Jump to content
FAS Goran
Petza

Alfa Romeo Giulietta - iskustva, saveti pre kupovine

Recommended Posts

Ja bih ovakvu, ali da ima navi i pano :D

Sve me nesto lozi u poslednje vreme 1.4MA i TCT kombinacija..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Banjo, da me ne razumeš pogrešno i da ne pomisliš da ti samo nešto kontriram, ali stanje sedišta kad se porede dva auta iste kilometraže uopšte nije merodavno za utvrđivanje iste iz razloga:
- jer nije isto da li je auto vozio neko od 130 kila ili žena od 50
- jer nije isto da li je auto prešao 150.000 km pretežno vožnjom otvorenim putem ili u gradu, gde je neko milion puta ušao i izašao iz auta za to vreme, pa samim tim milion puta očešao bokove sedišta, za razliku od prvog slučaja gde je to neko uradio 50 puta manje.

Isto važi i za ostale elemente - pohabanost volana, ručice menjača, guma na pedalama... Kad ti u jednom cugu pređeš 300 km dnevno, nemaš šta da habaš od nabrojanog. Kad izvozaš 300 km po gradu, izračunaj koliko si svega ovog "akao"

Što se fara tiče, pre 7, 8 meseci sam tražio po otpadima običan far za Giuliettu, jer je ovaj bio naprsao. Gle čuda - NIKO nije imao običan, samo xenon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se za sedišta u potpunosti! Prodao sam svojevremeno Grande Punta u osnovnoj opremi sa 67000km (kupljen nov, samo ga ja vozio) sa perfektnim sedištima. Ortak kupio posle par godina Gnoja 6 sa sličnom kilometraža, kupljen ovde km 1000% tačna... Sedišta gora nego u mom tadašnjem Bravou kupljenim sa 123000! Kažem ja njemu ovaj auto ti iz grada nije izašao, jer nemoguće da su u osnovnom GP bolja sedišta od FauVea u jakoj opremi!

Posle je ispalo da je Golf bio Frikomov i da je korišćen po Beogradu 90% vremena!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct Svakako hvala na savetu, uzeću ih u obzir. :thumbup:

@tottiTaman posla, zašto bih imao nešto protiv tvog komentara? Sve je to meni jasno, ali ako se sedište s*ebe na 60k km pa i da je taksirao sa njom onda nešto tu nije u redu. 

Ne pričam o pohabanosti elemenata, pričam o nekim nestandardnim oštećenjima, ogrebotinama koje su nastale usled struganja nekim predmetom, polomljene plastike itd... Sve su to neke stvari koje ne moraju da nastanu ni posle milion km, a odraz su čiste nemarnosti prema vozilu, ništa drugo. 

E sad, možda i ja imam problem što očekujem da se svako odnosi prema kolima kao ja što se odnosim prema svom, a pritom mislim da samo normalno vozim i održavam auto, i ne preterujem ni u čemu.

A evo da dodam i svoj primer, ćaletova Fabija ima sada skoro 60k na satu, sedišta su kao i prvog dana što su bila kada je stigla sa lagera.

Auto se svakodnevno vozi, u svim mogućim uslovima. 

 

Edited by banjo1990

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad vidim kako neki voze i održavaju auta, smuči mi se. I još mene podj...u što ga kockam toliko... Nema više pravila, ono žena, vojno lice, penzos... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemarnost je nešto drugo i tu se potpuno slažem.
Žao mi je što@sashicus verovatno ne čita ovo, jer bi poslao sliku Focusa sa 10.000 pređenih kilometara sa pocepanim (bukvalno pocepanim) vozačevim sedištem.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još su Fordovi stvarno što se toga tiče jako dobri. Ćaletova Fiesta je sa 170k km otišla, trag habanja na sedištu nije imala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@banjo1990 Ona iz Balkana sa pohabanim sedistem bi ti bila dobra kupovina ako je samo sediste problem, to se sredi sve. Sto se tice tog cukanja, oteras kod majstora ( Goran ima besplatne preglede ), napisu ti sta treba da se zameni i to je to. 

Mislim da ne bi trebalo malo pohabanije sediste od ocekivanog da te odvrati od kupovine. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima tu još nekih stvari poput pocepanog tapacirunga. A što se sedišta tiče, meni to katastrofalno smeta, jer je to prvo što vidim kada otvorim vrata. Ne znam, jedino da presvlačim sedišta, što mi se ne radi... To čukanje je neki ležaj koji zaškripi sigurno. E sad, ili je španer, ili pumpa...

 

@shomispc Nisam jer ne gledam benzince. Iskreno, odličan auto za onoga ko gleda benzinca, a puno mu je da daje novac za nov.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, banjo1990 said:

Iskreno, deprimiran sam jer u oglasima nema automobila koji mi odgovara, i sve se manje nadam da ću naići na nešto što će mi baš leći.

Isto tako, sve mi je draže što sam odlučio da svoj auto ne prodam, jer tu matematike nema.

Matematike sa Giuliettom ovde kod nas nikako nema, to se apsolutno slazem. Posto sam prosao kroz sve to gledajuci sta se nudi kod nas. Licno nisam nesto pisao svoje nedoumice po forumu niti postavljao oglase za komentare, jureci da ugrabim nesto sto ce mi vizuelno i vozacki leci. Redosled je bio No1: Giulietta/restyle Bravo Sport, No2: napucanija restyle Delta - ako nista od toga, onda nesto van grupacije 3, 4 godine staro. Ako mi verujes, u obzir sam poceo da uzimam cak i na oko ocuvanije i opremljenije Giuliette 1.6 105, eto dokle je to doslo :). A slozicemo se da je takav motor u takvom autu greh uizmati, ako vec dajes pare. Nije ni cudo sto se neke jos od prosle godine vuku po oglasima, ponuda kod nas je u najmanju ruku prilicno upitna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skupe su i preko. Barem u CH. Poneka se pojavi za ok pare ,ali nema opreme da boli glava što svaki kupac u srb očekuje, a da bude ipak jeftina. Eee, neće da oće. 

Sve to i uvoznici i preprodavci znaju, pa se retko ko maši da kupi nešto. 

Dakle, još jedna alfa kod koje nema matematike jer se mora kupiti srcem, a ne razumom, gde uglavnom matematika i vlada. 

Najjeftinija u CH na autoscout24.ch 

Dodajte tu još oko 600eur za dovoz i 800eur carina.

 

 

https://www.autoscout24.ch/fr/d/alfa-romeo-giulietta-limousine-2010-occasion?vehid=6198838

Screenshot_20181118-142248.png

Najjeftinija u dizel varijanti

 

https://www.autoscout24.ch/fr/d/alfa-romeo-giulietta-limousine-2011-occasion?vehid=6214833

 

Screenshot_20181118-142723.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, citam temu pa mi nikako nije jasno sta vas radi toliko kod ovog auta koji ovoliiko kosta pritom? :D Ljubitelj sam AR oduvek ali ja ovaj auto ne vidim nikako

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da se ubacim u raspravu oko kupovine kola sa mojim iskustvom (ako dozvoljavate)...

 

Moja filozofija je konkretno "strpljiv=spasen", pogotovo ako se ima sta voziti u medjuvremenu... Da li ce se nesto zanimljivo pojaviti, definitivno hoce pre ili kasnije. To podrazumeva bukvalno bolesnu potragu za automobilom gde je sacuvana pretraga na PA sa svim sto me zanima i otvaranje nekoliko puta dnevno i pracenje... Dobre ponude i primerci se u jako kratkom roku prodaju i to bez obzira na cenu da li je prevelika, realna ili ispod proseka...

Ja sam recimo oduvek imao zelju za Alfom 159 restyle iskljucivo karavan verzija (meni licno lepsa i naravno prakticnija ako se moze reci za jednu Alfu) i to sam pre svega gledao i pratio. Nekoliko njih sam i licno pogledao ali bez aktivacije instinkta kome prilicno verujem i koji me jos uvek nije presao...

Posle toga sam trazio generalno po malim kilometrazama i maltene nebitno koja marka i model, sve je dolazilo u obzir ako ispunjava moje kriterijume... Malo je falilo da uzmem jednog crnog Passata B6 karavan 2.0 TDI 8v 2006-to iz Svajcarske sa gomilom opreme i sa oko 110k na satu ali malo je zapelo oko cene i ja ga propustim... Onda sam nasao jednu A klasu A180 CDI takodje 2006-to sa 114k na satu koji je bio jedan od onih ponuda koje ne treba propustiti. I tako ja malo istrazujem o toj A klasi generalno, resen da je kaparisem kad se na oglasima tek pojavi Delta koju sada posedujem... Prica je ta da se Delta pojavila niotkuda, tek je covek uvezao, sredio papire i stavio na oglas. Ja sutradan otisao da je pogledam i bukvalno sam je gledao 10min. najvise i to je to. Insekt me i sada nije prevario;) U svakom slucaju, ono sto je dobro, ne stoji dugo na oglasima. Tako da je i to jedno od merila (ne i kljucno) za automobile sa oglasa.

Ja sam gledao generalno sve sto ljudi koji iole nesto znaju gledaju na kolima, ali prosto svaki kontakt sa autom vizuelni ili fizicki mi nesto govori i daje mi naznake zasto je ovo ovako ili onako, bukvalno moras da budes jebeni Serlok Holms:)

I jos jedna interesantna stvar, nakon mozda mesec dana od kupovine se pojavi mislim u Novom Sadu crna Alfa 159 2.0 JTDm karavan 2010-to iz Svajcarske sa ekstra opremom i na satu oko 120k. Naravno nisam je gledao ali sudeci po tome da je otisla jako brzo to je bila jedna od onih pravih i retkih ponuda...

Ako nekoga zanima, covek od koga sam uzeo auto (mozda ga neko sa foruma vec poznaje) iskljucivo radi Svajcarce i koliko vidim trenutno ima jednu Giuliettu 1.4TB 120ks sa jako lepom opremom...

Evo linka:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12920844/alfa-romeo-giulietta-14-tb-restajling

Untitled.jpg.de1f12ad234932cbcdc17100aa913a4a.thumb.jpg.06f9467e7c35ed5c38eab5a69ec263c8.jpg

 

 

Edited by Ivan
Dodat PrintScreen

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, gile smederevo said:

Skupe su i preko. Barem u CH. Poneka se pojavi za ok pare ,ali nema opreme da boli glava što svaki kupac u srb očekuje, a da bude ipak jeftina.

Licno uopste nisam pricao o ceni, nego o ponudi kod nas. Na slikama jedno, a uzivo malo drugacija prica i potrebna ulaganja... Vec su ljudi detaljno opisali par primera. Deluje mi da se za njih vredi licno iscimati preko i probrati.

3 hours ago, MS PK said:

Ne znam, citam temu pa mi nikako nije jasno sta vas radi toliko kod ovog auta koji ovoliiko kosta pritom?

Vidis da je tema imala 7 postova do pre mesec dana. @dekirs i @shomispc peglaju situaciju zadnjih 30 dana :stuart: .

 

@S.V.E.T.A.

Spojeni su postovi, na osnovu dodatog ;) . A apsolutno se slazem sa napisanim - strpljenje, pracenje ponude i pravovremena reakcija. Takodje se slazem sa onim da sto valja, uglavnom brzo ode bez obzira na cenu.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja je gledam jer u fiat grupaciji nema nista drugo. Doduse i svidja mi se itd.. Takav motor ce se tesko naci kod konkurencije. Doduse tu je Astra J koja je isto u opticaju. Po meni bolje uzeti ovu Alfu koja ce da ide i koju ces voleti nego za iste pare Golfa sa 105 konja. Sta znam, gledao sam i C4, DS4, to bi isto uslo u uzi izbor samo iskreno ne vozi mi se 1.6 sa 120ks, jer tako nesto vec imam. Dao bih pare a ne bih dobio upgrade kakav zelim. Cene su ludacke za Alfu ali to je sto je, ni konkurencija nije nista bolja sa cenama. Gledao sam i 508, Insigniju, C5 ali ja i svog Brava jedva parkiram kod zgrade jer je stvarno pakao. Ne kazem da ne bih uzeo ako naleti top primerak i ponuda sto da ne, al eto Djulijeta je prvi izbor za prolece.

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, S.V.E.T.A. said:

Ako nekoga zanima, covek od koga sam uzeo auto (mozda ga neko sa foruma vec poznaje) iskljucivo radi Svajcarce i koliko vidim trenutno ima jednu Giuliettu 1.4TB 120ks sa jako lepom opremom...

Evo linka:

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/12920844/alfa-romeo-giulietta-14-tb-restajling

Untitled.jpg.de1f12ad234932cbcdc17100aa913a4a.thumb.jpg.06f9467e7c35ed5c38eab5a69ec263c8.jpg

Gledao je neko mozda ovaj auto? Pratim ovaj auto otkad je izasao, jer je najjeftiniji FL, ali ta pukotina na volanu me nekako odbija bas... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, svi pricaju da im je enterijer prilicno los, tako da je mozda zbog toga. Koliko vidim i u zadnjim postovima se samo to pominje lao mana kod nekog primerka koji je gledan

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...