovao, jednu flasu pa bilo malo uzmem drugu i to ostane. Dal je ono dno od gepeka pritislo i pukao cep, koliko sam video nije curelo nego tek kad sam je vadio. Inace staje oko 4 litre u posudu.

Naravno, morao sam da svratim da operem auto, neverovatno je kako bude isprskan, ulepljen da li od autoputa ili grada ne znam, ali dobro nije mraz danas. I dok sam prosao kroz grad, stigao kuci opet isprskan, ne strasno ali... :( Dal ce da sete da operu ulice nekad ovo je bas gadno za voznju. Secam se vremena kad su svaku noc i po Bg i ovde prali ulice.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/12/2024 at 3:01 PM, Ivan said:

Motip je 500 ml, sa nasim klupskim popustom platih jesenas oko 800 i kusur kinti.

Nije jeftin motip, pre neki dan gledah u woby, presto je oko 680 a valvoline malo preko 700din isto 500ml, ja imam jos malo nekog italijanskog zaboravih ime ali moracu da uzmem novi,.

Tecnost za brisace koristim dosta pa je uvek i imam i dolivam, mada mi pre neki dan ledila po malo, nije strasno ali ne baca bas idealno mlaz,  iako pise da je -20, mislim lidlova

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
50 minutes ago, city said:

Samo da vas podsetim da proverite tecnost za pranje vetrobrana :) 

 

Ja kupih auto, u cantri nepoznata tecnost (ko ce ga znati dal je zimska il letnja). Na "srki" metodu nece, ima 100 nekih krivina i zapne crevo za infuziju.

Na kraju sam pre jedno mesec dana sedeo i prskao kao sumanut dok je nisam ispraznio.

Sipao 3l zimske, kad sam krenuo jos, krenulo da preliva...

 

Na NIS je 600din/3l, ali ako uzmes dve onda je 900din/6l. Miris jabuke, al se oseca malo ipak da dzibri na alkohol kad prsnes...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, onda je to ta cena, ovo je bila Eko pumpa, pise -21 stepen. Ne mora ona da zaledi, zaledi spolja, na haubi bude vode, snega i zaledi otvore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma davnih dana, ne secam se vise ni na kom autu mi je pukla posuda zbog leda. Od tad pazim da sipam zimsku pred minuse.

Problem samo sto je ne mozes naci van sezone, pa onda leti ne dolivam do cepa nego da ima litar cisto ako zatreba. Lakse se prazni posle u jesen.

 

A pre neki dan citam ovde neko je imao cistu vodu u hadnjaku i puklo mu crevo, ja bih srcku dobio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam neki ovakav, nemam pojma ni otkud mi, dal je ostao od onih kantica za benzin. Sad ga gledam, pitanje da li i moze da se sipa sa njim, probacu bas.

 

viber_slika_2024-01-16_12-47-32-735.thumb.jpg.ade0293e66cae1aa4e9ca63c5e054d5e.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E do ... :) Ma nista, sledeci put cu kupiti u onim kesama, cini mi se da je tako lakse pogoditi otvor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ima kod kineza levak da se kupi,to mozda 100 dinara,ja sam neki dan uzeo u auto radnji blizu mene,zimsku tečnost 2litre 300 dinara,a imao sam i litar zimske sto mi je ostalo od prosle godine

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, OMP said:

presto je oko 680 a valvoline malo preko 700din isto 500ml

K2 silikon sprej je 400,00 RSD.

 

Što se tiče vetrobranske tečnosti, zimsku sam usuo, a cena je u nivembru bila 3l = 430,00 RSD (Euro-petrol).

Jedino što je pre par jutara bilo -7, prskalice zaledile pa nije htelo da prska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta raditi sa tim prskalicama? Kupio sam neku tecnost za odmzavanje fetrobrana, verovatno nesto sa alkoholom, pa cu probati kad sledeci put zamrznu valjda nece osteti boju. Mada kad je bas mraz i ne prlja se soferka nesto tako da i nema potrebe za prskanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zimi u svaku tecnost za pranje soferke sipam cist alkohol, bar 4-5dl. Da ce zaledi onda - nece sigurno, bilo da ima zaista deklarisanu tacku mrznjenja do -21C ili nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros sam oko sest isao za Bg, temperatura -10. Tecnost za vetrobran prska, jos sam i kupio neku za odmrzavanje stakla, poprskao prozore, soferku, odmrzava odma :) Ali zaledilo mi iznutra, i soferka i pozadi. Mozda je i deset minuta radio na leru, ukljucio ono na max al slabo odmrzavalo. Tek kad sam krenuo, iskljucio to i pustio grejanje na 32 :) odledilo. I za pet sest kilometara dostigao radnu temperaturu. Da li je normalno da ledi iznutra, nesto se ne secam, odavno nije bilo mrazeva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ima neke vlage u autu ledice iznutra, meni se skoro desilo bile mokre patosnice i napravile kondenz na staklima i ujutro soferka zaledjena iznutra, to se desilo i na jednom autu kom sam radio dubinsko posto se nije osusilo.

E sad posto je dizel dzabe ga grejes u mestu jer mu bas dugo treba da krene toplo da duva, mora da se vozi

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam pipao al ne bi trebalo, pogledacu, imam i one gumene preko. Prao sam ga pre dva, tri dana, posle ga zatrpao sneg, skinuo sneg ujutru i nisam ga ni otvarao do jutros. Imam neku magicnu krpu u vratima, mozda je bila vlazna al bas da ovoliko zaledi neverovatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da se desi ako je auto bio zaledjen, pa za vikend ceo dan na suncu. Ume onda da se uhvati trunka vlage sa unutrasnje strane stakala i sa suvim patosnicama.

Koja onda preko noci zaledi.

Ali to je trunka, ako je bas hladno i auto stoji napolju. Ako je nesto vise, moze da ukaze na neki problemcic ili vlagu u autu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam gumene patosnice i u njima ostane vode od obuce, to napravi vlagu pogotovo sad kad preko dana greje sunce a noci vedre i hladne, zato u zadnje vreme uterujem uvece auto ispod nadstresnice i ujutro milina.Juce sam ga oprao i odmah pod streju, ujutro samo malo brave teze odlepile ali sve ostalo super a komsija delje li delje led sa stakala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za*ebana voda :) Necu skoro vise tako rano ici tako da videcu, pregledacu svakako patosnice mada mislim da su suve, one ispod gumenih, na gumenim moguce da je ostalo vlage od cipela.

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, city said:

Necu skoro vise tako rano ici tako da videcu

Pametno, da sam na tvom mestu, ne bih ni isao na posao. Ili bar tamo oko 12-13h, kad malo odjutri :D .

Ta vlaga sa potosnica i obuce ume da napravi i brljavljenje na automatima iznad pedala (kocnice i kvacila). Proveri i to kako ti radi za svaki slucaj (stopke, tempomat,...).

20 minutes ago, OMP said:

zato u zadnje vreme uterujem uvece auto ispod nadstresnice i ujutro milina

Nije potpuna zastita, ali bar nadstresnica puno znaci za prilicno situacija. Stoje mi dva auta odmah jedan pored drugog, jedan pod nadstresnicom (u ovakvim hladnim jutrima sedi i vozi), drugi pod vedrim nebom (delji i sedi i vozi) :) .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...