Jump to content
FAS Goran
Kuvalja

Stilo mjet 140hp Abarth

Recommended Posts

@vuki nema na cemu, vazno da si skinuo bez ostecenja, imas u onoj temi kako da ih pripremis i ofarbas da izgleda kao fabricki a da se ne skida, ja 1-2x nedeljno perem u forci na puskama i ni da mrdne a tu su pocele da se ljuste sa fabrickom bojom.

@MS PKgarantujem da bez skidanja ne moze da se ofarba da valja, makar po mojim kriterijumima, tako da bi ja uvek pre probao da skinem.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A komso reci mi joa ove dve stvari da li da skidam zabice sa lajsne dok budem skidao i smirglao staru farbu? I ja bi isto kao ti sa Body bamper sprejom jel to klasican ili neki poseban da trazim i da li si stavljao neku podlogu ili prajmer pre spreja ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisao sam ti u temi, da ne ponavljam i ovde.... ja se ne secam da li sam ih skinuo a mislim da jesam, znam da one cepove na krajevima nisam pa je skidol krenuo da ih rastapa, ali sam brzo primetio i sprecio to, pa sam ih prefarbao sa sve lajsnom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komso I ja planiram farbanje prednjeg branika i malo se bojim za nijansu da potrefe , reci mi gde si ti farbao branik i koliko kosta farbanje samo branika ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

100% nema sanse da je potrefe, jedino da se uspricava, to mi receno u 3 farbare gde prave boje. Farbao sam branik i plasticne pragove i zajedno su placeni i cini mi se da je bili 140€, farbao sam kod drugara tu u Batajnici.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na slikama izgleda super ,ali sam citao da nesto nisi zadovoljan sa nijansom boje ili baze, jesi li ostavio tako ili si se cimao ponovo na farbanje ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Manje stvari sam ja sam farbao sam i ispalo je lepo :) ali mi je vazno naci negde gde dobro mesaju boje-baze , imam dva pistolja dobra srednje klase i uzeo sam air brush skoro , pa volim da se zezam sa tim ,ali to pricam manje delove tipa lajsne ,retrovizore itd , sebi sam uradio ceo prag i napravio prelaza na gore prema prema krilu napred i nazad prema zadnjem blatobranu i ispalo je stvarno super, pa ispolirao prelaze, to volim da se zezam , ali ceo branik bi mozda ipak dao da rade profesijonalci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zavisi od svetlosti napolju, nekad izgleda identicno, nekad branik izgleda zelenije, tj kao da mu fali kristala u bazi, ostavio sam tako, nisam hteo dalje da se zamlacujem, posto bi ispalo verovatno isto bez uspricavanja.....

Kazu da najbolje prave boju oni u ugrinovackoj, pre zadnjeg semafora sa desne strane.... u taj air brush je odlicna stvar za popravke i sredjivanje sitnijih delova, bas skoro kad sam menjao senzor sam razmisljao ko to ima da ga ofarba, ali sam na kraju natapkao sundjerom boju i ispalo je korektno.

Ah ta rec profesionalci, jezim se, nisam jos upoznao takvog. Da imam malo iskustva i opreme pre bi sam sebi ofarbao i siguran sam da bi bio zadovoljniji....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahaha :) delim misljenje,I ja da samo imam prostor neki I da imam gde da smestim samo malo veci kompresor radio bi dosta stvari sam, e sada znas ko ima air brush pa zovi sta god ti zatreba ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/24/2016 at 0:20 PM, Kuvalja said:

100% nema sanse da je potrefe, jedino da se uspricava, to mi receno u 3 farbare gde prave boje. Farbao sam branik i plasticne pragove i zajedno su placeni i cini mi se da je bili 140€, farbao sam kod drugara tu u Batajnici.

 

i meni nikad nije bilo jasno kako ne potrefe nijansu, sta znaci to kad uspricavaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je kad ne farbaju samo jedan element koji je za farbanje, nego tipa ako farba krilo, on mora po malo da udje u krilo, branik i vrate, kao da lagano baci te nove boje i na stare elemente da bi se manje videla razlika, posto se razlika najvise vidi na crti (spoj krila i vrata, ili krila i branika....).

Vuki, hvala ali pupupu da ne zatreba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo malo oplemenjen opremom :)

U pitanju je elektro hromatski retrovizor, ili samopotamnjujuci, takodje ima i kompas u sebiIsao sa Savom da on uzme za sebe pa ubedio i mene, i danas oba povezana i potpuno funkcionalna...

 

zza4414.jpgzza4415.jpgzza4416.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I koliko košta to čudeso?:)

Inače odlična spravica kad ti se neki tupadzija nabije u dupe pa te zaslepi.

Edited by @bane@

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idu od 30€, ali ovo su bila dva i zna Savu taj lik pa je izaslo jeftinije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako zgodan dodatak. :)

 

Jel ste spajali na rikverc signal, ono sto sam pricao sa Savom?

Edited by zrnke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesmo i mnogo je korisna stvar, kad je noc, cim ubacis u rikverc odmah pojaca brightness na najjace i vidis sve.





Nismo dovlacili otpozadi, nego smo sa dzeka bodija nasli signal i sproveli do retrovizora..

@Kuvalja napisi sa koje marke je skinuto, da zna narod gde ide premium oprema



Sent from my LG G4






Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa kog auta je retrovizor?

Kuvalja kako si krenuo samo jos ostaje da mu nabudzis da se sam parkira i da sam vozi. :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan BG, ajde da ispunim Savi srce, sa 156 Q4, pa da jos samo to Savi da nabudzim posto ne zna da vozi@totti moguce da je to, nisam jos gledao uputsvo.....@zrnke steta sto nema i ambijentalno svetlo kao tvoj, i sto ovde na displeju ne pokazuje unutrasnju temperaturu a na displeju se u desnoj ivici vidi ℃ i ℉, ali izgleda da je to dodatak koji ovaj nema.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek kad se namontira skontas koliko ie zgodna stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam radio letvu na marei kod Savičića, isto je bilo 180€, sve radi odlično, jedino zaboravio prekida kočnice da vrati. Garancija godinu dana, dobija se račun. Tada nije imao svoju reglažu trapa.

Pošto njegov burazer radi sa mnom, pola kolega je teralo automobile kod njega, jedan radio letvu, dvojica dizne, jedan amorte, svi zadovoljni.

Ne branim ga, nego čisto prenosim utiske!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/4/2016 at 3:46 PM, knezevic76 said:

Ne branim ga, nego čisto prenosim utiske!

 

Ni ja ga ne pljujem dok se ne dokaze, krajem septembra se vracam sa odmora pa cu ga tad zvati i tad izvestiti ovde kako je proslo i da li je za saradnju ili ne, po onome sto sam video kad sam se yalio da nesto puca odma je na keca tvrdio da nije do letve, pa kad je video da su manzetne onda se malo povukao i ide na kartu da ja kupim manzetne koje mi odgovaraju i da mu platim "samo" 1000 dinara da on to zameni..... Necu nista da placam ni ja da kupujem, druze kupis odgovarajuce manzetne pa onda das garanciju, svakako naslucujem da sa njim necu imati finu komunikaciju nego da se moraju primenjivati neki drugi nacini...svakako za ono za sta sam dao 100 evra to ima da valja, ili ako ne znas da uradis vratis te pare i do vidjenja prijatno, i da da vrati i moje manzetne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo je presao malo veci put bez ikakvih problema, isao sam na Lefkadu i prezadovoljan sam opet autom, svaki put me odusevi kako sa lakocom savladava svakakve puteve, i auto put i magistrale i kozije stazice kuda ni biciklom ne bi zeleo da prodjem ali kad sam vec krenuo izgurao sam do kraja.

Na ostrvu ima jako losih spustanja do plaza posle proslogodisnjih zemljotresa.

Evo malo i informacija sa borda.

Put do Lefkade

 

zza4417.jpg

 

...krenuo sam onu noc kad je bilo nevreme u Makedoniji i Grckoj, pljuskovi, jako gusta magla....

Pa po samom ostrvu 

 

zza4418.jpg

 

Pa put do tamo i ostrvo zajedno 

 

zza4419.jpg

 

Pa povratak nazad 

 

zza4420.jpg

 

I na kraju sve ukupno 

 

zza4421.jpg

 

I evo koja slika dok je odmarao

 

zza4427.jpg

zza4422.jpgzza4423.jpgzza4424.jpg

zza4425.jpgzza4426.jpgzza4428.jpg

zza4429.jpgzza4430.jpgzza4431.jpgzza4432.jpg

zza4433.jpgzza4434.jpgzza4435.jpgzza4436.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fina boja autića :)

 

Fiat bord po gradu i na kraćim relacijama laže ka' pas, na otvorenom je tačan.

Iskustvo iz dva Fiata što sam ih vozio

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...