Jump to content
FAS Goran
crni labud

Lancia Nuova Delta - iskustva, saveti, mišljenja

Recommended Posts

Najveca mana enterijera Delte po meni je sto je stari Stilo imao vise mesta za gluposti u vratima, u rukonaslonu i u onoj hladjenoj kasetici ispred suvozaca (koje uopste i nema u Delti). Neshvatljivo mi je da Delti i novom Bravu ne mozes u vrata da stavis 0.5l flasicu soka a da ne ispada, strugalicu za led i reflektujuci prsluk mozda uguras, fiber krpicu i to je vrhunac sta moze da stane. Prosto su previse plitke i niske pregrade u vratima. A nema ni pikslu (da drzim visak matica i srafova koje iznenada nadjem :)). U naslon za ruku mogu samo novcanik da stavim sad i to je to. Ne zato sto mi je deb'o novcanik (bice valjda nekad), nego sto je pregrada mala i plitka (u Stilu sam tu drzao baterijsku lampu, upaljac i brdo nekih sitnih gluposti tipa kablovi od punjaca, tag, racune od goriva i sl)...

Zena mi kuka da joj je naslon za ruku skoro beskoristan posto se ona zalepi za volan jer ima 165cm, a naslon ostane pozadi, na Stilu joj je to bolje bilo posto je duzi naslon (al je smetao za povlacenje rucne). Meni je svejedno, imam 191cm pa sediste mora da se pomeri nazad i meni je naslon gde i treba da bude... 

Pohvala sto moze da se gurne veca flajka u onaj "frizider" u rukonaslon, ali to jedino za sampanjac pa da sipas u case, posto staje jedna veca, ali ne i dve manje, posto mi pijemo svako iz svoje flasice (eventualno zena i ja podelimo, al dete ima svoju)....

 

 

@OMP nebo, stubovi i suncobrani su beli (krem) :P

Edited by ostoja

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dobro na to i ne obracam paznju dok vozim pa mi i nije bitno ali ostatak deluje mnogo lepse od "obicnih"

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, ostoja said:

@OMP nebo, stubovi i suncobrani su beli (krem) :P

A zuti cajgeri, sa fontom kao na originalnoj Integralci, to niko nece da vidi :stuart: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Enterijer je napred koncepcijski identican. Jedino sto Delta opciono fabricki od tih ostava ima vise je polica za naocare :) (na mestu levog rukohvata iznad vrata).

Tj. ovo :) :

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/81541-nuova-bravo-ugradnja-nosačapolice-za-naočare/

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove jace Delte imaju fioke ispod sedista ili i to izbacise?

To mi je bilo najbitnije skladiste na Stilu za atest za plin, racune sa servisa i servisne knjizice (jedna mi bila malo, dosao do kraja). Ne zauzima mesto, a tu je stalno.

Edited by ostoja

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, MS PK said:

Posto je bila?

Sent from my SM-A346B using Tapatalk
 

Ako se dobro secam ,8500.

Edited by Transporter131

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Transporter131 said:

Ako se dobro secam ,8500.

17.500 kerma je start tamo, sa svim papirima do registracije.

Znaci start na 8750 EUR, uz verovatno uracunatu korekciju cene i "ugradnju" prodavca.

Tako da ili je bila dosta jeftinija ili se on lepo iscenjkao u Svici :huh: ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=1272]Transporter131[/mention] ma pusti Micu, on samo razgleda... 
njemu cena treba samo da cokce... 
Pa gde mozes da vidis koliko se krece Delta Momo, nije to obicna pa da mozes baciti pogled zacas

Sent from my SM-A346B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas i mobile.de i autoscout i oni tutti ch.

Ima ih al nema para, cak mislim da je 7500 ulazna cena, da ide do 13+ k eur

Share this post


Link to post
Share on other sites

@rage_man samo 1 nacin da saznas... :)

stavljali smo od djulijete, moze ali mora da se brusi pedala. 

Od kvacila je plasticna a od kocnice metalna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, znaci na tezi nacin...
Nadao sam se da se izbuse rupe eventualno i zavrsi stvar, bice da sam se samo ponadao.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, darkman14 said:

stavljali smo od djulijete, moze ali mora da se brusi pedala. 

Restyle Bravo ima vizuelno iste alu pedale kao Giulietta. Skidao sam ih za detaljno ciscenje i osnova pedale mi deluje ista kao na bilo kom drugom Bravu/Delti.

Doduse, moguce da se "krojem" razlikuju pedale Brava i Giuliette, iako su vizuelno iste.

3 hours ago, rage_man said:

Jel moze od Stila na Deltu?

Ako se vec zezas, ja bih pojurio ove pomenute iznad. Te sa Stila i Brava pre restyle mi i nisu nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najradije bih da nabavim one koje se samo navlace kao i gumene, bez busenja.
Da li su sa Brava/Djulijete mozda takve?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Ivan said:

Skidao sam ih za detaljno ciscenje

 

200520185446.jpg.eccaf1fd1363864b011973742491ad30.thumb.jpg.97f02a805149c9980593a29369f09bbc.jpg

Upravo tako, te sa restyle Brava/Giuliette su na navlacenje. Imao sam ih na bivsem Sportu, lako se montiraju samo ako odgovara oblik osnove pedale:

 

ezgif-3-4f9cc6818c.thumb.jpg.5e97330ef5ddb6befd29c9abab3ef0cb.jpg ezgif-3-7d954e4ea4.thumb.jpg.1cc8301a7a120258f5a3d3c7c4905fa5.jpg

 

Vidi sa kolegom Milosem da mu slucajno nece opet iskociti nove, znam da je svojevremeno prodavao. Bio je i komplet bez logoa:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/82810-p-sportske-obloge-pedala-nuova-bravo/

 

I cisto licni ukus - ako se vec petljas sa tim, obavezno uzmi i alu odmoriste za nogu. Ako se kupuje novo, cisto da dodam da u fabrickom setu ne ide zajedno sa papucicama, vec je odvojen deo.

Uz papucice, bas da dodatni smek i sporCku crtu kada se otvore vrata:

 

6310_0.thumb.jpg.ff864bad6da5609570b33d8fb605bf39.jpg 2071165431_513zC14v3YL._AC_UF8941000_QL80_.thumb.jpg.0f8c68d4cfd21784019e34874e92a0a7.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da, u kompletu sam i mislio sa odmoristem za nogu.

Veliko hvala Ivane

 

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpisujem.

 

Još je čovek prekrio najlepšu boju crnom mat folijom. :o

 

Meni je delta od kad sam je prvi put video (doter'o je kumov zet, Grk, iste godine kad je izašla) odavala utisak spolja avangardno dizajniraniranog hečbeka, nakrcanog opremom i novom tehnologijom, ali u suštini je to jedan pravi porodični auto.

 Tako da zaista ne razumem potrebu ljudi da je ovako namunjuju i ćunin'-stajlinguju, jer za time zaista nema potrebe.

Taj auto meni i danas izgleda fenomenalno takav kakav jeste, pogotovo kad je u nekom višem paketu opreme.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je cela poenta Delte u metalik boji i hromiranim dodacima, ako bih išao na neko "budženje" bilo bi u tom smeru, nikako u mat foliji i maskiranju svega svetlucavog...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...