Jump to content
FAS Goran
Viljuska

Večita dilema, koji auto kupiti?

Recommended Posts

Servis treba da uradi svaki kupac bez obzira da li postoji servisna i sta u njoj pise kad se radi o kolima iz uvoza, ja to svakog kupca savetujem a na njemu je da veruje servisnoj ili ne mene to ne zanima. Kad su u pitanju domaca kola tu je situacija druga ali opet nista ni to ne znaci jer npr. mali servis ja radim sam na svojim kolima i to ne mogu nikom da dokazem sem sto radi sebe pre svega zalepim nalepnicu ispod haube kad sam uradio servis. Kad su u pitanju i neke druge intervencije koje mogu sam da uradim ista je prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites



Ti si zatupljen lik koji ne cita sta ja pisem. Prevashodno kad procitas i shvatis sta sam ja napisao onda piskaraj. 
A sad ponovo procitaj sta sam napisao i shvatices neke stvari. 
Samo ti veruj servisnim knjizicama i pecatima. 
Zato sam i napisao da se servis radi ma sta ti prodavac napisao kao sto sam napisao ko ce meni verovati da sam ja uradio servis na ovom autu iako ja znam licno sta sam menjao i kako sam menjao. 
A sto se tice Merive ti pojma onda o kolima nemas. 
 
Koliko samo kolega znam koji pecatiraju servisne kako su uradjeni servisi. Zato sam i napisao da nema tu sta da se misli nego odradis servis i ne razmisljas. 
Ali neki to nisu ocigledno shvatili sto sam napisao. 


Lepo bih te zamolio da ne vređaš,ako imaš neki problem sa mnom i mojim stavovima, izjasni se lepo i kulturno, ako ne umeš onda se ne blamiraj i ne poteži niske udarce poput omalovažavanja i prozivanja jer se takve stvari rade oči u oči, sa čim uopšte nemam problem.
Ako te već moderatori puštaju, ja neću, za mene si jedan u nizu nevaspitanih.


Što se tiče pečatiranja i servisa, zašto ti radiš servis auta pa posle mora i novi kupac da ne bi razmišljao? Zašto se izlažeš tom nepotrebnom trošku? Zašto nas ubeđuješ , zašto trošiš svoje dragoceno vreme da nama zatupastima otvaraš oči, šta ti se to u životu desilo da doživiš toliko prosvetljenje? Zašto ti je toliko stalo do nas smrtnika koji ne znamo ništa o automobilima? Zašto koristiš svaku priliku da van svoje teme provučeš reklamu za još neki tvoj perfektno auto koji ti je upravo otišao, trujući svaku moguću temu gde se spomene neka kupovina?


Ima na forumima još momka koji se bave preprodajom automobila, ni jedan ne piše nadobudne, bezobrazne, egoistične, uobražene, omalovažavajuće postove kao ti, e tu ti skidam kapu, tu si ih sve nadmašio.

Share this post


Link to post
Share on other sites



Servis treba da uradi svaki kupac bez obzira da li postoji servisna i sta u njoj pise kad se radi o kolima iz uvoza, ja to svakog kupca savetujem a na njemu je da veruje servisnoj ili ne mene to ne zanima. Kad su u pitanju domaca kola tu je situacija druga ali opet nista ni to ne znaci jer npr. mali servis ja radim sam na svojim kolima i to ne mogu nikom da dokazem sem sto radi sebe pre svega zalepim nalepnicu ispod haube kad sam uradio servis. Kad su u pitanju i neke druge intervencije koje mogu sam da uradim ista je prica.


Naravno, ti nisi uradio servis na uvezenom automobilu i savetuješ kupca da uradi, to je sasvim ok. Ne dovodiš ga u zabludu.

Masa ljudi radi male servise u sopstvenoj režiji, to je realnost, zašto i kako, u to ne ulazim, samo kažem da ja lično to ne praktikujem iz više razloga i meni a i onome ko će sutra uzeti auto od mene to vrlo znači a i ja mirnije spavam kad sve lepo može da se proveri. I opet kažem, jer neki ne čitaju, polazim od sebe, svaki moj auto je imao urednu servisnu knjižicu od dana kad je došao u moje vlasništvo.

Svako ko kupi polovan auto a ne može da proveri poslednje servise će odmah odraditi iste.

Eto gore je kolega napisao da su prodavci koje je zvao vrlo neprijatni kad se u razgovoru zađe u detalje, tipa neki dokaz o servisiranju itd i ako tvrde da su neke stvari odrađene. Pa ako već tvrde onda nek i dokažu a ne da lažu i troše tuđe vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meriva B se meni svidela kao nesvakidasnji auto, mali a opet dovoljno kompaktan i bio je u razmatranju pre 5g kada sam Brava na kraju kupio. Tada je cena Merive B bila meni i dalje visoka, a Bravo se nasao kao pristupacan za C segment pored jos npr Lagune III kupe (~8000e), Megana III i Volvoa V50. Za sve njih bi morao kredit dignuti ili ostati sa mizerno love. Da sam bio pametniji iskreno bi sisnuo zube, sacekao i uzeo tada Tipo atmosa u nekoj akciji i vozio nov(iji) auto sa korektnom opremom, no majmun, poslusam matorce.. 

 

Sada bi mozda opet uzeo Brava, kao odlican odnos ulozeno dobijeno, gledajuci ove pomahnitale cene jer sto nije na lageru a da ti odgovara, maltene ce auto doci na ostavinsku raspravu.. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opel astra gtc il tako nesto probio dekl na glavi kolko mi se cini da je tako drugar rekao, uglavnom na 8000km - to nov auto kako je tvrdio i stvarno je tako izgledao (tad nije bilo budzenja km sata) tako da nema pravila moze da bude bilo sta u ovom slucaju najverovatnije fabricki defekt ili losa voznja novog auta ono pravilo do 20 000km ili drugog malog servisa kako god NOV a prso na 8k. Merivu cesto vidjam verovatno je ok autic - niska je, mozda nema merac vode kako je kod opela tih godista, i meni ta klasa nije nesto primamljiva ali cim je cesta znaci da je pouzdana. A papiri polovnjaka meni nista bukvalno ne znace, veliki servis odma skidam od cene pa kako je da je , provozam vidim , radi radi ne radi ili cvrkuce , dam neku pristojnu ponudu pa ako moze moze i to je to. Ja nikad preko telefona , niti im cak kazem samo se okrenem i odem bicemo u kontaktu itd. To je nezgodno al preko telefona niko od njih nece ama bas nista da ti kaze , dodji vidi pogledaj i to je to prosto je, valjda su pukli na kombinaciji pa nervozni tako. Bio sam skoro na placu i gledao 159tku momci su stvarno prijatni bili dali su probnu voznju, sve kul ni oni bas nesto preterano nisu znali o svom lageru ali dali su sve da se pregleda cak su i preporucili prvu (posto ih bilo dve) sami su spustili cenu za neki onako simpa iznos , kad tako pristojno razgovaras sa ljudima hoce da kazu i pokazu sve sto moze i sta znaju , problem je sto neznaju sta je i kako stiglo a drugo vecina vozila stoji i upija sunce sneg led sta god tako da i tu propadnu najcesce tad km sat nista ne znaci.  Ali bas sam morao dobro da zagledam oni su samo prodavci bas ih briga za lager a tako bi i svi mi radili da smo na njihovom mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ja rekao da ocekujem nov auto za 2500 ili koliko vec eura. Ocekujem da ono cime se hvalis, i pokusavas na osnovu toga da lakse prodas, bude tacno i da mozes da dokazes. Ne moze nadobudni prodavac da mi kaze radio sam veliki servis i da mu ja verujem na rec. Ako nemas dokaz kao da ga nisi ni radio. Inace, posto smo vec pomenuli ocekivanja. Stilo za 2500 eura mora da bude bez ulaganja jer je to osetno preko prosecne cene npr.

Inace, ja sam izgleda moj auto prodao jeftino. Otisao je za 8400e sa novim letnjima gumama. Od problema je imao suvozacevu bravu (mora da se menja), vozaceva i zadnja leva je brljao senzor koji signalizira otvorena vrata, znalo je nekad da trese kvacilo, dpf je izvadjen i egr blokiran, multimedija nije u funkciji (morala je radio jedinica + ekran da se menjaju da bi bilo fabricki). Ili je mozda i realna cena na kraju?

Inace, vidim da su bas podivljali sa cenama. Ko uopste placa i kupuje to?

 

Sent from my M2103K19G using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi podivljali su , zato sto novac danas nema nikakvu vrednost , zato i vriste preko telefona jer je kao vreme na ceni danas , uglavnom tolko je bedno da svi gledaju da otmu gde mogu eto to je ono, a ako gledas te neke "online" prosecne cene to nema veze s vezom ti najbolje znas kako prolazis uglavnom ako gledas iste to bi trebalo da vazi za potpuno ispravan auto odnosno auto koji ide, svaka lampica dugme, mod rade ukoliko nesto ne radi spustas ga u toj ceni za nekih 100 200 itd. sta znam ... trgovina ti je danas nauka i to samo oni koji su bili bas u svemu i svacemu mogu da ti daju smernice kako da ga procenis ocenis kupis i prodas , vidis taj ceni tog stila jer je ulagao u njega mozda je potpuno ispravan onda bi trebao da vredi toliko, stim sto sam ja na te stilice nailazio uglavnom krntije i za mene oni ne vrede vise od 500e do 1000e  ali da su perfekt onda da , oko 2000 bi moglo nesto da se resi jer je to vec staro na staklenim nozicama bez obzira sto je trenutno 100% ispravno, nije los stilo samo unutra mi je dizajn dosadan nekako. Sta si prodao za 8400? Danas su ti servisi papreni bas bas i za starije modele nece ni da pogledaju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A4 B8 2.0 sam prodao za 8400.

Sto se tice Stila, moze on da smatra sta god hoce i to je ok. Ali ako nema dokaze o uradjenim servisima i ako auto nije top nema tu govora o 2000+ eura. Pa koliko god divljale cene.

Isto kao i onaj za Alfu sa crvenim sedistima. Hoce covek 2950 i ne spusta ziv nize. Na braniku na 2 mesta otpali parcici (oljusten), klapne nisu resene, veliki servis blizu i slicno. Pa ne znam ko ce da plati 3000 za 147-icu i da odmah zvekne jos 500 na "dobar dan". I verovatno ima jos nesto sto "nije primetio".

 

Sent from my M2103K19G using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno mislim da si odlicno prosao s ozbirom da ima te i te probleme, da to sve sredis u nekom servisu bi ti sigurno trebala jos koja 800 do 1000e (kod prijatelja ces proci jeftinije najverovatnije) . Imas ruke + delove. Multimedija sigurno ide 2 glave samo za deo imas dakle dpf i egr koji su iskljuceni. Dosta se loze na blokadu istih sto je po meni ogroman minus jer sutra na tehnickom ce traziti te stvari pre ili kasnije. Ako je auto fabricki imace dobru cenu dakle sve ispravno ako nije gubi lepo na ceni , moze i 50% od standardne srednje ili kako oni to vode. E sad ako nadjes nekog snalazljivog ili tupavog moze da prodje sto da ne, to je super cena iskreno i mislim da ti je prodaja odlicno prosla. Nemoj da zalis znas da dpf mora da odradi cirkulaciju a kad je iskljucen to nece raditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/19707862/ford-fiesta-20-st-ch?attp=p1_pv0_pc1_pl1_plv0

Batali dizela i uzmi ovako nesto (dakle i njega treba da pogledas da li ispusta los dim, da li ima katalizator da li vuce dobro utegnuto itd. al i posle te verifikacije opet moze nesto nepredvidivo da se desi zato ga uvek obori sa cenom kolko moze) , benzinci se lakse procitaju u voznji ovaj mi deluje kao best buy od tih ... pa kao privremenih vozila , tako sam ja uzeo moj privremeni i evo dan danas ga vozim , dakle covek je na rec rekao da je sve zamenio bez racuna bez iceg i ja ajde skupio lovu reko odradim veliki servis posle 2, 3 godine voznje na preporuku forumasa kod Nese i Ilije iz borce i momci izvadili nov novcijat kais na ventilima al reko aj nema veze nek zamene, pk kais na alternatoru je bio porozan i to ti je od stajanja auta i temperaturnih razlika  a ovaj je izdrzljiviji na ventilima jer je blizu bloka i toplote a i cvrsci je , klinasti kako vec nije kanalni.  Sve zavisi, o ovom novom ne zelim ni da razmisljam u zivotu ne bi dao vise od 2,3 soma za auto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, knezevic76 said:

, ne skidaš kilometražu

ma skida, ali ima druga tema o tome

ima i dokumentovano za "Nisam ja majke mi" :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@knezevic76

Kako se ti ophodis prema meni tako i ja prema tebi jer ti imas poremecen pogled na trgovinu automobilima i trpas me u kos sa prevarantima a bez i jednog jedinog dokaza.

Prema tome nema sta da se brecas kad ja nastupim onako kako nisi navikao jer ja mogu sve to i u oci da ti kazem jer ako mozes ti mogu i ja. 

Godine prodaje i ni jedan jedini negativan komentar treba da ti kazu da mozda ipak radim posteno tako da spusti malo tu loptu. 

Napisah da se servis radi ma sta pisalo jer ko ti to moze 100% garantovati. U ovlascenom servisu naplate ti zamenu ulja i filtera a samo ga obrisu i ne zamene ulje a to je iskusio moj Kum tako da verujem samo kad ja stojim kraj auta i gledam sta se menja. 

Ovo iz uvoza ima brdo sa ispecatiranim servisnim koje izlupaju prodavci i ti se lozis na servise a ono sve laz. Pa to se radilo jos pre 15 godina a ne danas kad se sve izvezbalo.  

 

Edited by Dule 021

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, knezevic76 said:


 

 


Naravno, ti nisi uradio servis na uvezenom automobilu i savetuješ kupca da uradi, to je sasvim ok. Ne dovodiš ga u zabludu.

Masa ljudi radi male servise u sopstvenoj režiji, to je realnost, zašto i kako, u to ne ulazim, samo kažem da ja lično to ne praktikujem iz više razloga i meni a i onome ko će sutra uzeti auto od mene to vrlo znači a i ja mirnije spavam kad sve lepo može da se proveri. I opet kažem, jer neki ne čitaju, polazim od sebe, svaki moj auto je imao urednu servisnu knjižicu od dana kad je došao u moje vlasništvo.

Svako ko kupi polovan auto a ne može da proveri poslednje servise će odmah odraditi iste.

Eto gore je kolega napisao da su prodavci koje je zvao vrlo neprijatni kad se u razgovoru zađe u detalje, tipa neki dokaz o servisiranju itd i ako tvrde da su neke stvari odrađene. Pa ako već tvrde onda nek i dokažu a ne da lažu i troše tuđe vreme.
 

 

Apsolutno se slazem, svaki kupac ima prava da trazi dokaz o necemo sto se tvrdi u oglasu.

Na zadnja 3 auta koja sam uvezao sam menjao setove kvacila, bas iz ovog razloga od drugara koji mi je to menjao sam trazio da mi sacuva racune od delova, napravi svoj racun za rad, fotografijama dokumentuje nove delove i u fazi ugradnje (sto on inace svakako radi i zbog sebe) a stare delove spakuje u gepek auta.

Sto se tice servisa u sopstvenoj reziji, polazim od sebe, zasto bih placao majstora kad mogu sam, tako i mnogi drugi rade, nije to nikakva nauka zameniti ulje, filtere, sponu, stabilizator, plocice, itd. niti treba nekih uslova i spec alata a 90% njih ne razmislja o dokazima tih servisa u daljoj prodaji.  Kad je u pitanju veliki servis ili neka krupnija popravka to radim kod majstora jer ja nemam uslova ili znanja za to i za takve stvari trazim racun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ovo se kupuje ako hoćeš i tražiš 147 za duže staze, ne za prelazno rešenje...

 

 

 

On 6/19/2022 at 12:20 AM, knezevic76 said:

...

Masa ljudi radi male servise u sopstvenoj režiji, to je realnost, zašto i kako, u to ne ulazim, samo kažem da ja lično to ne praktikujem iz više razloga i meni a i onome ko će sutra uzeti auto od mene to vrlo znači a i ja mirnije spavam kad sve lepo može da se proveri. I opet kažem, jer neki ne čitaju, polazim od sebe, svaki moj auto je imao urednu servisnu knjižicu od dana kad je došao u moje vlasništvo.
...

 

 

Samo da dodam još jednu opciju, da se nadovežem, ja vodim sam servisnu knjižicu svakog mog auta tako što je sam popunjavam i sam potpisujem a u prilog stranice gde je upisan servis sa datumom kačim fiskalne račune ugrađenih delova i kupljenog potrošnog materijala... Tako da i bez potpisa i pečata servisa može da se vodi evidencija koja je proverljiva. 

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se 147ice tice, obezvredjene su nepravdeno, pa tako neke cifre npr. od 3000e se placaju samo za neku posebniju verziju poput TI, Q2, CnC, DC, M&N, Kolecione, stim da DC i Q2 odskacu sa cenom od pomenutih pa one neretko vrede i preko 3500e kad su u top stanju sto zbog same verzije sto zbog broja primeraka.

Ovako neki premerci, bez obzira na ful opremu i godiste nemaju cenu iako je to auto bolji od mnogih koji se prodaju skuplje ali jbg trziste je takvo sto se alfi tice.

Pretprosle god sam uzeo jednu 1.6 kao prelazno resenje par meseci, auto bio top ali vrednost 2200e sa svim servisima i plinom i regovana, pa ja sam moduse i sl. kola prodavao za 2500 iz uvoza a alfa je za njih spejs satl.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, PremieRacing said:

ne za prelazno rešenje...

neka prelazna resenja postanu trajna vremenom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je od prosle godine bio best buy , otisao za dve nedelje plafon ,170 konjica 2.0 n43 , stim sto se videlo na drugim oglasima da ima dosta rezervnih delova za e46 e39 e90 i sl. tako da ga je verovatno sredjivao , na slikama top top, sve u liniji i na svom mestu , krivo mi sto sam ga propustio.

20210914_074932.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=20301]Flex[/mention]
 
Ne znam da li smo spominjali ovu: 
 
https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/20100220/alfa-romeo-147-jtdm-n-o-v
 
image.thumb.png.28aa0f06b1b83184f77b0489174f68d1.png
 
To su ona dva brata, sto imaju bas velik promet raznih Alfi.

Sad sam ga zvao. Pitam ga za klapne i covek kaze veze nema o tome, nikad nije vadio i slicno. Koliko ja iscitah to obavezno treba odraditi. Lik zvuci ok, kaze da je sve dobro. Kvacilo nije novo, ali tvrdi da je ok. Sto se tice cene 2900 kaze, ispod nece. Mozda ovo i nije lose.

Sent from my M2103K19G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Flex Vidis sa Goranom, upoznat si sa njim, otera auto slepom kod sebe, kaze dal je ok ili nije, ako jeste odmah veliki/mali servis i klapne napolje. 
Dok se auto radi, mozes zavrsiti probne tablice i kad zavrsi auto, pravo kuci na tehnicki i registraciju. 

U najgorem slucaju, platices slep i pregled, u najboljem, eto ti dobrog auta... 

Tu u okolini Sremcice, imas jedino Branu u Vranicu da ti pregleda auto ili Tomu u Resniku. Za ostale ne bih mogao da garantujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista dok ti licno ne sednes i ne probas, to preko telefona da se cenkas ti ne valja jer ni neznas u kakvom je stanju , klapne su mozda i ispravne pa ga verovatno i drzi na ceni. Uvek pitas jel to finalna cena ili nije fiksno ako nije odes i pogledas utvrdis i osetis kolko moze gore dole... cak i da je fiksno opet dok sam ne probas neces znati e sad jedino troskovi puta , administracija, porez na prenos vlasnistva itd. Kupovina auta je za mene licno danas nemoguca misija jer pola auta ode na administrativne troskove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma naravno, nista dok se ne proba. Nego cisto nesto osnovno jer od vecine odustanem posle telefonskog razgovora.
Svakako bih oterao na pregled ali cisto sumnjam da ce neki servis primiti odmah da radi a bas da idem pa da se vracam za KS pa ponovo nazad mi je preveliko cimanje (nedostatak vremena).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg nezgodna je trgovina kola dansa bas bas... sve su iskomplikovali. Ja se ni ne usudjujem da pogledam, pogledao sam 159tku a na pitanje kako bi isao prenos trebalo je par dana i cak ni oni nisu znali sta sve jos treba tako da je tu svaka prica pala u vodu cak iako je bilo obostranog zelenog svetla.

Share this post


Link to post
Share on other sites
40 minutes ago, andreja.micovic said:

Tu u okolini Sremcice

@Flex

 

Kod firme Mont-R, kuca sa desne strane preko puta (crvena) je Darko, kod njega ja odrzavam svog Brava. Mozes videti i tu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova 147ica na ime kupca za ove pare svakako nije kupovina auta koji ces voziti par meseci, kad se reguje i urade servisi izadje to preko 3500 sto je nerealno, bez obzira sta pise u servisnoj i sl. nije pametno ne uraditi servise a gde su potencijalna druga ulaganja.

U krajnjem slucaju bih kontaktirao ovu garazu iz servisne sa zadnjeg servisa i trazio info da li je stvarno servis radjen pa ako potvrde miran si sto se toga tice. Uspevao sam par puta tako da dobijem informacije iz garaza makar i samo potvrdnu rec DA na moje pitanje sto opet znaci.

Auto unutra lepo deluje, spolja mi nesto ne ostavlja utisak, uglavi slikanja, senke itd. pogotovo sto je crna boja pa svasta mozes da ocekujes uzivo kad je vidis.

Upitno je sa ovim izduvom da li moze proci tehnicki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...