Jump to content
FAS Goran
igor0511

Seat Leon FR 2.0 TDI

Recommended Posts

Hvala :) 

Zanimljivo je da sam Golf 7 1.6 tdi probao pre više od godinu dana i nije mi nešto privukao pažnju. Štaviše mnogo me je nervirao nedostatak tempomata i startstop sistem. Nije mi ni palo na pamet da ću voziti auto baziran na tom modelu.

 

@m1hajlo čekam lepu priliku i da mi Canon bude pri ruci :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U zdravlju da ga vozis!
Potajno ti zavidi vise od pola foruma medju njima i ja :-) stvarno je lutka od auta.

Sent from my SM-G930F

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/18/2016 at 11:51 AM, igor0511 said:

 

@srdjosImao sam taj motor, doduše u 125ks verziji da probam na Autobanu i ide baš lepo, do 160-170 bez muke dolazi.

Zbog elektro serva, malog motora i dobre izolacije malo ostavlja utisak kao da igraš neku igricu,

 

A sta ce ti vise po gradu, mali motor, agilan, brzo se ugreje kad je hladno :D. Po gradu da zujis više nego dovoljno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahvaljujem još jednom :) 

 

Ko zna kakav bi i ovaj 2.0 tdi bio da nije bilo jtd-a. Ja stojim iza toga da je Fiat sa Stilom postavio neke standarde za kupee, a i sa jtd-om za motore, ali su se dosta udaljili od originalne priče.

 

@srdjos Slažem se, super je to motor. Ja sam ga preskočio jer nije bilo FR opreme sa njim i jer sam baš dosta na autoputu gde 2.0 dolazi do izražaja. Da nije toga bez razmišljanja bih pogledao neku 1.0-1.4 zujalicu :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni bi odgovaralo da pamti prethodno stanje.

Ovako svaki dan gasim.

 

A nije da ne vidim poentu, ali trebali su da naprave mehanizam malo pametnijim.

Na primer, desavalo mi se na sluzbenim kolima da vozim po 200km oko 150km/h, stajem na naplatnu rampu i gasi se auto jer sam zaboravio da ugasim startstop pre toga. Tu bas poludim.

 

Sa druge strane po gradu, i na semaforima koji drze po 2 minuta, nije losa opcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To cesto paljenje/gašenje zapravo skrati vek akumulatora iako su kod njih noviji sa gelom ili kako  vec. 

Ili recimo ovo sto kazes da si vozio oko 200 km i onda cim si stao auto se ugasio a tad je trebalo da ohladi turbinu zbog te duze voznje. Ako postoji mogucnost mislim da je bolje da to ugasis u ovlascenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što alnaser drnda non-stop i što alternator konstantno puni ? Uštedi se kap-dve goriva i isto to prospe prilikom paljenja .
Kako god, Leon mi je sve lepši i primamljiviji, uživaj u vožnji !

Послато са HTC Desire 626G dual sim


Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala drugari :)

Ja sam bas zadovoljan kolima. Bas je ugodan za voznju, ne umara vozaca, ima snage na pretek i oprema mi bas odgovara.

Da ne bude da samo hvalim auto, imam i jednu malu zamerku. Sedista su malo zavucena iza A stuba i dosta profilisana tako da vozac malo teze izlazi da ne zapne za volan. Pozadi je potpuno druga prica i lako se ulazi i izlazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :) 

bilo mi ke apsolutno svejedno da li je nov ili polovan automobil sve dok ima sve sto mi treba i na kraju izlete nov Leon :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, igor0511 said:

Da ne bude da samo hvalim auto, imam i jednu malu zamerku. Sedista su malo zavucena iza A stuba i dosta profilisana tako da vozac malo teze izlazi da ne zapne za volan. Pozadi je potpuno druga prica i lako se ulazi i izlazi.

 

ja bih dodao i nezgodno tj nepraktično odlaganje stvari u gepek i uzimanje istih i ne baš pregledan unazad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle Stila i Astre sve je pregledno :) Ima dosta velike retrovizore tako da se lepo vidi i gotovo da nema mrtvi ugao.

 

Što se tiče gepeka jasno mi je zašto to kažeš. Litražu su povećali visinom tovarnog prostora. Mislim da mi to neće biti problem sa uobičajenom upotrebom vozila.

 

Što se pozicije vozača tiče proveo sam bukvalno pola sata tražeći idealan položaj iz koga mogu da izadjem da se ne zaglavim i da i dalje držim obe ruke na naslonima i na volanu. Ali sedišta su zato baš udobna i prijatna. Mislim da će biti odličan za duža putovanja.

 

Primetio sam i da potrošnja opada i snaga raste što se više vozim. Danas sam na relaciji Batajnica-FON-NBG-Batajnica imao 4.4l po bordu što je dosta manje od onoga što je Stilo pokazivao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskrene čestitke  :thumbup:

 

On 12/20/2016 at 11:50 PM, igor0511 said:

Primetio sam i da potrošnja opada i snaga raste što se više vozim.

 

To sve leže na svoje. Iako odavno nema više 'razrade motora' ipak je potrebno da malo radi kako bi se sve ustalilo...

 

Meni je sve top osim boje... nikako ne volEm crnu. Ali i to je subjektivno tako da... uživaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :)

 

I ja sam bio protiv crne boje u pocetku. Prvi pik mi je bila svetlo plava koja mi se bas dopala ili perla bela.

Dok sam se ja odlucio ostala je samo crna na lageru.

 

Mada nije mi zao. Sa svetlo plavom dosta neozbiljno deluje auto. Ovako panorama spolja ni ne dolazi do izrazaja, sto kaze kolega mozes i u odelu da sednes u auto da te ne bude sramota :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

2500km predjeno i nemam bas sta pametno da napisem :)

Zadovoljan sam bas kolima za sad, lepo ide, ima mesta na pretek i bas mi je legao za voznju.

 

Evo jedna slika iz Beca, malo je falilo da dobijem isti broj parking mesta i registracije :) 

 

IMG_0833.JPG

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...