Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Mozda ce mi se uskoro pojaviti potreba da kupim neki mali automobil za posao koji bih terao po gradu umesto Lybre.

Zahtevi su:

-Da bude malen i zgodan za grad

-Da ne bude skup u nabavci

-Da bude ekonomican

-Da se ne kvari stalno

Kolebam se gadno, da li se opredeliti za YUGO, koji je jeftin u nabavci, relativno ekonomican (plin) a o kvarovima nemam sta da kazem Yugo kao Yugo. Stalno ima nesto da se popravlja.

Da li uzeti PANDU, koja je jeftina u nabavci, meni nepoznate ekonomicnosti i pouzdanosti. Koju vidim svi teraju u slast.

SEICENTO, koji je malo skuplji u nabavci, meni nepoznate ekonomicnosti i pretpostavljam veoma pouzdan.

Molim za misljenja, iskustva, predloge i bilo kakve informacije. Takodje i predloge za neke druge automobile koje nisam nabrojao.

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Seicento...

sto se kaze daleko bilo, ali ja se ne bih bas vozio u njemu ako bas ne moram..

http://www.euroncap.com/Player.aspx?nk=86d652d0-7c10-4c71-8c35-ce5519740e30

sa 65 na sat volan bukvalno probija vozaceva prsa..

Ne mogu da verujem,ali mislim da bi svaki mali tako "puk'o"!

Po meni Panda ,pa Sejcento,Jugo,pa na kraju Punto kec!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto Mk1 je bolji izbor od oba predlozena modela...;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

od malih automobila (moja podela) postoje tri osnovne vrste:

1. gradski mali automobil: Smart, Pežo 107, Citroen C1...itd

2. drugi kućni automobil, ili "ženin" auto....(do ovog stupnja razvoja još nismo dogurali.., ali jednog dana ćemo sigurno) Polo, Panda Y, Muza... F500

3. mali porodični automobil: Punto, Grande Punto, Evo,...pa nadalje.

Lično mi je najsimpatičniji (i najupotrebljviji) SMART, ima da se kupi trocilindrični dizel (preko oglasa), za 3000e...ko slika je. Može da se parkira uzduž i popreko u odnosu na parking mesto, troši 3.5 nafte u gradu, skače ko "buva"

Da se razumemo: ovo vozilo je dvosed, isključivo je za grad i u druge svrhe se ne upotrebljava!, pa ko voli - nek izvoli. Cena jeste ko za dva najjeftinija Punta, ali mislim da se isplati svaki evro za svrhu kojoj koristi

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smart mi je preskup u nabavci i neadekvatan za posao koji radim. Punto mk1, hm, mozda. Za sada su mi favoriti Panda a razmisljam i o Marutiju. Mali je, jeftin i ekonomican.

Hajde, idemo dalje, rokajte predloge i argumente.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja cu glasati za mk1. Razlozi su prosti i vec gore nabrojani. Ja bih se odlucio za 1,2 8v sa gasom. Potrosnja je oko 8 lit. gasa(mozda 9 u Beogradu) a performanse su primetno bolje od 1,1. Maruti? Smart? :question: Trazi ono za sta ima da se kupi jeftin deo na svakom koraku.

Edited by Martini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako nisam posedovao Pandu mk 1 - glasam za nju :thumbsup: jer em je mala kockasta (laka za grad) ima crne branike pa nije neka frka ako se ogrebu, ima crvenih ex-van 2003 za 1300 eur :thumbup:

naravno Seicento je sledeći, ali ipak mi je malo mnogo jajast i nemožeš ga naguziti gde možeš Pandu zbog preglednosti kockaste karoserije maltne do poslednjeg mmm :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma gde ces ti da sednes u marutija ? mnogo malo i tesno :)

punta nekog nabaci . Yugo, eh , yugo, sta ce ti ta beda na vratu, jos pogotovo ako uzimas auto za posao, poenta je da radi non stop a ne da stoji na popravkama a da vozis veliki auto dok cekas i tako u krug. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lično mi je najsimpatičniji (i najupotrebljviji) SMART, ima da se kupi trocilindrični dizel (preko oglasa), za 3000e...

Uh, g. Damjanoviću, pogodili ste pravo u centar mog interesovanja već par meseci. Ovde po Novom Sadu ih ima sve više pa sam se i ja kao nešto zainteresovao... a kad sam ušao malo dublje u "materiju", opipao i isprobao ih, oduševio sam se! Moja ideja je da batalim skuter leti i zamenim za nešto sličnih gabarita, a da je ipak značajno sigurnije i komfornije, ali da zadrži neke prednosti dva točka. Jeste, smartom nema provlačenja između kolona na semaforu ali za to sam zaključio da je ionako pogibeljno. Sve druge prednosti motocikla ima a veoma i liči kad ga malo bolje pogledate: dvosed je, motor mu je pozadi i pokreće zadnju osovinu, zadnji točkovi su mnogo većih dimenzija nego prednji (P:135, Z:175), ima automatski menjač, veoma udobno se sedi, preglednost je fantastična zahvaljujući i ogromnim bočnim staklima, veoma je živahan u vožnji, malo troši... čak mislim da je niža registracija nego za dvotočkaš iste kubikaže.

Još ako bi se uzeo "smart fortwo cabrio" i sa motorom koji ima emisiju CO2 ispod 100 gr/km i ova naša "slavna" administracija ispunila bar jednom dato obećanje (da ta vozila neće plaćati parking, ni putarinu) sreći ne bi bilo kraja.

Jeste, mnogi će ovde reći, a znaš li koliko bi te koštalo održavanje (u Mercedesovom servisu), pa ovo, pa ono, pa delovi, pa to je egzotika... ali eto, mnogi i kod nas su se već osmelili i vidim ih kako se keze dok ga voze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma gde ces ti da sednes u marutija ? mnogo malo i tesno :)

punta nekog nabaci . Yugo, eh , yugo, sta ce ti ta beda na vratu, jos pogotovo ako uzimas auto za posao, poenta je da radi non stop a ne da stoji na popravkama a da vozis veliki auto dok cekas i tako u krug. :whistle:

Vozio sam ja Marutia sasvim normalno, ima u njemu vise mesta nego recimu u Seicentu ciji mi je volan bio medju kolenima, kao da vozim karting. Seicento mi se i onako ne svidja, ali cujem da se slabo kvari.

Sto se tice yuga, ja sam sa svojim yugom presao 100000 km bez ikakvih vecih kvarova. Slatko sam se sa njim navozao. Postoje tu stvari koje se konstantno na njemu kvare i nedostaci zbog kojih mi se vise ne kupuje. Ali da je rentabilan, rentabilan je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpis na ovo iznad. Ako je u pitanju rentabilnost na malim relacijama u gradu i nije potreban nikakav luksuz jugo je best buy. Svi vec imaju plin pali i vozi 10-11l/100km plina po gradu... Moj je bio presao kod mene oko 70kkm sve u gradu i nikad me nije ostavio a iskreno vise od 50% stvari na njemu mozes uvek sam da odradis :thumbup: Low-tech,sta ces...

Meni je trebao samo veci gepek zbog gomile opreme sto teglim sa sobom pa sam uzeo Stila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vec 6 meseci vozim Seicento 2006 sa fabrickim plinom i ne mogu da se nacudim kako je to dobar auto.Mozda zati kosta preko preko 4000 eura kad je putnicki model u pitanju. Znam da ko god ga je vozio ima samo reci hvale za njega i mislim da izmedju Yuga i njega nema sta da se razmislja jer ima mnogo prednosti kao sto su katapult sedista,daleko bolje resena ventilacija,bolje kocnice,moderniji motor sa manjom potrosnjom,bolji menjac,mogucnost ugradnje boce u mesto rezervnog tocka pa ima i veci gepek,pauzu za brisace,bolja svetla,bolju zvucnu izolaciju...

Sto se tice krash testova za te pare nijedan se nece izdvojiti a kome je sudjeno moze da bude i u Mercedesu najnovije generacije. Moj glas za Seicento.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod mercedesa setih se ovoga...:D

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idemo narode, predlazite.

Trenutna situacija:

  • mk1 6 glasova
  • panda 4 glasa
  • seicento 3 glasa
  • yugo 2 glasa
  • smart 2 glasa

Navali narode, jos malo pa nestalo :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panda,panda,panda....panda!!!mk1 tesko ga je naci u dobrom stanju,smart skup za odrzavanje...ostale necu ni da komentarisem

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako hoćeš auto, među ovim kandidatima to je jedino mk1 (naravno, ako ga nađes u dobrom stanju)..ostali su samo prevozna sredstva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj glas ide onom autu koji ima klimu!

Leti, na 35 stepeni vise znaci ispravna klima na Gazeli nego broj er begova i abs+esp+ebd+asr! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...