Jump to content
FAS Goran
beli_Punto

Alfa 159 vs Passat B6

Recommended Posts

Sve navedene mane pokusavas da relativizujes gomilom cesto netacnih tvrdnji.

Stvarno ne razumem kako je alfa sa 159 uletela u D segment kada je godinama imala predstavnika u istom, a dalje kao sto sam i sam naveo kao glavnu vrlinu 159 navodis izuzetno nisku cenu za gomilu lima koja se dobija.

Cak i da se fundamentalno ne slazemo valjda mozemo civilizovano da diskutujemo bez ad hominem argumenata.

Relativno lako se iz vise izvora, izmedju ostalog i sto je NN naveo vidi da je 159 koncipiran kao jeftin automobil, preuzeta stara platforma porodicnog automobila koja je naknadno trimovana i doradjena, pa zavaljani zastareli motori iz starog modela neznatno doradjeni, a pritom su odustali od GTA verzije, a iz manjka finansija nisu ni pokusavali da pariraju jacim modelima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo kao da je tema "Alfa 159 i ostali" :)

Zasto se spominje BMW 3, A4, Merc C? Nema svrhe.

 

Covek je pitao 159 ili passat?

 

Ali i taj isti, da ga prozovemo, neka kaze sta zeli od auta, sta ocekuje, i verujem da ce se vecina sloziti koji je bolji za datu svrhu.
Ovako svi pisu o tome sta bi oni pre vozili, a to ne znaci da svi imaju potrebe kao oni.

 

Ili otvoriti temu sa glasanjem "Sta Beli da kupi?" i ostaviti dva izbora Passat B6 (X motor) i 159 (Y motor) i da glasamo svi. Ali Beli, moras da ispostujes! :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto je NN naveo vidi da je 159 koncipiran kao jeftin automobil, preuzeta stara platforma porodicnog automobila koja je naknadno trimovana i doradjena

Sada si i meni digao tlak jer takvo što apsolutno nisam rekao. Dalje neću komentirati jer bi izašao iz okvira pristojnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni istina to što je napisao. Nema potrebe da se iznose neistine.

Platforma je Fiat GM Premium, preskupa za GM, preuzeo Fiat. Izuzetno napredna, ali skupa.

Nije slučajno najbezbedniji auto u segmentu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

'Ajd da probamo da budemo korisni :)

Koliki je budžet za automobil?

I da li ti je bitan prostor, potrošnja, održavanje, snaga, izgled, cena pri prodaji, godište automobila,... probaj sve lepo da rangiraš šta ti je manje-više bitno i onda već može da se sračuna šta ti se više isplati :)

I koliko godišnje planiraš da prelaziš? Možda ti gledaš i benzince, a mi se ubismo razglabajući o dizelima :D

 

Najmladji, a pameti ti ne fali :)

 

Da krenemo redom. Sto se budzeta tice, preskocio bih one najjeftinije primerke, tj gledam neku sredinu. jer cene pocinju od 4500 pa idu i do 12000, a neka sredina je 6000-7000. Uzmi u obzir da bi kupovina trebala da se desi pred kraj leta ili u jesen, pa moze i cena malo da se smanji ...

 

Prostora mi nije ni u Puntu falilo, tako da me ni ona Markova slika ne plasi mnogo, ja kad se namestim u sediste, moze iza mene komotno da se sedi, gepek nije od neke velike vaznosti, jer gde god da krenem ja nosim samo ono sto mi stvarno treba, bilo da pakujem nesto u dzepove, ranac ili kofer ... nema razlike i nema nepotrebnih stvari. 

 

Sto se snage tice, sve od 150+ ks mi odgovara ... moze 1.9 moze i 2.0, po mogucstvu automatik, jer sam imao prilike da vozim par automatika i stvarno mi ne smeta nista u voznji :)

 

Ako kupujem auto ovde u Rusiji, moze i benzinac da dodje u obzir, jer su im cene goriva smesne, mada opet vise sansi dajem dizelu, jer sam malo vise upoznat sa dizel motorima, a i ovde nema dizela u vodi kao kod nas ;)

 

Sto se tice godina i stanja, gledao bih nesto mladje, da ne bude nesto ojadjeno i izubijano, da enterijer bude u pristojnom stanju, da ne moram da menjam sedista i slicno, sto se opreme tice, el podizaci, maglenke, klima, tempomat mozda 

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niska su ti očekivanja. Klot to sve ima, pa i više. Tempomat je samo upitan, ali retko sam video da ga nemaju, ako uzmeš bilo šta iole iznad suve golotinje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volim kad je sve jednostavno, u Puntu mi je samo klima falila ... tempomat mi nije bio potreban. Daljinsko zakljucavanje se valjda podrazumeva 

 

Ne znam sta bi mi jos trebalo, a da nisam naveo, osim naravno one sigurnosne opreme ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prostora mi nije ni u Puntu falilo, tako da me ni ona Markova slika ne plasi mnogo, ja kad se namestim u sediste, moze iza mene komotno da se sedi,

Ma nisam ja to ni stavio sliku da te plašim ili odbijam od auta već iz razloga što sam slučajno danas bacio oko na komšijinu Alfu i ostao zatečen slikom koju vidim. Znao sam da ima malo mesta nazad ali ovo ne. Za moje poimanje ovo je nedopustivo malo prostora za auto tih gabarita i klase.....tačka!

Što se tiče teme, odnosno šta od gore dva ponuđena da uzmeš iskreno biraj srcem... ja prvi tako kupujem auto pa je nebulozno da tebi savetujem drugačije. Po specifikaciji odnosno tvojem pisanju rekao bih da vučeš ka Alfi pa ako sam u pravu nju i kupi. Auto (ako ti nije samo kao obično prevozno sredstvo) treba da te obraduje kad god mu prilaziš o da te natera da se okreneš kad god ga parkiraš i od njega se udaljavaš. Znači onaj koji će to da ti priušti njega i uzmi. Mlad si, uživaj! Ako i pogrešiš u izboru nije greda ima se kad prežaliti i kupiti nešto drugo-bolje.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikad ni ne vidiš zamagljenu šoferku. Na Škodi zimi često stiskam dugme za odmagljivanje, kod Alfe ne mora.

Senzor kvaliteta vazduha zatvara ubacivanje vazduha spolja kad detektuje pojma nemam sta u vazduhu.

Skini upustvo za 159 u PDF, iznenadićeš se šta sve auto može da ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beli, bez ljutnje :cheers: , ali učinilo mi se da si ovom temom hteo malo da nam "baciš kosku"....poređenje Paje B6 i Alfe 159. 

 

Sudeći po onim klipovima koji nam stižu svakodnevno iz Rusije o raznim zgodama i nezgodama u saobraćaju - kontam da se kod njih u velikom procentu voze japanci i korejanci (Tojote, Mazde, Kije,....). 

Pretpostavljam da živiš i radiš u Rusiji, pa planiraj kupovinu onog što tamo možeš održavati bez problema. A smatram da su upravo "dalekoistočne" marke ono što bi ti trebalo.  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pusti ti njih, slusaj mene ja sta ti kazem :D Kupi 159 dizel i uzivaj!

Salu na stranu, pisao sam vec. Probaj pasata 2km i probaj alfu..200m i sve ce ti biti jasno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i VW tamo. Škodi koliko hoćeš. Doduše većina kola su benzinci, malo ima dizelaša. Nisam ni video ED u prodaji, ali nisam ni mnogo obraćao pažnju ruku na srce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beli, bez ljutnje :cheers: , ali učinilo mi se da si ovom temom hteo malo da nam "baciš kosku"....poređenje Paje B6 i Alfe 159. 

 

Sudeći po onim klipovima koji nam stižu svakodnevno iz Rusije o raznim zgodama i nezgodama u saobraćaju - kontam da se kod njih u velikom procentu voze japanci i korejanci (Tojote, Mazde, Kije,....). 

Pretpostavljam da živiš i radiš u Rusiji, pa planiraj kupovinu onog što tamo možeš održavati bez problema. A smatram da su upravo "dalekoistočne" marke ono što bi ti trebalo.  ;)

 

Ne ljutim se, ali te i ne razumem, realno ako mogu Japanci u Japanu da vozi Alfu, Fiat ili Lanciu, ne vidim zasto ne bih mogao ja ovde. Verovatno i ovde postoji normalan servis za italijane, a i ne kupujem Yuga pa da moram svake nedelje da mislim da li cu uspeti da se odvucem do majstora :) 

I ne znam sta je problem u bacanju koske, poredim dva automobila koja me zanimaju ... znaci pozeljni su odgovori u vidu pozitivne i negativne strane, ali kod nas sve predje na prepucavanje, ubacivanje nekih drugih modela, ne zameram ni to, ali onda dodje i do nekih nezeljenih postova i rasprave 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fantasticna.Sa uzivanjem je citam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi neku Alfu 156 JTDm 16v restyle, ostatak para ostavi sa strane za dalja ulaganja.

Ako bas hoces 159, opet racunaj na 1000e u dzepu dok sredis sve da bude full.

159 isključivo sa 170ks motor.

Ne racunaj da ces ispod 8.000e naci primerak "bez ulaganja"

Passat, sve receno, meni je OK auto, 1.9 TDI od 130ks je po meni najbolji agregat a cene su tu negde.

Pripremi se psihicki za ulaganje vecih svota novca za automobile iz ovog segmenta.

Neka je sa srećom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

FantomX  u Pasat B6 je isao samo jedan jedini 1,9TDI sa 77kw ili 105 ks.

Motor od 130ks koji ti spominjes je isao u Pasat B5.5 i to je raga od motora tj jedan od najboljih dizel motora ikad napravljenih.

Inace taj 2.0 M-jet  je kod Insignie imao velik problem i na pola primeraka na drumu su radjeni lezajevi radilice.

da lije to samo kod Opela  tako i zasto je tako  ne znam ali  ne smem vise zbog toga da uzimam taj auto sa tim motorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...