Jump to content
FAS Goran
boki

Kamere & presretači

Recommended Posts

Ima li zvanična informacija o toleranciji za brzinu na kamerama? Ako je ograničenje 50 Kmh  od koliko Kmh snima?

Ili je i to od dnevnih potreba za novcem građana. 

Platio sam jednom kaznu jer sam vozio 3 Kmh brže na autoputu  dakle 123 umesto 120 Kmh.

Policajci kažu naređenje. Nulta tolerancija.

Isto tako za crveno svetlo, da li odmah snima kada se upali crveno ili nakon par sekundi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po zakonu ne postoji tolerancija, ali je realnost malo drugačija. Koliko se sećam, bio je intervju sa nekim iz MUP oko snimanja prolaska na crveno. Kamera počinje da snima 2s nakon što se upali crveno.

Sasvim druga situacija je kad te uhvati patrola da si prošao na crveno, tu po zakonu ne praštaju ni sekund, kao ni za radar ako im se baš hoće. Sve zavisi na koga naletiš i koliki je prag tolerancije podesio na mernom uređaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/19/2023 at 11:05 PM, aleks666 said:

Postoji li pravilo posle koliko stiže kazna za prolazak na crveno? I da li neko zna šta snima kamera na Bulevaru kralja Aleksandra na raskrsnici sa Batutovom i Stanislava Sremčevića? Videla sam na spisku kamera da je tu svakako ima, ali svuda pronalazim različite informacije šta snima - negde kažu da je pinovana kao plava (prekoračenje brzine). 

Naime, vozač početnik sam, vozila sam tek nekoliko puta po Beogradu posle položenog ispita (uvek sa nekim), preoprezna sam i dalje i ovo se desi.
Trebalo je da momak izađe do knjižare, a ja da odvezem auto sama do stana koji je na 200m odatle. Dakle, prestrojila sam se za skretanje levo, čekam semafor poduže, vidim kreću ispred, ja se krećem i gledam semafor u početku - zeleno, i nastavljam skretanje.
Dečko posle dolazi do mene i kaže da me je nadgledao kad je izašao i da je siguran da sam prošla na crveno. Ne znamo samo da li sam prešla liniju pre crvenog ili ne. Semafor za levo traje prekratko i kasnije očigledno nisam pogledala kad sam skretala da li se promenilo, bila sam bukvalno treća posle linije, nije bila neka kolona ispred. Danak neiskustvu. Nikoga nisam ugrozila, ali znam koliko je kazna i šta sledi, pa sam htela da se informišem postoji li neki pravilo kada to pisamce mogu da očekujem. I ako imate neki savet, dobro bi došao.

Hvala unapred na odgovoru.

Bez brige. Prosao sam juce i bas obratio paznju na kameru. Sigurno ne snima prolazak na crveno jer je postavljena u ravni sa semaforom i nema ugao da snima prolazak. Snima nesto drugo ali semafor sigurno ne. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Zvezdo said:

Ima li zvanična informacija o toleranciji za brzinu na kamerama? Ako je ograničenje 50 Kmh  od koliko Kmh snima?

Ili je i to od dnevnih potreba za novcem građana. 

Platio sam jednom kaznu jer sam vozio 3 Kmh brže na autoputu  dakle 123 umesto 120 Kmh.

Policajci kažu naređenje. Nulta tolerancija.

Isto tako za crveno svetlo, da li odmah snima kada se upali crveno ili nakon par sekundi?

Ja sam na auto putu platio za prekoračenje od plus jedan km/h  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je pre par dana zaustavi radar napisali kaznu za prekoracenje 18km 50-68. Pogledao sliku na radaru pise da snima od 55km kazu 10 posto tolerancija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U firmi su nam snimljena 3 vozila radarom (iz auta) u zadnjih nekoliko meseci i svuda je bio limit pomeren za 10kmh, znaci tamo gde je ogranicenje bilo 50 ili 60 na radaru je 60 i 70 ali i to se naravno po potrebi steluje nekad bude i nulta tolerancija kako im naloze sa vrha a nekad je vazilo 10% ako se ne varam po defaultu.

Crveno svetlo je kako su vec rekli, prolazak na zuto bezbedan a kad se upali crveno imas lufta oko 2sec dok kamera ne pocne da snima.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Hrvatskoj je druga priča. Oni imaju toleranciju od 10 Kmh na tačnost uređaja a nemaju kaznu za prekoračenje do 10 Kmh. Tako da se bez sankcija može voziti 19 Kmh brže od ograničenja. U praksi to znači u naselju se može voziti do 69, van naselja 109 a na autoputu još nikoga nisu zaustavili ako je vozio ispod 160.

Tu informaciju mi je dao saobraćajni policajac, ako me je slagao i ja lažem vas.

 

Pisao sam već snimila me je kamera gde je ograničenje 70 Kmh a ja vozio 108. Platio kaznu 250 Kuna cca 30e. Mislim da je i tako pisalo na rešenju i platio sam kaznu za prekoračenje do 20 Kmh.

Ne znam tačno kako je u Evropi ali navozao sam se tamo i još nisam nikada ništa dobio što ne znači da možda i neću i znam da sam vozio bar 10 Kmh brže od ograničenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel snima ona kamera pre starog mosta kad se iz pravca hajata, tamo gde dosta njih skrece levo, a zabranjeno je? Ja uvek idem desno, pa polukruzno, al vidim da bas dosta njih samo skrene levo.

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad već to pominješ, danas sam tu primetio znak obavezan pravac desno i levo, dakle ne sme pravo ka mostu. Verovatno priprema za neke radove.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ide se i dalje pravo, ali znak je postavljen. Kažem, pretpostavljam da će uskoro neki radovi i da će zatvoriti most.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakvo je stanje za radarima od isključenja sa auto puta Miloš Veliki kod Pakovraća ka Užicu i dalje ka Mokroj Gori ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron ranije sam pisao o radaru u Prijanovicima kod Pozege ali ne znam salje li kazne (radar je povezan ali nema znaka upozorenja). Pored njega standardno radar na izlazu iz Uzica na magistrali, iznad zeleznicke stanice (ima znak).

 

On 12/2/2022 at 7:07 PM, Nikola031 said:

Informacija za kolege koji idu ka Pozezi, Uzicu, Zlatiboru i dalje tim putem.

 

Pre nekog vremena je postavljen stacionarni radar kod diskonta pica u Prijanovicima kod Pozege, slican onom koji vec postoji na izlazu iz Uzica na Zlatiborskom putu (iznad Zeleznicke stanice na magistrali). Primetio sam da je kamera povezana i da blicne kada se prodje pored nje, ali nemam preciznu informaciju da li je pocela da salje kazne ili je jos uvek u pitanju neki probni period. Takodje jos uvek ne postoji znak za stacionarni radar na tom mestu.

 

U svakom slucaju savetujem oprez da ne biste bezveze placali kazne posto je tu ogranicenje 60, a skoro svi (ukljucujuci i mene) tuda prolaze brze od ogranicenja.

 

Kamera se nalazi na ovoj banderi, gledano iz pravca Cacka:

 

Screenshot_1.thumb.png.be224987204f4b57b97e248bc64b53ac.png

 

https://goo.gl/maps/T9N2kMbEgq6idJkC6

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako je snimljen sa 388 km/h najverovatnije neće platiti kaznu...

 

201232-Bugatti-Chiron 01.jpg

 

Na belgijskom autoputu je 2022. godine snimljen vozač koji je jurio brzinom od 388 km/h. Automobil je bio Bugatti Chiron. Prekršaj je počinjen 2022. godine, a informacija je objavljena tek sada. Zašto?

 

Mediji su uspeli da iskopaju ovu priču iz tajnosti dok ju je belgijska policija s razlogom prikrivala. Naime, čini se da bi vozač mogao da se izvuče bez kazne. Na tom delu autoputa je ograničenje 120 km/h. Jasno je da bi za 388 km/h (govori se čak i o 413 km/h, kada se analiziraju podaci s kamere) vozač ostao bez dozvole, automobila, a i nekoliko hiljada evra. Ali problem je u kalibraciji kamera. Neke su atestirane do 250 km/h, druge do 300 km/h, ali iznad toga nisu pouzdane, odnosno te podatke bi bilo lako oboriti na sudu.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd, možda nije za ovu temu, ako nije neka se prebaci.

Snimio me radar u PP, juče mi je stigao poziv da dođem u PP kao svedok i da dostavim da li sam ja vozio ili nisam. Nikakva kazna. 
Da li neko zna koji su dalji koraci ako se ne pojavim u PP?

I prekoračio sam za 15kmh, ograničenje je 60, ja vozio 75kmh. Zna li neko kolika je kazna? 
Ovo bi trebalo da bude van naseljenog mesta, ali na magistrali ko će ga znati. Uhvatio me na standardnom mestu, kod Bistrice pre PP.
Koliko znam, između Nove Varoši i PP nema naseljeno mesto da je označeno tablom a sve je magistrala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za kretanje na putu van naselja brzinom koja je za više od 10 km/h do 20 km/h veća od dozvoljene, kazna je 5.000 din, odnosno 2.500 ako platiš u roku od 8 dana. Ista je kazna i za isto prekoračenje u naseljenom mestu.

Ideš prvo da se izjasniš ko je vozio. Ako si ti vozio pitaju te da li priznaješ prekršaj. Ako priznaš, odmah dobiješ uplatnicu da platiš (50% popust ako platiš u roku od 8 dana). Ako ne priznaješ, ideš kod sudije za prekršaje gde pored kazne plaćaš i sudske troškove.

Edited by xalexas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino što znam da je nadležan prekršajni sud opštine u kojoj je napravljen prekršaj. Da li moraš da ideš tamo, nemam pojma. Neka se javi neko ko je imao sličan slučaj. Mislio sam da ti je stiglo da se javiš u opštini stanovanja. Za prekoračenja na autoputu kazne stižu na adresu, nema izjašnjavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja sam očekivao isto da će mi doći da odem ovde negde u NS. 
Koliko znam da su uvezani svi i da tako funkcioniše već više godina. 

Možda samo da nazovem tamo stanicu policije i da kažem da pošalju kaznu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...