Jump to content
FAS Goran
boki

Mobilni telefoni - pitanja, problemi, iskustva (+ Tips and Tricks)

Glasanje :)  

242 members have voted

  1. 1. Koji je po vama najbolji proizvođač mobilnih telefona?



Recommended Posts

Ja imam HTC legend i tel. radi savrseno. A neko je rekao da bi Iphone samo zbog aplikacija a za android ima milion aplikacija na MARKETu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nokia smartphone? Ne više, oni su u ovoj priči najveći gubitnici, a ne vidim izgled da će da se izvuku. Symbian je prošlost.

Symbian je proslost... 10 godina su ispred svih...t.j 10 godina pre svih su razvili os, onda se naprave pametni, iskoriste symbianove prednosti i naprave svoj OS i svi su pobednici. Samo mi reci na Androidu gde ti se nalazi File manager? ups, nemas wireless da skines File manager i ne mozes da vidis ni sta imas na kartici?

e a ono cudo koje se zove Multitasking? Sta to bese?

a da to je ono da ne moras da izadjes iz aplikacije da bi aktivirao drugu? aha to je to...

a sta bese jednostavnost koriscenja telefona?

Svi se vataju za instaliranje aplikacija i brzinu rada... Nokija sharuje C: memoriju pa je poruke, eventualno neke druge aplikacije i kontakti gutaju, ima duplo slabiji procesor od HTC telefona, ali opet se svi hvataju za brzinu. Nokia ima svoje prednosti i mane, ali potsetimo se da je S60 bilo koja verzija OS koji je stariji od kompanija HTC a skoro i od applea :D skoro 10 godina star O.S. sa minimalnim prepravkama poredite sa novoOTKRIVENIM Androidom... to je prilicno smesno jer ako je android Po necemu bolji od Symbiana koji je stariji od metuzalema to nikako ne treba da bude mana symbiana, vec pokazatelj koliko je to dobar sistem koji je malo manje konkurentan od novih.

Ajde sad da mi neko nabroji razloge zbog kojih je odredjeni OS bolji od nekog 2.

JA volim nokiju, ali vam moram reci svoje iskustvo sa njom u poslednjih par godina! Kupio sam pre 2.5 god. N95, sluzila me vrhunski dao je sa 400 sati razgovora bratu! Njemu radi extra, baterija je za zamenu stigla posto nikad nije menjana! Ja sebi opet preko paketa kupim n97 mini! Blagi uzas i katastrofa! Kvari se cetvrti put za redom! U servisu (sve pod garanijom) menjali softver, integralno kolo i memoriju... I dalje isto! Tel baguje, koci, restartuje se, mora da mu se vadi baterija da bi odblokirao... Baterija mu ne traje ni 24 h ma totalno razocarenje i promasaj! Kasnije kad sam se raspitivao po servisima rekose mi da n 97 zaobilazim u sirokom krugu jer ima mnoge probleme!

Ja n97 imam 1.5god. i ni jedan jedini problem nisam imao(osim kad mi je boki izbrisao sve sa harda :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites

MOzda je n 97 bolja od n97 mini! Ali ovaj moj je goovno tesko! 4 kvara za manje od mesec dana, a pritom nije ispao, nigde ogreban! n95 sam mogao na plazi da gledam u 12 popodne! n97 ne vidi joj se ekran na suncu! Sve sto moze n97 mogla je i n95. samo je duze baterija trajala! Jos jedan plus za n95. N 95 je imala svoj fabricki adobe pdf. a na n97 moram da ga kupim da bi otvarao pdf fajlove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko kupi auto pa mu se stalno kvari a nekom ne. Ista dva modela ganc nova. Tako je i sa telefonima.

Generalno, Nokia nije ono što je nekad bila, mnogo kasni za konkurencijom, sa modelima sa kojima ne kasni, koštaju da ti uši otpadnu a ništa spec....ja sam imao koji beše model ko ona sapunjara stara, kupio sam je staru 3 godine i služila me još 3 bez problema, samo sam bateriju zamenio, danas se isto solidno nosi sa zahtevima, tako da ti stariji modeli vrede para, novi su precenjeni.

Lično sam uzeo Samsung 3210 corby txt, kao svaki Samsung i ovaj ima samo jedan bug, ali kolege iz mobilne kažu da je to i do mreže, stigne mi "0 messages received" i nema ničeg u inboxu kad otvorim.

samsung_b3210_corby.jpg

Platio sam ga 100 eur od jednog što je kupio paket kod Telekoma, tad je u radnji koštao 140, imam garanciju 2 godine, za mene, to je to, halo, message sent i kraj priče oko telefona....

Ali za vas koje zanimaju mobilni u tom smislu, pročešljajte malo elitesecurity, kakvih ima modela, ne znaš da li je kamkoder ili telefon...

Svakom savetujem da prelista ovaj deo foruma , nije potrebna registracija, pa onda nastavite diskusiju :)

dovoljno je da miša zadržite (hover) iznad naslova teme i prikazaće vam se slika modela...nismo mi ni svesni šta sve ima na tržištu!

npr o ovome pričam...Samsung je u pitanju, 12 mpx kamera, relativno bajat model..

samsung_w880_01.jpg

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, nekome se kvari, nekome ne! To si u pravu skroz! Ali generalno iskustva servisera su takva da se uglavnom kvari i kad mi oni i prodavci kazu da zaobilazim ovaj tel, to samo znaci da ima nekoga i kome se ne kvari :)

Nego kad smo kod telefona da napravim mali off... U stvari vise je vezano za telefoniranje nego za same aparate :) Sta bi sa porezom na upotrebu mobilnog telefona...? Pricalo se da od januara nece vise biti, sad se svi nesto ucutase! Sta je sa tim? Hocemo li od nove godine nastaviti da placamo nizasta ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dugo vremena, tj. od početka Symbiana bio sam sa Nokia telefonom. Ranije, kako kad... I sada (službeni telefon) imam Nokia-u. U poslednje dve godine sve više i više se razočaravam u Nokia telefone.

Jednostavno postali su žešće skupi a ne nude ono što su nekad nudili. Ipak, kako mi firma daje telefone u poslednje dve tri godine, borim se da to promenim, pošto moje odeljenje o tome odlučuje, ali tu postoje drugi faktori koji takođe bivaju uvaženio, pa nikako da se odvojim od Nokia telefona, i to je proces...

Zašto ne Symbian, previše spor, sporo napredovanje, slabija podrška za aplikacije koje mi trebaju, opet zaključan (mada se lakše otključava) operativni sistem. S druge strane nikakva podrška za ozbiljan rad, spor razvoj touch ekrana. Nije to dovoljno brzo, na lovorikama se ne živi tako dugo. Nokia vam je nešto kao VW u autoindustriji, skupo, a ništa od opreme. A ovde je za Nokia telefone plodno tle, jerbo se ljudi vežu za masovnost, za to što je to nekako opšte mesto.

Zašto ne Apple (iako ima svojih dobrih strana) : zato što je zatvoren kod, zatvoren operativni sistem, i korisnik treba da se ponaša kao debil, da sve plaća i da kupuje sve preko Apple-a. Ne volim da mene kontrolišu ako nešto plaćam, a apple to radi, tipa, brisanje audio i video sadržaja, pa ako sam kupio telefon, nisam kupio policajca za autorska prava da on meni briše ako nešto imam na telefonu, a nemam na kompu i obratno, i ono, sve moraš preko iTunes-a da sinhronizuješ, more muuuurš.... Dobra strana mu je veliki i dobar ekran, dobra baterija, relativno velika podrška za aplikacije. Istina, može se jailbreakovati, može se otključavati na razne načine, ali jednostavno, ne sviđa mi se koncept Apple-a koji je nametnut na telefon, na iPod, iPad. Čisto komercijalno i korporativno, cenim njihovu želju da zarađuju, ali - ja to ne želim da plaćam.

Zašto ne Blackberry, vidi apple, pa puta zillion! Za neku paranoičnu poslovnu uporebu, možda, kao za našeg menadžera službe obezbeđenja, on se na to loži...

Ima i Windows based telefona, neki su ok, neki su krš. U principu nekako su između potpune otvorenosti, i korporativnog pristupa koji imaju ranije pomenuti. Mogu biti jako dobri. Često jako jeftini i čim se pomene windows, obično se vezuju za poslovnu primenu.

Oni telefoni, tipa polu androidi, polu linuxi i ostali... za mene nisu, a mogu biti zgodni za neki drugi soj korisnika, koji je više multimedija based, i kojima ne trebaju sinergetski momenti multimedije, poslovne primene, navigacije, i svačega nečega što u ovom trenutku imaju jedino windows based i android based telefoni;

Primeri : udaljeni pristup i vpn na firmine servere, shodno tome da mi za posao trebaju određeni načini prisutupa i sa telefona, mail4exchange koji jedino kako treba radi na Androidima, iako je primarno windows tehnologija, na kojoj radi uz cake, a na symbian i apple telefonima radi kao na drva i ugalj da radi, remote desktop na linux i windows servere, vnc i telnet based pristup za cisco, a čisto da ne bude strogo poslovno, da pomenemo dobre navigacione varijacije na temu za android telefone, koje odlično rade, social networking konekcije, u zgodnom vizuelnom maniru, geotagging i drugačiji pristup ka tome da se virtuelno prisustvo u nekom trenutku svede na jedan uređaj za višenamensku upotrebu... nije da je ovo mora i može jedino sa Androida, ali je nekako najlogičnije, najlakše za upotrebu, nezavisno, i dobro. Svakako jeftinije...

Eh! Sada, da sam kupujem telefon uzeo bih Motorolu Milestone, Dell Streak (iako je najveći telefon, a najmanji ped) ili HTC Desire Z, HD ili običan Desire. Jednostavno, dovoljno veliki telefon, sa touch ekranom, i /ili dodatkom slide tastature koja je skrivena ispod ekrana.

Hoću reći uzeo bih telefon sa Android operativnim sistemom, to je ideja. S obzirom da nam firma plaća telefone, da koristim njihov broj i aparat, ne pada mi na pamet da kupujem i imam dva telefona, jedva sam se od toga otkačio kada sam iz ranije firme otišao, nemam nameru za sada ostajem uz Nokia N86 (sam sam je birao iz lošeg izbora, izabrao za mene manje zlo, za neke stvari mi koristi, ali ne za sve, i to je ono što ću promeniti ASAP, tj. prvom sledećom prilikom, dograbiću neki Android).

Androidi su vrlo pristupačni za nas naprednije korisnike u smislu menjanja interface-a (ne strogo kozmetički), lako se prilagođava korisniku (uz malo znanja), aplikacije i podrška su sve bolji, da ne govorim da je hardware koji se fura pod Androidom u većini slučajeva vrhunski s obzirom na plaćen novac. Laka i velika interoparabilnost sa svim operativnim sistemima, nezavisnost od provajdera usluge, nezavisnost od provajdera tehnologije, i nula kontrole od strane provajdera tehnologije, dakle, ako iole znate oko IT-a i mobilnih gadgeta, sve je u vašim rukama, i nema tu cimanja, ovo možeš da instaliraš, ovo ne možeš, ono nije predviđeno za vašu zemlju i ostale apple fore...

S druge strane, mog hardcore šefa, treba ubediti u to da Nokia/Symbian_based nije najbolji telefon, da je Android bolji za poslovnu primenu od windows telefona, da Blackberry može da se koristi jedino u strožim korporativnim društvima (USA, UK i slično)...

Sada, trenutno, imamo sve pomenute telefone u raznim primenama kod nas u firmi, mada većina su neozbiljne (osim IT primena koje su ipak najsvestranije i korisne, ovo ostalo su direktori koji se puvaju fensi telefonima i novotarijama koje ne znaju ni da koriste, kamo li više...). Za nas IT-jevce najzanimljiviji višenamenski telefoni su Androidi, o iPhone-u možemo razmišljati eventualno kao nekom poklonu nekom poslovnom partneru našeg direktora finansija...

S druge strane, za terensku silu, za samo pričati i smsovati, ono što je Neša pomenuo je odličan telefon, ali to nije tema, ne za mene - zašto, pa prosto, za mene je mobilni telefon sada, shodno svim svojim profesionalnim i privatnim potrebama, malo više od telefona, tj. mlatimudijalno/poslovno/navigacioni komunikator. Kornjo komunikator :)) sve da radi. Neću pet sprava, neću da secam laptop uvek sa sobom, neću da mi treba navigacija uvek u kolima (ima prednosti obična navigacija, imam je, ali lakše mi je za priručno korišćenje da mi telefon i to radi)...

Valjda sam nekako objasnio svoje stanovište...

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, ''đubre'' je popravljeno i evo ga radi :thumbup: ...ali mora da je žešći baksuz jer pojma nemam koliko puta su moji telefoni ispadali i nijedan nije otkazao posle toga...a, ovaj ispade jednom i ''op cvrc gevezen zajn'' (op tërt gevezen zajn) :D

To djubre je iz najnize moguce klase, kota 2evra i ti cekujes da izdrzi pad?

Nokijea je i dalje oo sto je bila.

Sram me bilo. :D

Prastara Nokia 3510 je padala sa prvog sprata..i ko zna koliko puta ovako ''normalno''...isto je sva plastična, isto je uvek bila osnovni model, i gle čuda...radi i dan danas. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolji od tih telefona svih vremena je N95 , tel je imao sve zivo sto je potrebno ,,naprednim korisnicima,, , lep dizajn , nije bio toliko glomazan , tezak u ruci - kad ga drzis imas osecaj telefona a ne ovi novi po 5gr teski kao papir drzis :) . . . a ove ostale serije sto su izasle - bacene pare :D

Nokia 8800 sirocco :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih pazario Nokiu N8 sa querty tastaturom monoblok što još ne postoji ali će sigurno biti napravljeno. Za sada E71(2) rules

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, ''đubre'' je popravljeno i evo ga radi :thumbup: ...ali mora da je žešći baksuz jer pojma nemam koliko puta su moji telefoni ispadali i nijedan nije otkazao posle toga...a, ovaj ispade jednom i ''op cvrc gevezen zajn'' (op tërt gevezen zajn) :D

To djubre je iz najnize moguce klase, kota 2evra i ti cekujes da izdrzi pad?

Nokijea je i dalje oo sto je bila.

Sram me bilo. :D

Prastara Nokia 3510 je padala sa prvog sprata..i ko zna koliko puta ovako ''normalno''...isto je sva plastična, isto je uvek bila osnovni model, i gle čuda...radi i dan danas. :thumbup:

da, samo je 3510 2 klase iznad ovog.

Sa dimitrijem se slazem u svemu, ali za malo jednostavnije koriscenje ni simbian nije los izbor... samo je malo spor a to se moze izmedjuostalog pripisati slabom Hardwre-u.

Mnogi ljudi pisu ako ima brrrrrrdo aplikacija za Android, i za nokiju ia brdo aplikacija, ali pitanje je koliko korisnih aplikacija mozete naci. Sto se mene tice, Symbian je Fosil- Dinosurus i nije konkurentan u dosta pogleda ali s obzirom da je android izbacen pre manje od 2 godine fosil grebe ko ziv covek u sanduku.

Moj sledeci fon ce biti neki Desire HD, t.j android ali se vracam na symban onog trenutka kad naprave konkurentan O.S. t.j. kad skrate putanje ka aplkacijama. Najvise ce mi nedosajati PRAVI Multitasking, Jednostavnost u koriscenju samog telefona, Hardverska tastatura i jos par stvari koje nema adroid.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za multitasking, nije potpuno tačno... tj. nije tačno uopšte, telefon je uvek u multitaskingu... i naročito androidi sa 2.2 OS-om.

Share this post


Link to post
Share on other sites

srećno :)

nadam se da ćeš, ako kupiš ovaj telefon, biti dobar da nam objasniš što si ga toliko platio ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ponosni vlasnik Sony Ericsson-a vec 4-5 godina i nemam nameru da menjam brend! Sada posedujem telefon Xperia X2 koji ima Windows mobile 7 softver koji ima par bagova jer je softver nov i chekam na update!

Inache sam veliki hejter Nokie jer nije u stanju da napravi telefon vec godinama (svim modelima nenormalno pada cena i meni je kod svakog telefona isti-smor!)

Veliki sam obozhavaoc Iphone-a,nadam se da cu uskoro uzeti 3gs ili 4g :)

Svako ko voli qwerty tastaturu na smartphone-u preporuchujem mu telefon koji posedujem,X2! :)

Sony-Ericsson-XPERIA-X2-cell-phone-05.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glasao za HTC koga imam trenutno...Nokiu nikad nisam nesto voleo, valjda stvar navike...IPhone u startu odbacujem...Za 500 evra koliko kosta najjeftiniji model mogu da kupim 4 nove gume :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Symbian je proslost... 10 godina su ispred svih...t.j 10 godina pre svih su razvili os, onda se naprave pametni, iskoriste symbianove prednosti i naprave svoj OS i svi su pobednici. Samo mi reci na Androidu gde ti se nalazi File manager? ups, nemas wireless da skines File manager i ne mozes da vidis ni sta imas na kartici?

e a ono cudo koje se zove Multitasking? Sta to bese?

...

Chelic, imaš čitavo brdo informacija koje možeš da nađeš na netu kako bi skontao o čemu se tu zapravo radi. Nemam nameru da da dalje diskutujem dokle god je sve što pričam za tebe kineski. Rećiću ti samo da je premisa Androida postojanje nekog neta, tj. bez njega je suludo uzimati takav telefon. Multitasking ima fenomenalan, itd... U pitanju je najnormalniji Linux, samo u džepu. Updatuj malo svoja znanja pa da nastavimo, u suprotnom nema nikakvog smisla. Ako je tvoje poznavanje smartphonova ostalo na nivou N95, onda si daleko u kamenom dobu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dimitrije i ostali...osim Čelića koji se ne razume u Android... :harhar::D , šta mislite o:

HTC Wildfire

ROM: 512 MB

RAM: 384 MB

Expansion slot:

* microSD™ memory card (SD 2.0 compatible)

* Supports up to 32 GB

Platforma: Android 2.1 (Éclair) with HTC Sense™

Procesor: Qualcomm MSM7225 528 MHz

--------------------------

Čitam specifikacije...ali ipak da pitam par stvari:

- može navigacija naknadno da se uradi na njemu, ili već dolazi sa softverom za navigaciju? Po specifikacijama:

Internal GPS antenna

# Google Maps

# HTC Footprints™

- ako treba naknadno da se ubacuje navigacija, da li je otežavajuća okolnost što bi fon bio 120% legalno kupljen, a, ne ''skinut'' sa neke mreže?

- kako se generalno pokazao taj telefon, tj. zeza li, kvari li se?

- nešto sam upamtio kada sam davno čitao o nekim linijama koje se pojave posle nekog vremena na ekranima osetljivim na dodir...Jel' to davno prošlo vreme kod tih ekrana, ili je to možda pojava i na ovom HTC-u...ili pojava tih linija zavisi od toga kako je očuvan telefon ili šta već...?

Kao što vidite, pojma nemam o telefonima, pa pitam potpuno početničke stvari... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posedujem Wildfire već 3 meseca, uzeo sam ga preko VIPa i stvarno sam zadovoljan.

Što se navigacije tiče, postoji program "MAPS", koji je ustvari google earth, s tim što se mogu koristiti razni layeri (terrain, streets..) i Beograd je odlično pokriven. S tim programom se mogu zadati rute ali ne postoji mogućnost glasovnog navođenja. Zato sam instalirao IGO za android, nije loš samo mi je donji deo ekrana "prekratak" tj. izgleda da je rađen za drugu rezoluciju. Folder "IGO" samo bukvalno prekopirao sa svoje navigacije i sve funkcioniše.

Wildfire mi se sviđa i zbog dimenzija, kompaktan je, lepo staje u šaku i u džep. "Mana" je niža rezolucija ekrana ali to meni ne smeta i ne primećujem da je to baš neki problem. Još nešto: odlično komprimuje podatke, slike pri surfovanju, internet mi je non stop uključen i još nisam uspeo da potrošim ni 60% free megabajta koje dobijam uz paket (325MB)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram prvo da napomenem da naslov teme "Koji je po vama najbolji proizvođač mobilnih telefona?" i pitanje "Da sada morate da promenite telefon, koji bi ste uzeli i zasto? " nisu bas u "sinhronizaciji" ;)

Ja smatram da je najbolji proizvodjac mobilnih telefona Nokia, sa indicijom da to mesto prepusti Samsungu ili LG-u, ali to ne znaci da bih ja kupio bilo koji od njihovih telefona.

To je bio odgovor na naslov teme, a sada da odgovorim i na pitanje iz prvog posta:

- Posto vec dve godine rabim ajfon, moj sledeci telefon bi morao da bude ili novi ajfon ili nesto slicno, sto znaci neka Android driven azdaha poput HTC Desire HD, Samsung Galaxy S, nista ispod toga (znaci nijedna Nokia ne dolazi u obzir - eto sukoba sa odgovorom na naslov teme ;))

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Neša

Vidi, koliko se ja u štafelaji razumem, :) tebi će taj telefon kao početniku u smislu korišćenja ozbiljnijih telefona da legne kao kec na deset.

Ovako napamet gledajući, a i kontajući ranije poznavanje telefona HTC sa Androidom, ovaj Vajldfajr je nešto kao naslednik tattoo-a, samo malo boji. Procesor tek nešto jači nego u Tattoo-u, a memorije dovoljno. Nije jedač male dece, ali sasvim pristojan telefon.

Dobar operativni sistem, treba se konkretno za taj model raspitati da li je upgradeable na Android 2.2 i kasnije update, ali čini mi se da jeste. Ima GPS modul, koji će bez cimanja raditi sa Google maps. E sad, rezolucija koja je mala, tj. ista kao na Tattoo-u je jedini nedostatak ovog telefona.

To što je legalan, mali je problem, ali nije nepremostiv. Kao npr što se na Tattoo instalira iGo, verovatno se i na ovaj telefon instalira iGo (mora se telefon rootovati, verovatno postoji, ili je ista kao za Tattoo ili će postojati procedura za root-ovanje ovog telefona). Razlog rootovanja je pristupanje memorijskog kartici direktno, kroz aparat, kao i podešavanje konfiguraciog file-a za iGo kako bi radio na nižoj rezoluciji. Vipovi telefoni koji su tako rootovani su neprovaljivi za korisnički servis, stoga kontam da nije u pitanju problem za legalnost telefona, to je samo dodeljivanje većih prava korisniku nego što su bila predviđena kroz regularni nerootovani HTC Sense ili već koji high layer interface.

Što se tiče ostalih stvari, mogu se raspitati, ali ne znam nikoga ko ima ovaj telefon, da bi to bilo relevantno, stoga, pitanje bih preusmerio na google-a. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nekako volim nokiju jbg... navikao sam na nju i sl.. daleko do toga da ne gledam htc i iphone... ali kad pomislim da moram svako vece da punim telefon.... spalim se u trenutku..gde god krenesh stim telefonom morash punjach da nosish... ne mozes poslati biznis kard svima i sl...sve je to jos nedovoljno korisceno kdo nas...plus shto ne mogu napamet da kuckam poruke :)... mada bih rado probao iphone :) 4 naravno :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct: HTC Wildfire ce ti u potpunosti zadovoljiti sve potrebe. Ja bi na tvom mestu razmislio o HTC Legend - lepsi je, ima alu unibody, bolju rezoluciju, samo ne znam kolika je razlika u ceni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...