Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Prodade me akku... Znao sam da je loš ali sam se kurvao. Klasično srpsko "neće valjda baš sad."

I subota rano ujutru, krećem na put od 350km, ključ u bravu, okrenem a o ono samo "tak" - u prevodu: 'oćeš kurc!'

 

Sva sreća pa imam buster, upalim auto i pravac AP. Dopunio se do odredišta i služio taj dan. Nedelja jutro pre kafe drugar otvori radnju i počastim Amfibiju novim Exide. To je imao u ponudi iako nisam oduševljen Exide akkumulatorima, nisam mogao da biram...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bi trebao definitivno na neku debelu benkicu ili meckicu da predjes , kakvi amfibije tosteri i resoi , ne stoji ti brate nas, to je ustvari bio znak :)

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Salio sam se za znak nisi pogresio u svakom slucaju, bez ljutnje prijatelje ali da, volim debele masine ,zadnja vuca, manuelac ,da brunda i da je mracna kao noc , neki chevrolet chevelle SS onako crn kao noc zatamljen ;) ehh daleko smo mi od toga , sve sad mikronizacija a za koju godinu ima da teramo 0.5 ccm masine :D Pazi kad ne znam sta je booster i cemu sluzi ,nema kad naviknes na staro to je ...

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet mi je dosada zakucala na vrata pa je krenulo (inače od početka planirano) razmišljanje o boji. Još pri kupovini sam znao da mora da se radi i sredi limarija i plastikarija ali apsolutno nije bilo niti je sada hitno/prekopotrebno pa sam to ostavio za ovu godinu, kad prođe probni period i vidim šta sam kupio...

 

Ova fabrička zelena mi nikada nije bila izbor za Avantime i sanjao sam i priželjkivao da kupim plavi ili crveni (bordo neka, jbmlg - http://www.amicale-avantime.com/teintes-en.html ). Ali kako boju najmanje možeš i trebaš da biraš pri kupovini 20god starog auta, nisam je ni gledao. Sada, što vreme sve više prolazi, ova zelena mi se sve više sviđa pošto je uživo stvarno dobra, na jakom suncu je brutalna. 

 

Voleo bi da čujem savete, predloge, možda i glasanje za sledeće opcije: 

 

1. da ostane u prvoj boji, fabrička zelena,

 

2. da bude mat plava, 

 

3. da bude mat bordo/crvena. 

 

Opcije dva i tri su isključivo folije, da uvek može da se vrati u fabričku zelenu. 

 

 

avantime blue side.jpg avantime bordo side.jpg moj Avi.jpg

 

Renault_Avantime_colours.jpg avantime bordo front side.jpg

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav te crni mat spopao :D Tebi je izgleda bas udarila ta dosada na vrata....

Meni je ova fabricka zelena skroz ok, samo bih isao na varijantu vracanja sto pribliznije fabrickom stanju. Kad te gadja dosada ti pojuri neku jos zanimljiviju felnu npr, ili neki deo opreme koji nemas , a postoji za avantime :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bih radio mat sivu metalik u kombinaciji sa sjaj crnim detaljima (krov ti je vec taman zbog panorame ali stubovi i retrovizori u sjaj), kao sto ima ovih novih kola u tim bojama, super stoji na vecini auta...

 

ovako nesto, mislim da bi odlicno cucnula na avantime pogotovo sa letnjim tockom....

 

db5549e5c0372fb6829c722f0a0f758b.jpg

 

borda nikako, zelena ni meni nije lepa sem ako neces da zadrzis fabricki izgled mada to ces uvek imati kad ti dosadi folija, plava mat metalik moze da bude isto dobra kao sto je default sjaj nijansa al ja da biram za sebe mat sivo!

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ostane u originalnoj boji,stvarno je neobična i jedinsvena i lepo mu stoji!

A i veću vrednost ima u originalnom stanju….

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

folijom cuva originalnu boju i uvek moze da se vrati na nju kad mu dosadi ili resi da prodaje auto ili taj novi vlasnik

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, dellas said:

Meni je ova fabricka zelena skroz ok, samo bih isao na varijantu vracanja sto pribliznije fabrickom stanju.

+1

 

Moja obrazlozenja: 

 - menjanje boje (bilo farbanjem, bilo folijama) ostavlja motorni prostor i ostale unutrasnje delove lima (ako ih ima, ne znam u gepeku mozda, oko pragova?) u fabrickoj boji, sto meni licno malko smeta. Moze da se uradi i to, ali onda stvarno bas nenormalno puno kosta. Farbanje u fabricku boju ne stvara te probleme, cak i da se malko omane nijansa.

-  iz dosadasnjeg iskustva (ne kazem da je ogromno), folije mi se nisu dopale za 'sjajni look'. Dobre su za mat efekat, ko to zeli (ja ne), ali za efekat sjaja, nisam jos nista video sto moze da parira dobrom, debelom laku. Sa tim na umu, mislim da bi vise "wow" efekta dobio pazljivom i dobrom "zavrsnom obradom", odnosno debelim i sjajnim lakom, nego sto bi dobio nekom sad ekstra nijansom neke boje. 

- Tvoja fabricka boja je dosta "duboka". Ovako u senci ne sljasti, nepazljivom oku se ucini samo kao "neka tamna", dok na jacem suncu/svetlu, bas lepo pokaze tu zelenu nijansu i sljokice/metaliku. To je karakteristika koju primecujem kod svih novijih, skupljih boja. U svemu je dosta tesko pogoditi granicu izmedju kica i otmenosti, a mislim da je pomenuta karakteristika (a i tvoja boja u novom sjaju), bas tacno pogodjena po tom pitanju... 

 

 

A koment za foliju, jeste da je taj proces povratan u smislu, uvek mozes skinuti i vratiti se na fabricku boju, ali s druge strane, uopste nije jeftina igranka za isprobavanje... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam, i ja za sada naginjem izglasanoj opciji.   :thumbup:

 

31 minutes ago, OMP said:

folijom cuva originalnu boju i uvek moze da se vrati na nju kad mu dosadi ili resi da prodaje auto ili taj novi vlasnik.

 

Slažem se, ali treba joj sređivanje. A baš bi glupo bilo i puno bi koštalo da je sredim pa je onda presvučem zarad zaštite i nekog mog hira promene boje...

 

Moram da uradim gepek vrata, haubu i jedno krilo na fleku obavezno a branike možda. Ostatak auta je dobar. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PremieRacing narandzasta, ova nova kao sto je na Nissanima (xtrail) ili Kiji Sportage
Ovako nesto
18788368785947c0f1a990c937993201_v4_big.jpg


Po mom misljenju, jako lepo stoji na glomaznim autima a nije standardna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oteraj auto kod majstora koji radi folije i stavi par uzoraka koji ti se svidjaju uz auto i samo ce ti se kasti...

Sent from my SM-A805F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ne volim foliju mada nijednom to ne stoji sem kao brend na sluzbenim kolima,  kontam na tim renoima neka dark steel sa brdo kristala u bazi bi bilo top top i neki simpa lak preko i plava njihova im nije losa sta znam stvar ukusa, folija jedino ako nesto za'ovnam pa onda punim gasom do zalazka sunca pa usput u prirucnu garazu :D Al to nista ne znaci i sve je to tanko dok ne sevne neki cunak straight pipe pozadi da bljuje vatru , to ko da nista nisi menjao bez glavnih modifikacija ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam, sve zavisi da li hoces da mirise na radost ili ce postis dok ne promenis ljubimca :) farove definitivno sa crvenog pa kuj puklo da puklo 

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...