Jump to content
FAS Goran
beli_Punto

Alfa 159 vs Passat B6

Recommended Posts

Nije ga valjda uzeo zbog vozne dinamike, nego da uživa. Ima američke gene, napravili ga da ide pravo.

Trebalo bi da je bitno udobniji od Alfe i VW. Ne vole svi da broje kamenje u bubregu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prżo bio na winterama. Nije fer.

Srećom ga deda proda na vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nidzo  ti formiras sliku na osnovu dva auta  a ja na osnovu 102 jer se bavim automobilima.

PD motor je eksplozivan na niskim obrtajima i mozda tebi nije bio  jer mozda nesto nije bilo u redu.

Ja kad sam provozao u Pasatu B6 1,9 TDI kupca  on me zamolio da ga ne stiskam tako a auto je sa svega 105 ks i karavan.

Da ne pricam o raznoraznim Seat automobilima koji su takodje imali  PD motor i koji su isli izuzetno dobro.

M-jet se naspram PD motora ponasa kao benzinski motor.

PA i sad vozim M-jet sa 120 ks i znam o cemu pricam jer nema te siline koju ima VW PD motor. IDe on ali  linearno ubrzava  i puni maltene do crvenog polja za razliku od PD motora.

Imao sam Ibizu Cupru 1,9 TDI sa 160 ks i to je strasno kako je isao auto ali opet do nekih 3500 a posle pocne da gubi snagu.

Pisem sve iz licnog iskustva a s obzirom da trenutno vozim svoj 70 i neki  auto mislim da znam  ponesto.

O prodatim kolima da  ne pricam. :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ali ako neko iznese mišljenje pa nek bude negativno ne vidim poentu skakanja ljubitelja italijanskih automobila. 

Budimo samo realni.

 

Hahhaha pa u temi Citroën DS je samo iznet podatak o jako losoj prodaji tog auta,zatim iznet je podatak o 3 puta vecoj prodaji Alfa Romeo Giulietta,dakle ne misljenje vec cinjenica pa je to bilo sasvim dovojno da izazove reakcija ljubitelja ne-italijanskih automobila?

 

Reakcije u vidu bas spomenutog skakanja i trolovanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma lupetaju za pd motore. Vozio sam od ortaka G4 1.9Tdi, izmereno 175ks i 450Nm, naravno remapiran u Novaspeed. Auto lomi vrat kako ide, i puni rado do 5000rpm. Ni jedan CR motor do 2l, nebitno VW,fiat ili drugi, nema taj sumanuti obrtni moment, ni stok ni remapiran

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma lupetaju za pd motore. Vozio sam od ortaka G4 1.9Tdi, izmereno 175ks i 450Nm, naravno remapiran u Novaspeed. Auto lomi vrat kako ide, i puni rado do 5000rpm. Ni jedan CR motor do 2l, nebitno VW,fiat ili drugi, nema taj sumanuti obrtni moment, ni stok ni remapiran

Naravno da nemaju,ali ipak sa isto ks mogu biti brzi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko kaže da nemaju, moj auto je izbacio na valjcima pre 15 dana 430Nm, članu foruma 2.0 TDI CR izbacuje 460Nm na tim istim valjcima koje spominjete.

 

Skroz se slažem sa gore rečenim da PD "lome vratove", jer to samo govori koliko malo Nm imaju do te tačke kada bregasta može da nadruka dovoljan pritisak u diznu. Baš tako se i ponašaju, ako stisneš 300 obrtaja ispod te tačke, auto ne mrda, a kad dođe u nju katapult.

 

I PD i CR imaju maksimalnu snagu deklarisanu na oko 4000rpm, tako da tu nema neke razlike. Pomenuti motor u Passatu, a u skladu sa temom, ima maksimalni obrtni moment na 1900rpm, ali njegov problem je što do tih 1900 kriva ide vrlo strmo, za razliku od CR. To lomljenje vrata uopšte nije dobra karakteristika, pokazuje koliko je taj motor ima loše upeglanu isporuku snage na niskim obrtajima. Niski obrtaji postoje i ispod 1750rpm, na koliko najjači 2.0 TDI PD razvija maksimalni obrtni moment. 

 

Dule, sam princip ubrizgavanja mu ne dozvoljava da isporuka snage bude linearna, jer zavisi od okretanja bregaste osovine i to neće promeniti ni da još hiljadu automobila prođe kroz tvoje ruke. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nemaju brutalno oslobadjanje snage kao tdi,ali ko prati street race zna da tdi i nije nesto,pogotovo naspram jtd-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

TDI ubija jtd uzduz i popreko na street race-u :)

Iako vozim jtdm :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je vec neka druga kategorija, meni totalno nezanimljiva, ne planiram da se trkam niti jurim nekog :) 

 

Da se ne ponavljam sto puta, sto se tice dizajna Alfa pobedjuje, kvalitet materijala je na strani Passata, ali ni Alfa ne zaostaje, napisali ste i da automatski menjac u Alfi nije neki bauk, tako da i to moze da joj se uzme kao olaksavajuca okolnost, prema tome sto se mene tice moze Alfa komotno da prodje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi rekao gde ces da je voziš, kod nas ili u Rusiji? Gde si uopšte? Ako nije za javnost napisi mi na PP, ja često idem tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Rusiji trenutno, jos uvek ne znam gde cu da kupim auto, cekam da se jos neke stvari iskristalisu i onda se upustam u pricu ovde, ako krene po zlu, uvek mogu da se vratim kuci i da kupim auto :) 


Ako dolazis ovde, tj u Moskvu, mogao bi da se javis, a ne da budes kao neki :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde Beli, ubacio si rovca na forum, a i sam znaš da treba da kupiš Punta, naravno JTD. Pesma brate, malo košta, ide k*o nevreme, održavanje simbolično, jel ima bolje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka ne treba, sve znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima  :laughing:

  Ma gde ima, vidiš da ovi koje si izabrao imaju stotinu mana, treba im i kozmetičar i plastični hirurg, depilacija, ovo bre, sipaj-sedi-vozi, do u nedogled !

 

E sad ima i izuzetaka, vidi Cileta, dobije auto na korišćenje od firme (a ne radi nigde), drugi održavaju, tankuju, a ponude mu otkup u 1/5 cene. A ne mora ni da plati. Vrrrh!!!

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...