Jump to content
FAS Goran
Kuvalja

Stilo mjet 140hp Abarth

Recommended Posts

16 hours ago, Kuvalja said:

ali kad sam bio nisu mogli da nadju a posle se ispostavilo da su izgleda prodali

 

Standardna prica. Preko telefona "Ima, tu je...", a kad odes tamo..."E nema, bas juce se prodalo..."

Odlican stilo, odlicni detalji...gledam samo ove slike sa strane...eh da je par cm blize zemlji i nista da ne diras vise :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh da jeste, volim ja to ali posle proslog auta i muka sa penjanjem na trotoare, parkinge biranjem trasa kojima da se krecem, neka hvala :(
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nice updates, kao i uvek kod tebe maksimalno picikato, sve pohvale. Po mom skromnom misljenju, Stilo No1 na forumu.

Koliko god pricali o Blade, cuce da izuvaju i tu nema dalje, ko hoce vece felne od 16'' sa njima nema greske. Meni cak i interesantno deluju bez cepova (ja sam sa njima izgleda za sada imao srece, par godina vozio Dynamic, par godina GT felne i tih 8 cepova nije dobilo noge).

Za zatamnjivanje covek nije pametan... Isto se tako pricalo i ranije, ja sam pre neku godinu prelomio i zatamnio sa Llumar 65%. U medjuvremenu je uveden i atest, navodno je u nekom trenutku bilo i skidanja tablica, ali opet gomila ljudi ne hebe zivu silu i cepaju full zatamnjenje (ukljucujuci i mene :)). Dvoumio sam se cak u nekom trenutku i da ih skidam, jer i da atestiram imacu saren auto sto mi je najruznija opcija. Za sada teram ovako, pa videcemo... 

Ja prvo bacih pogled na slicice, taman sam se zapitao zasto nisi kao vecina nas izvukao prikljucak za punjac u kasetu, kad ono :) ... Interesantno izgleda merac. Je li ti od njega onaj kablic ispod poklopca naslona za ruku ili je nesto drugo u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Ivane, videcu sta jos sa folijama, mada 40% se jedva i primecuje... onaj kablic je provucen od piksle prednje do naslona i po potrebi ga ubodem u punjac a telefon stavim ispred menjaca i iz piksle izvucem drugi deo kabla.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, interesantno resenje. Ja sam izvukao prikljucak za punjac standardno u kasetu. Odatle je zgodno i za punjenje ako telefon okacim kao navigaciju. Mada to bude poprilicno retko.

Ako mislis na 40% zatamnjenja, ne znam ni koliko ti se onda isplati da to radis (ako se gleda samo estetika). Jedino sto se tice UV zastite ako juris neku kvalitetniju foliju. Kod Llumar se secam da je za ATC seriju navedeno da je UV filtriranje isto (99%) za sva zatamnjenja. Jedino je kod providnijih, naravno, manja temperaturna zastita.

Gledam i kod sebe, 65% zatamnjenja po suncanom danu se vrlo malo primeti, tek je vizuelno izrazenije kada je oblacno i manje svetla. U oba slucaja se ulazi u problem sa prednjim staklima i eventualnim atestiranjem, gledajuci aktuelni zakon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa meni se bas svidja kad je tek tek malo zasenceno, a opet pomaze klimi da lakse ohladi, a opet 99% da me niko nikada za to nece ni zaustavljati ni cimati, svakako bi Llumar isao. Meni se svidja onako kako su na nekim karavanima malo zatamnjeniji zadnji prozori, to bi mi bilo dovoljno a prelepo mi na oko, samo naravno sve sem soferke.
Da, razmisljao sam i na punjac iz kasete, ali nisam siguran koliko ima mesta od sanzera a stavljao bi bas na taj zid ka navigaciji, mozda i tu nesto bude nekad.
Dobra fora kod ovog punjaca je sto je jak 4,2A, trebalo bi 2,1 po portu, ali sam izvalio da jedan brze puni.....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Kuvalja said:

Meni se svidja onako kako su na nekim karavanima malo zatamnjeniji zadnji prozori

 

Ne znam da li mislimo na isto, ali verujem da ni to nije ispod 65%.

Meni je idealno zatamnjenje bas to fabricko pozadi, taman da zastiti od sunca, a opet nije ni previse tamno (sto mi se nikako ne svidja).

Apropo mesta u kaseti, koliko se secam pazario si MicroLink, ostavio si mu ipak i fabricku mehaniku (CD Changer)? Posto pozadi idu na isti Mini ISO port.

Ili se cica nesto prebacio i pobrkao sa nekim :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi se nista prebacio nego je changer ostao u frizideru, da se ne bi cimao oko pronalazenja druge unutrasnjosti frizidera u dobrom stanju, pa changer samo bleji na svom mestu.
Pa meni deluje da je blaze od 65% mada mozda deluje svetlije posto napred nisu tonirani pa vise svetlosti ulazi u kabinu i onda deluje svetlije, ali lakse bi mi bilo da bude manje zatamnjen nego vise nego sto zelim.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cas' za izbor chargera, upravo sam morao isti da narucim :D A imam izvucen i u kasetu, ali ovo je leglo ko fabricki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 14.3.2017. at 9:04 PM, Markobgd said:

Jel ima da se bira boja nosača?

Mogao bih da stavim isto kod mene. Krem mi je nebo.

Neće da može na Delti. Nema predviđeno za ručke uopšte ni kod vozača a ni kod suvozača. 

Rukohvati na plafonu postoje samo iznad zadnjih vrata. Napred je sve glatko;)

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morao bi da odvojis nebo da vidis da li ispod njega postoji konstrukcija i da uporedimo da li je kao na stilu, posto na Cromi fabricki ide izmedju neki limeni nosac, i on ima svoj kataloski broj, pogledaj u eperu.
@MS PK videh danas na grupi, mozda ga okrenem ujutru ako se ne proda, hvala.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk


Share this post


Link to post
Share on other sites

Komso jesi li ima iskustva ili cuo za decka Ljuba se zove ima servis radi lancia alfe fiate kada krenes od centra ka Banovcima i prodjes krivinu i ideju  tu negde ima servis ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E cuo sam za njega ali nemam pojma kakav je.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam dobio preporuke od Drugara i decko iz Euro auta  sto radi mi ga preporucio kaze da je on radio kod Gorana ,probacu najverovatnije sledeci mesec mal8 servis kod njega pa javljam utiske :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nikakvi, mozda mozes da izvalis samo da li je pedantan ili aljkav i to da nadgledas ceo servis, i opet to ne mora nista da znaci.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na to sam i mislio bolje prvi kontakt i utisak servisa i majstora da trazim sa malim servisom nego da zapucam npr. sa vecom nekom popravkom ...veliki s.itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proslo 57000 km od proslog velikog servisa pa red opet da se odradi, set zupcenja je ina, vodena pumpa pierburg, na pk krugu dayco aktivni spaner, dva ina rolera i contitech kais, taman i antifriz osvezen.....
d778ffba51fa2cc613044e2a7c9c1fb7.jpg
Sto se tice starih delova moglo je jos da tera, jedino se na aktivnom spaneru na pk kaisu kad se skinuo videlo da je poceo da izbacuje mast, ali jos 10-20000km je moglo bez problema da izgura....


Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/30/2017 at 0:51 PM, Kuvalja said:

ali jos 10-20000km je moglo bez problema da izgura....

To i ja htedoh da ti napisem, kada videh cifru od 57 000 km. Slicno sam i ja uradio na malo vecoj kilometrazi od tvoje i zamenio na oko kao nove delove.

Moglo je da tera jos minimalno 2 mala servisa, mislim da ipak ako stavis kvalitetne delove ne treba preterivati sa intervalima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bolje na vreme. Uvek računam, nakon 4 mala ide veliki servis. To da bude kao može još malo pa mi se negde obije o glavu... Neka. Ili neću voziti auto ili ću ga voziti kako treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ovako je isterao 5 malih i za 2000km isao bi jos jedan, pa reko da podelim malo troskove sad veliki a za mesec, mesec ipo i mali. Lakse mi da dam pare kad treba nego da mi se stalno mota po glavi kad ce sta da otkaze pa da napravi stetu 500-600 evra.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam ovaj auto u Zemunu pre nekih mesec dana..mozda malo vise.. Nisam siguran. 

U moru stila sa pragovima i blade felnama nekako se izdvaja. Bas je tacan auto, i vidi se da se njim pedantno postupa..na prvi pogled. 

Eto, od tada mi je po glavi da prokomentarisem, bio sam ubedjen da je to auto sa FLCS i u pravu sam bio. 

Samo napred. Odlican je. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Secam se da mi je na forumskom ocenjivanju potencijalnih kandidata :) bio favorit pre neku godinu, kada je uz jos par primeraka usao u izbor za kupovinu.

A Kuvalja ga na sve to domacinski pazi i odrzava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala kolege na lepim recima.@Timke da nisam sa tobom pricao na euro petrol pumpi?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...