Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Put u Grčku preko Makedonije / Bugarske

Recommended Posts

Jedno glupo pitanje za one koji su isli preko Bugarske.

Da li postoji granica izmedju Bugarske i Grcke, posto su obe zemlje u EU?

Ima neka fora da ako ne pripadaju Sengen zoni, onda ima granice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavlljam da ne bi trebalo da bude guzve, ali zato na ulazu u Bugarsku, mogu samo da zamislim koliko Turaka ima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nešto razmišljam preko Makedonije da probamo i to tokom noći. Pošto idemo za jače od 2 meseca nadam se da će biti prilično čista situacija do tad i znaće se da li je bezbedno ili ne.

 

A i više sam za autoput nego za magistralu kada je duže putovanje u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asterix, videces kakvi su bugarski panduri, makedonci su za njih gospoda.

Nek si spremi sitne 10eur za bar 3 kontrole kroz Bugarskoj :)

@Asterix ne znam druze kolku brzo ti vozis na autoput, ali ja ne vozim nikad preko 130kmh u Srbiji a isto i niz MK. Za 10god kolko idem,u Grckoj par puta godisnje jednom su me sopreli panduri i to za kontrola. Ako postujes ogranicenje nikoj te ne dira, a i ko sto kazav put ne dozvoljava da se vozi preko ogranicenja. Ako ti e zelja da cepas idi u Hrvatckoj ja tamo ne vozim ispod 150kmh isto i u Grckoj na autoput za Jonsko more.

Zeleni karton treba za MK i Bosna i cena jeste smesna posto dok ziveo u MK zeleni karton je 60eur i 90eur za auto preko 100ks i na ovo plus osiguranje. Da uprostim, registracija za GP 1.2 so zeleni karton u MK je skupja od registracija na Stilo 1.9JTD i zeleni karton u SRB.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Razmisljao sam o Turskoj, ali bih tu isao avionom, ili kolima ali sa nekim spavanjem.

 

Drugar moj je dva puta isao, spavao je u Jedrenama u ovom hotelu

 

11188289_10205540466443382_6374809334579

 

Jednom je prenocio u Bugarskoj i rekao nikad vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ulaz u Bugarsku je ko da vozis pod rucnom,jedno 15km stoji ogranicenje 50-60kmh,i pandura ima na jedno 3-4 mesta do Sofije,mnogo uzak put i ima puno slepera,blize je onima koji idu na Tasos ili Asprovaltu-Vrasnu,a dalje ko ide recimo u Paraliju,po meni je kroz Makedoniju bolje,ima jedno 200km od nase do Grcke granice,ja uvek krecem oko 4.30 ujutru a do odredista stignem oko 10-11 sati,zavisno od mesta na kom idem!Septembra sam bio do Bugarske i na granici sam poludeo od guzve,Turac do Turca,mada ni na ovom drugom pravcu kroz Mak nista nije bolje,nekad se ceka i do 1,5 sati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ove godine planiram da ih prepadnem oko 4-5 ujutru pa da se provučem dok su još pospani :D

 

Računam da tada ne bi trebalo da bude previše automobila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nama ujutru i ne udaraju pečate u pasoše, još se ljute što ih budimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...