Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Danas konacno stigao da montiram amortizere i felne.

Posto prosli put nisam mogao jer je zapekao sraf na amortizeru, ovaj put radila brusilica, a na otpadu nabavio druga dva. :)

zza480.thumb.jpg.ba16e964f524bb45cc326ce

Naravno, zlo ne ide samo, bilo je muke i oko srafa na stabilizatoru, jer se "pojeo" deo gde se ubacuje inbus da se drzi kontra. Opet radila brusilica, stavljen nov stabilizator. :)

zza481.thumb.jpg.090ee17d476fcba3970f6d6

Da nije bilo cevi od auspuha od juga za natezanje balans stangle zbog stabilizatora, nista ne bi bilo. :D

zza482.thumb.jpg.8e3082a34b8249ed19c918d

Na kraju ga uglavismo nekako....dok sa druge stane desni postavljen za ~10min.

Posto su u pitanju stelujuci, prednji su podeseni na "najvise", planski, jer se auto koristi svaki dan, cesto i za teren, tako da je napred visina nekih -3cm od standarda.
Pozadi stavljene samo krace opruge, koje su nekih 4cm nize od fabrickih, tako da mi ostaje zadnji kraj da podignem 1-1.5cm da bude top.
Znam i ja da bi najbolje bilo samo prednje da "odvrnem" kad vec imam tu mogucnost, ali to ce sacekati malo...

Sto se tice stabilnosti i udobnosti, svesno montirao i izgubio na udobnosti, posebno sto je do juce bio na zimskim 15" gde je plivao. :) Sad je kruci, tvrdji (stilo, zbog zlih jezika), ali nista toliko strasno da odvaljuje trap, i dalje amortizuje koliko moze. Imam osecaj i da je na volanu "direktniji", ali rano je jos za zakljucke.

Par slika za kraj

zza483.thumb.jpg.67c0710d00027bd2b9830a1zza484.thumb.jpg.8b7d4dbd5a6feea2381c50czza485.thumb.jpg.62afc279a07875a4712124e

zza486.thumb.jpg.5eb5d1ff6bcc2b49572b1a7zza487.thumb.jpg.cc9aeaba92e345abb3a06b5zza488.thumb.jpg.e6f7e377c4dcc5d827ee031

I naravno, zahvalio bih se@lazar gp i @marinko ar na velikoj pomoci. :) I@Sedla, moralna ovaj put. ;)

Slabo mi ide tagovanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fino, finoooo. Kad farbas celjusti i povezujes volan? :P

Da se ja pitam, ja bih podigao jos malo zadnje? Taman tih 1-1.5cm? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znam, fali taj 1.5cm. :D Bice i to uskoro, samo da mu odradim platformu neku za zadnje oprige.

A celjustiii, mmm, mozda sledeci vikend, glupo sve odjednom.

A volan, bice i on. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno je cucnuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ovo vrhunski, ništa više nema potrebe, jer je auto za svaki dan, ali kad bude neki skup, valjalo bi to da se zavije :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno ste odradili posao, bas je lepo cucnuo, mada mogao je malo vislji da bude pozadi (a mozda ima nesto tesko u gepeku ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo bajo moj, sad ti je tvrdji i cvrsci mada bolje takav nego kao kod @totti mekan. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahaha gde sme deda kad je sipao Syntium :P boji se da ga stisne preko 4.000  obrtaja. :D Topolac se razocarao u njega, prvo sto "sipuje uje" koje "ne treba" a sad i za sporCko vesanje. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steta sto nas hebu sa ovim folijama. Da se diskretno zatamni ceo i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane, game over, presao sam igricu. :lol:
Topolac digao ruke od mene, nece ni do grada da dodje da se druzimo. :D  Ne izbija iz kafane....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko si te ne salis sine moj :D Svaka cast kako si sredio masinu, sad samo da dobijes slobodan vikend pa da je vidimo i maksimalno opteretimo uzivo na skupu u Kgu :)

Edited by ilegala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast Alexa.Odlicno ovo ispalo ne diraj nista vise.Posto ti vozis auto i van puta ne diraj nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...