Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Put u Grčku preko Makedonije / Bugarske

Recommended Posts

Ma ovo ti je neko marnuo, a da nisi primetio?

Ako se ne zaje*avas, prosto mi je neverovatno da od neravnina u isto vreme i ispadne plasticna zabica kucista i otkaci se konektor (simulacija grla sijalice) koji se ubada u fabricku instalaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nou nou, cak sam ga video u retrovizoru kako odlazi svojim putem :)

Cuo sam kako tu nesto lupka sa desne strane, ali sam pomislio da sam pokupio mozda neko parce neke kamionske gume ili tako nesto i da je par puta lupilo o podkrilo i onda ispalo... a ono je ustvari migavac otpao i par puta lupnuo o krilo onako brzo dok je jos bio na konektoru, onda je potpuno otpao i video sam nesto tako malo crno u retrovizoru...

Picim dalje granica i negde posle jedno 200km na OMV pumpi kod nas stajem i oko kola kad ono rupa...i onda skontam sta se desilo. Trajao je 4-5 meseci i zavrsio svoj zivot na autopatu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma put im je uzas svakako ali taj ti migavac nije dobro drzao kad je tako lako otpao, imam ih i ja i skoro uzeh nesto da skinem i jedva ali jedva sam ga odvojio od karoserije bas dobro drze zabice.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebo i sunce danas u Potosu,oblaci puni dima,ne oseća se dim,dovlači vetar iz Aleksandopolia,a gori i kod Kavale.Iako je mutno vrelina je poprilična,na Peloponezu nije ovako bilo vruće pre dva dana

IMG_20230822_133738.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, OMP said:

Ma put im je uzas svakako ali taj ti migavac nije dobro drzao kad je tako lako otpao,

 

 

Nije drzao dobro, i zabice nisu ni blizu dobre kao fabricke...
Ali sebe krivim jer sam 4 meseca hteo da stavim samo tufnu onog topljenog silikona...

Nema ni veze, ode...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako odmah naruci, za nekih 12 dana ce zaleciti rane :) . Otprilike tako stize u zadnje vreme, problema bez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

38 minutes ago, darkman14 said:

Ma sreca pa postari rade redovno :) 
Sa alija samo stize... 

 

Zezaj zezaj! <_<

 

5 poslednjih paketa mi nije stiglo, iskreno ni ne narucuje mi se nista vise sa Alija. Kao nesto oslonis se, treba ti i onda prc...

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta narucujes, nama u zadnje vreme stize sve zivo i to nikada brze?

Kada narucujem, uvek je to nesto za sta unapred prezalim pare ako ne stigne :) (mada imaju i povrat). Za sve ove godine, jedino mi davno nije stigao jedan dobar unimer. Zalio se, navodno su poslali jos jednom novi, ali ni to nikada nije stiglo, pa me mrzelo da se vise bakcem. Sve ostalo, bez ikakvih problema, bas mi pre neki dan stize dijagnostika koja je ovde 20-30 EUR, a pisah da je platih 6.5$.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni sve stigne,jedno tri su baš baš kasnila i ja pokrenuo dispjut,ono stiglo koji dan kasnije,pa sam dobio i lovu i narudžbu…hebi ga…

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma u NS je haos sa tim. Pre 2 nedelje me je preporuceno pismo cekalo u sanducetu. Kada sa pitao kako to mogu da mi ostave preporuceno pismo u sanducetu i ko je potpisao za mene dobio sam odgovor da kontrolor radi do 12 i da je upravo izasla na pauzu. 
Za sada mi je sve stiglo i mahom na paketomat.  I mahom 5 paketa odjednom. Ono sto je naruceno pre 2 meseca i ono od pre 3 nedelje uredno zalepljeno zajedno ceka na paketomatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo čekam već tri nedelje paket od 2$ koji uredno stoji na carini( valjda su svi na godišnjem ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Ivan said:

Pa sta narucujes, nama u zadnje vreme stize sve zivo i to nikada brze?

Kada narucujem, uvek je to nesto za sta unapred prezalim pare ako ne stigne :)

 

Ma naravno da narucujem stvarcice koje nisu vise od 3-4-5e, i do kojih mi nije mnogo stalo, i sve ok ako ponekad nesto ne stigne ili se zagubi ili sta god...ali 5 mi nije stiglo, a recimo burazu u drugom delu grada stize sve i to u isto vreme naruceno...znaci problem je u skoro pa krajnjem...

 

Screenshot_20230823_123106_AliExpress.thumb.jpg.569ecc43a07c8d4408203c7eb3b7a84f.jpg

 

nista stiglo nije...

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako je status "Completed", deluje mi da je vrlo ocigledno koga da hvatas za gusu :) ?

Sta ti kaze kada kliknes na detalje, "Track order"?

Evo kako je meni izgledalo za ovu dijagnostiku od pre neki dan, npr.:

 

Screenshot_20230823_131329_com.alibaba.aliexpresshd.thumb.jpg.7719c6e90ff58e476052416ea8ad0c7f.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošiljke sa "economic" šipingom imaju samo orijentaciono praćenje nakon carine. Ovo tvoje @Ivanje "standard" šiping I on je poprilično tačan.

Meni su zadnjih par meseci svi paketi stigli pre roka! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se izvinjavam sto prekidam cenjenu gospodu moderatore u offtopiku, ako mozemo samo na kratko da se vratimo na temu... :D

 

Je l' isao neko na Lefkadu ove godine, ali oni putem preko Prilepa i Bitolja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se upravo vracam tim putem
Kroz Rosoman i od Prilepa do Bitolja tj granice je katastrofalan put ostalo je sve super
Na granici zadrzavanje 10min
ovo mi 4. put da idem tim putem i svake godine je sve gori i gori
Kada predjes granicu u Grcku odmah skreni levo i izlazis na autoput tj motoput
Nema znakova putokaza i navigacija ne prepoznaje

Edited by clockwork_orange

Share this post


Link to post
Share on other sites

@clockwork_orange Hvala. Bas to me interesuje.

 

Cuo sam da je bas katastrofa jedan deo puta od 60-70km.

Ono, nasi standardi za nesto sto se zove "dobar put" se opasno snize kad udjemo u Makedoniju. I autoput je....ali cak i uz to, cuo sam da je oko Bitolja rasturanje trapa.

 

Razmisljao sam da li da se usudim da idem tuda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da ti kazem jeste biiip put ali meni histeriku je teze da cekam na evzoniju tako da uvek izaberem tu varijantu
ono sto je pozitivno je da se radi novi put koji ce verovatno kroz koju godinu biti mnogo bolje

Evo stigoh kuci ispraznih auto, kad gle cuda nagnuo se auto na stranu, ginekoloskom metodom od dva tri prsta izmedju tocka i ruba utvrdih da je verovatno pukla zadnja opruga
Da li od Makedonskih puteva ili Grckih serpentina svejedno

Edited by clockwork_orange

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazdravlje @clockwork_orange . Rekao bih pre od makedonskih, mada ni Grci ne briljiraju.

 

Ja sam odustao, idem standardnim putem. Hteo sam da prepolovim put, prespavam u Bitolju, i ujutro svez i veseo stignem na Lefkadu preko Medzitlije. Nikad nisam bio u Bitolju, pa sam mislio da iskoristim priliku da malo prosetamo, klopamo nesto vidim grad. Hvala ne treba. :D

 

Mislim da nema nekih guzvi sada ni na Evzoniju. Glavna sezona je definitivno prosla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvoja odluka naravano ali ja bi opet isao tuda Bitolj je lep gradic klopa standardno odlicana i smestaj jeftin
Sada nisu guzve na granicama tako da je mozda tvoja ruta i bolja

 

Pre par godina sedim sa drugarom u dvoristu pored nas parkiran njegov auto kad nesto puce i auto klecnu, ladno pukla opruga na praznom parkiranom autu

Pazi na makedonske radare ima ih na svakom cosku mene uvatise mada prodjoh sa 20e panduru

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/10/2023 at 2:43 AM, Smireni said:

Ja se izvinjavam sto prekidam cenjenu gospodu moderatore u offtopiku, ako mozemo samo na kratko da se vratimo na temu... :D

 

Je l' isao neko na Lefkadu ove godine, ali oni putem preko Prilepa i Bitolja?

Pa ja sam pisao pre mesecx dana, baš sam prespavao u Bitolju.

Quote

Petak veče oko 20h prelaz Prohor Pčinjski iz Srbije u Makedoniju, nigde nikoga :D

Subota jutro oko 8h prelaz Medžitlija, iz Makedonije u Grčku, oko 10-ak automobila u koloni, išlo relativno brzo

Stigli na Lefkadu, uglavnom je autoput, nešto pri kraju regionalni. Ima 30 tunela i ograničenje je 100kmh na autoputu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...