Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

naduvacete me, al' ja ipak uz'o i10, 1086cc 12v 66ks

 

sto bi rekli ovi iz oglasa: 'pali kao mina, ide kao pracka, jede asfalt!'  xD

 

'08-o, kupljen i odrzavan u ovlascenom, pres'o 72k, izaslo je na kraju dosta povoljinije od ovih 'punata klasik' 2009-10...

 

hvala na sugestijama i savetima  o/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitno je da si prelomio. Uzeo si mlad auto. Ako mu ne budeš vadio dušu služiće te.

Neka je sa srećom :)

Nego oću ja taj 1.0 što čupa asfalt umesto ovog JTD-a :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako stvari stoje, posle Nove Godine kupovaću još jedan auto. Sestra upisala vožnju a Stila neće moći da vozi (jbg, tek sredih kvačilo).

Kriterijumi su:

- da bude mali

- da ima jeftino održavanje

- da ima klimu

- da košta max 1500 evra

Mislim da nemam računa više od toga da izdvajam jer je ipak prvi auto.

E sada, ja sam gledao do sada Sei-a, Punta i Yipsilonku.

Da li imate još neki predlog?

Corsa B takođe dolazi u obzir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 (jbg, tek sredih kvačilo).

Kako me je ovo nasmejalo :D

Meni je Y ovde  favorit. Mali auto, okretan, dovoljno snage čak i iz 1.2 motora i ne troši mnogo.

A možeš jako lepu opremu da nađeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiesta 2001, 2002... odlican auto, pogotovo za zene :) doduse nisam siguran sto se tice cene, mada ni za Ypsilonku nisam znao da se moze naci za te pare a da je naravno u dobrom stanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lancia Y zbog dizajna za zene,da se tako izrazim. Punto 3vr, Corsa B 1,2 i mozes i Clio stariji ako nadjes dobar benzinac. Saxo takodje, 106Pug i eto. Dosta ti je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi smo imali službeni A2.

Izbegavali smo da ga vozimo.

Ja nisam neki esteta ali A2 mi je po lepoti blizu Forda Ka :D


A i što @Totti kaže, nema A2 za 1500

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ne uvrediš ti i tvoja gospođa ali meni je taj auto ružan :)
Stara A klasa za njega je pojam lepote.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za te pare teško da će da se nađe nešto a da ispunjava baš sve uslove. Možda Punto mk1 ali njih ima malo a da imaju klimu i da su u dobrom stanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gospođe najviše vole A klasu. A kada dođe do popravki ( spuštaj motor da zameniš grejače, zatezače pk kaiša...............itd.).Drugim rečima odličan auto za majstore.Naši mali autići bez uvrede na njima je sve prosto,lako se popravlja i pristupačnije džepu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja bivša vozila A klasu,1.4 benzin ja kad god sam ono vozio imao sam osećaj da će da se prevrne  :turned: A i pozicija sedenja mu je  :thumbdown:

 

A Seicento,on mi onako baš deluje ako auto za žene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zašto Toti vozi C4. Novi izgled ,dobar za cice mace.Šalu na stranu motor 1,6 HDI i održavanje istog je daleko bolje o pomenutih.Motor je kvalitetan,nije komplikovan za popravke,udoban,lep,rentabilan.Pa šta ti više treba. Ja bih bio zadovoljan i sa 1,4 HDi C3, C2 1,1i ,1,4i ,1,4HDI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Lanciu Y tj zena moja ali zbog trudnoce, porodjaja itd poslednjih godinu dana samo je ja vozim.

Motor je 1.2 8v

Nije prepakovan punto 1, sve je kao na Punto 2 sem nekih delova trapa.

Cene odrzavanja su gotovo smesne, trap jeftin, ceo set kvacila sa rukama nije preko 100€, farovi su polovni 10-20€ komad, prednji diskovi i plocice kao za Punto2....

Auto je krajnje udoban i za klasu (pa i vise) bolji auto od konzerve seicenta (bar vecine i bez uvrede).

Pozadi ima sasvim dovoljno mesta, u gepek ladno stane dve gajbe piva plus ostalog pica...

Registracija jeftina, gume jeftine 14", motor ne moze da pokrivi ventile ako pukne zupcasti, nema filter goriva, sve je krajnje jednostavno.

Ono najbolje je sto se mogu naci sa klimom i mogu se naci za 1500€!

Moja je bez klime i mislim da stvarno za po gradu (Smederevo) nije potrebna jer na tim relacijama ni na Stilu je ne palim.

Od odrzavanja imas samo kaiseve, svecice, filter vazduha, ulja i ulje. Kao sto rekoh krajnje jednostavan autic a ipak dosta konforniji od seicenta, punta 1 pa cak po nekima i punta 2 (subjektivno misljenje)

Ako ti treba jos nesto o Y - pitaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni seicento deluje samo za dostavu pizze :)

:D ili ona "produzena" crvena Panda kockica sa zabarskog Telecoma:

 

012411-telecom_societa_manutenzione.jpg

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...