Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Zato sto radis u Bg-u i veliko je trziste pa svasta ide. Sidji bar 100km pa probaj da ga prodas :)

Morao bi da ga zamotas u 500e i pustis niz put :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obzirom da je ugradnja nesto malo preko 300€ svakako se isplati :)

Ne znam koje su cene ali proveri to za flashlube i da li ces nekad zaboraviti to da to dopunis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ćale, a jel zna kum :D

Ja ih znam bukvalno četvoro, ćale ima Carina 1.6 1997g, i trojicu hondaša. Kao što rekoh, Honde im troše kao 1.3MJET.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obzirom da je ugradnja nesto malo preko 300€ svakako se isplati :)

Ne znam koje su cene ali proveri to za flashlube i da li ces nekad zaboraviti to da to dopunis

Ma naravno da cu proveriti. Ionako nije neka zurba, jos ni Puntisu nisam prodao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozete pogledati na forumima koliko trose Hondini 1.8 i 2.0 motori pa se lako moze zakljuciti da su ti motori po potrosnji u rangu ili cak ispod ispod evropskih 1.6 masina a i ovde ima tema o Hondi Accord 2.4

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da lažu, pre svega sami sebe, jer mnogo blenu u te bord kompjutere. Tako je Ticma mislio da mu Accord 2.4 troši 9l u gradu, pa je na kraju video da je to 13l :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa o tome i pricam, Honda masina od 2.4 trosi 13 litara a Renault 1.6 trosi 10-11 litara po gradu

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trosi kao 1.3 multijet..... :lol:

Hondasi su inace poznati kao gora sekta od vagenovaca, pricam jer ih imam i u firmi...

Na stranu kvalitet hondinih benzinaca , tu nema greske, naravno treba ih voziti na benzin i ne maziti... V-tec je izmisljen da se vrti.....

Potrosnja.... pa probajte da putujete s nekim od njih i da delite gorivo, situacija ce odmah biti drugacija...... :)

 

Sprintmonitor je redak sajt  na kome mozete iz prve ruke videti realne potrosnje datih vozila, naravno ne voze svi isto i u istim uslovima, ali moze se izvuci realan zakljucak....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja gledao, naravno, i Accord 2.0 troši 10-11l bez probema. Vidiš lepo gde je čovek stavio da je gradska vožnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

oce to da ode bez problema i na 15 kad su guzve i kratke relacije..... kao i kod drugih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Accord 2.0 ne verujem da moze ispod 11-12 po gradu, toliko trosi i 156 1.8 ako govorimo realno. Mene interesuje Jazz 1.2 ili 1.4 po gradu. Na sprintmonitoru traze registraciju da bi video podatke pa me mrzelo da se cimam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sergio, koja registracija, ne treba. Ja sam pre gledao za jazz, i mene zanima. Troši kako kome, zavisi od uslova, nešto od 4.5 do 9.5l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sergio, koja registracija, ne treba. Ja sam pre gledao za jazz, i mene zanima. Troši kako kome, zavisi od uslova, nešto od 4.5 do 9.5l.

 

Jazz, 1.2 16v, 90hp, potrosnja po BG - samo centar, guzve, semafori, nesto preko = 7L, magistrala 80-90-100km = od 4.4 do 5.4L, AP 100-110-120km = od 5.4 do 6.4L.

 

Vise puta mereno, sipa se na sluzbenu karticu gorivo u nju tako da nemam razloga da "friziram" potrosnju jer gorivo ni ja ne placam iz svog dzepa, pa me bas briga koliko trosi.

 

Inace, za 23 meseca je presla 63.000 km, i osim cetiri mala servisa (na 10k, na 25k, na 40k, na 55k), zamene prednjih plocica, zamene sijalica za oboreno svetlo u oba fara i leve prednje pozicije, nista drugo na autu nije popravljano, ni jedna greska, ni jedna reklamacija, ni jedan bag....isto se ponasa kao kad dosla u moj posed sa 24 predjena kilometra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, ja vozio dve 2.0ts, jedna selespid benzin, druga na tng. 10-11l su trosile, nikako ispod. Vozio i 1,6tng ali bas kratko pa ni ne znam da kazem ali nije stedljiva uopste :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vozo dve 1.8, jedna je bila limuzina a jedna karavan. U limuzinu sam ja ugrađivao plin pa sam je pre toga vozio na benzin i znam da je trošila oko 8l benzina na otvorenom (išao sam na more sa njom na benzin) i kasnije kad sam ugradio plin po gradu je trošila oko 13l plina. Karavan sam sve vreme vozio na plin i uvek mi je gradska potrošnja bila 12,5-13 a kad smo išli na more oko 9l plina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Sergio, koja registracija, ne treba. Ja sam pre gledao za jazz, i mene zanima. Troši kako kome, zavisi od uslova, nešto od 4.5 do 9.5l.

 

Jazz, 1.2 16v, 90hp, potrosnja po BG - samo centar, guzve, semafori, nesto preko = 7L, magistrala 80-90-100km = od 4.4 do 5.4L, AP 100-110-120km = od 5.4 do 6.4L.

 

Vise puta mereno, sipa se na sluzbenu karticu gorivo u nju tako da nemam razloga da "friziram" potrosnju jer gorivo ni ja ne placam iz svog dzepa, pa me bas briga koliko trosi.

 

Inace, za 23 meseca je presla 63.000 km, i osim cetiri mala servisa (na 10k, na 25k, na 40k, na 55k), zamene prednjih plocica, zamene sijalica za oboreno svetlo u oba fara i leve prednje pozicije, nista drugo na autu nije popravljano, ni jedna greska, ni jedna reklamacija, ni jedan bag....isto se ponasa kao kad dosla u moj posed sa 24 predjena kilometra.

 

Kumov Jazz isti parametri s tom razlikom sto je njegov 1.4 pa ima malo vise snage u rezervi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...