Jump to content
FAS Goran
boki

Mobilni telefoni - pitanja, problemi, iskustva (+ Tips and Tricks)

Glasanje :)  

242 members have voted

  1. 1. Koji je po vama najbolji proizvođač mobilnih telefona?



Recommended Posts

Symbian je proslost... 10 godina su ispred svih...t.j 10 godina pre svih su razvili os, onda se naprave pametni, iskoriste symbianove prednosti i naprave svoj OS i svi su pobednici. Samo mi reci na Androidu gde ti se nalazi File manager? ups, nemas wireless da skines File manager i ne mozes da vidis ni sta imas na kartici?

e a ono cudo koje se zove Multitasking? Sta to bese?

...

Chelic, pojma nemaš o Andoridu. Imaš čitavo brdo informacija koje možeš da nađeš na netu kako bi skontao o čemu se tu zapravo radi. Nemam nameru da da dalje diskutujem dokle god je sve što pričam za tebe kineski. Rećiću ti samo da je premisa Androida postojanje nekog neta, tj. bez njega je suludo uzimati takav telefon. Multitasking ima fenomenalan, itd... U pitanju je najnormalniji Linux, samo u džepu. Updatuj malo svoja znanja pa da nastavimo, u suprotnom nema nikakvog smisla. Ako je tvoje poznavanje smartphonova ostalo na nivou N95, onda si daleko u kamenom dobu.

...posle 2 nedelje koriscenja androida nisam skapirao kako funkcionise multitasking. Moje poznavanje smart telefona je na nivou ericssona 628 i slucajno ti pisem sa istog.

Inace, cuo sam da na nokiji postoji jedno dugme cijim pritiskanjem prelazis iz jedne aplikacije u drugu bez da se guras i da razmisljas kako da ugasis istu a takodje mozes da ukljucis koliko god zelis aplikacija bez da ides po meniju i da trazis app k'o blesav.

E sad malo da se pravim pametan, native multitasking neces naci na androidu, ako izgooglas malo videces sta predstavlja native multitasking.

Inace podrzvam ovo sto si napisao za net i smatram da android ne treba da bude usamljen u tome vec i ostali os. Prvenstveno mislim na symbian mora da se pozabavi time i da ozbiljno shvate napredne korisnike. To sto je android linux u dzepu ne znaci da samo korisnici linuxa treba da ga skapiraju, jer ja koji imam wildfire kratko vreme zabagujem u mnoogo slucajeva kao da mi je instaliran win Me u glavi. Malo komplikovano, ustvari dosta komplikovanije od symbiana ali zato je i tolko napredniji.

Definitivno moj sledeci izbor pada na desire HD kao zamena za N97.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vili, HTC Legend skuplji od Wildfire za oko 25%-30%...po onim cenama na raznim domaćim sajtovima najpovoljniji je 315 eura...idu i do 370. :whistle:

Najveća cena koju nađoh na tim sajtovima za Wildfire je upravo najjeftinija za Legend...

Malo sam čitao oko tog Wildfire i ispade da kod tih telefona za šta god želiš treba ti neki app...da vidiš šta imaš na memorijskoj kartici, skini to i to...da vidiš SMS skini to i to...itd... :whistle:

...treba se konkretno za taj model raspitati da li je upgradeable na Android 2.2 i kasnije update, ali čini mi se da jeste...

Nađoh i to na nekim domaćim sajtovima...telefon sam ponudi 2.2 verziju za upgrade ili šta već, pa su neki ljudi prešli, a neki čekaju da vide iskustva tih koji su prešli, tj. ima li nekih negativnih strana...

Vidim svi pitaju oko navigacije...IGO mape i problem sa rezolucijom, tj. da se ne prikazuje kako treba što ste i u ovoj temi pomenuli...imaju taj problem i sa nekim igricama koje su skidali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja Igo za Wildfire koji je bas za njega, jer je ta verzija Igo-a optimizovana za desire koji je dosta veci. Ovo je Igo zaLegend, Wildfire i ostale manje modele HTC-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je zapravo samo ta rezolucija i nemogućnost telefona da skalira na nižu rezoluciju grafički izlaz iz navigacije i pomenutih igrica (jer iste nisu bile predviđene za niže rezolucije), a za razliku za web/java based aplikacija koje to rade dinamički u saglasnosti sa telefonom, tj rezolucijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko ima dileme kako se sa Nokije N97 najbrže brišu svi podaci - neka pita Bokija :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@chelic

Ali Legend nema taj problem sa rezolucijom o kome pričam, tj ne bi trebalo da se slika odseca, taj problem iz ranije HTC-ove android serije je čini mi se samo Tattoo-ov.

Legend i Desire su radili bez podešavanja rezolucije. Rezolucija za Legend je 320 X 480 HVGA, a koliko se sećam u konfiguraciji za iGo ta rezolucija je podržana i nije bilo odsecanja slike. Barem prema slikama sa neta, tj. foruma gde sam našao uputstvo za Tattoo koji ima 240x320 QVGA rezoluciju, e to je već problem.

E sad, kako bi malo ispitao stanje, da ti meni lepo nekako daš link ka tom iGo-u koji je optimizovan za manje rezolucije, da ja to probam na Tattoo-u mog brata ? :)

Može link na pp, ili štaveć...

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.megaupload.com/?d=CTHJTRPH

Igo za wildfire, Tatoo i legend. Na legendu je nedostajalo mozda 1cm ali je bilo funkcionalno.

Edited by chelic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala chelic :)

Probaću pa ćemo videti kako to rmba na Tattoo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko ima dileme kako se sa Nokije N97 najbrže brišu svi podaci - neka pita Bokija :harhar:

togo kucko karacu te ... :harhar: :harhar: :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 a kakva su misljenja za blackberry telefone,dal  mogu da pariraju telefonima sto imaju android platformu i iphone masinama.   :thumbup: :ja imam bb8320 i super je fon,jedino nemam  glavnu bb vrlinu,a to je bis opcija koja se dodatno placa kod operatera,citao sam,ako  se to nekoristi,kao i da nemam blackberry  :thumbdown:

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao ja.

Radi isto, tj. i dalje je malo odsečeno u dnu.

Sve ostalo je isto.

Blackberry bez Blackberry Internet Solution (ili za poslovne korisnike Blackberry Enterprise Solution) je običan telefon, samo ima qwerty tastaturu i to je to.

To tada nije blackberry, to je tačno.

Čak i kada imaš te pretplate, i dalje je krš. I dalje se sve plaća, i dalje je sve vrlo zatvoreno, i promene su skoro nemoguće. Zato sam rekao da je to telefon za paranoike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

... i ispade da kod tih telefona za šta god želiš treba ti neki app...da vidiš šta imaš na memorijskoj kartici, skini to i to...da vidiš SMS skini to i to...itd... :whistle:

To je malo preterano. Za sve osnovne namene postoje integralna resenja, a poenta i prednost smart phone aparata je upravo to, kao i kod kompjutera - sve sto ti treba instaliras, sta ti ne treba, ne instaliras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, upravo sam gledao par materijala na YT i video kako i šta radi taj telefon, i naravno da nije k'o što sam juče potrčao da napišem... :thumbup:

---------------------------

Oko navigacije za Wildfire, a pretpostavljam da onda ista može i na Tatoo i ostale koje ste pominjali sa ovom manjom rezolucijom...nađoh ovo:

- sygic mobile maps 10 - lako se otključaju karte, instalacija jednostavna, navteq karte detaljne...

- Copilot (starija verzija 8.00606, ova novija 8.2 zeza kod instalacije) - instalacija traži wifi -- karte se skinu isto tako preko wifi direktno sa programom, ima opcija maps download (koje trebate)

- ...a za navigaciju mozete probat instalirat sygic .. jako je super, mape detaljne, bolji od garmina..

- čisto da se zna, Navigon i iGo navigacije rade najnormalnije na tattoo pa će onda i na wildfire

edit: i da, stanje se uveliko popravilo s aplikacijama za tu rezoluciju....ne radi možda svaka deseta, a od bitnih rade sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je mali off,ali pitacu ovde :rolleyes:

Da li se isplati menjati Samsung L870 za Vip droid,to je u stvari ZTE racer ili ZTE X850?

Drugar ga dobio preko vipa pa bi hteo da menja jer nije u fazonu touch-screen-ova :thumbsup: hvala unapred :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, samsunzi i ti mrežni telefoni, to ja ne poznajem, i ignorišem. Ne mogu ti nikako pomoći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao ja.

Radi isto, tj. i dalje je malo odsečeno u dnu.

Sve ostalo je isto.

Bas tako. :thumbsup:

Ali dobro dodje u svakom slucaju za po gradu ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kaže mi brat, da više ona pičoka što priča nije onako nadrkana... :) eto i to je promena u tom iGo-u što je chelic dao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda je mali off,ali pitacu ovde :rolleyes:

Da li se isplati menjati Samsung L870 za Vip droid,to je u stvari ZTE racer ili ZTE X850?

Drugar ga dobio preko vipa pa bi hteo da menja jer nije u fazonu touch-screen-ova :thumbsup: hvala unapred :unworthy:

Nisam imao prilike da ga probam, ali po onome sto sam cuo, ne moze bolje za te pare (koliko kosta, oko 150e max). Najveci minus je los touchscreen koji prilicno iritira pri kuckanju poruka i slicno, pa je nezgodan za onoga ko voli da kucka poruke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam po specifikacijama na gsm areni da ima "resistive touch screen",to mu valjda dodje touch screen ekran,ali koji mora i da se pritiska :rolleyes:

Mozda gresim,tako sam nesto ja skontao. . .

Ne znam samo da li vip zakljucava svoje telefone i ako da,da li moze da se dekodira i koja je cena otprilike? :whistle:

Probacu ga,svakako ima 2 godine garancije,a do tad ce valjda biti para za nesto novije :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao ja.

Radi isto, tj. i dalje je malo odsečeno u dnu.

Sve ostalo je isto.

Nađoh ovo:

iGo My Way 8.4. for HTC Wildfire/Tattoo SERBIA MAP ONLY

iGo My Way with newest version of map of Serbia...in English and Serbian language and with English and Serbian Voice packages...

It is 320x240 resolution, so it's ideal for Wildfire and Tattoo, that can't be used with iGo with screen resolution 800x480

wildfire_igo.jpg

http://hotfile.com/dl/75892591/809d89c/Tattoo...Wildfire....rar.html

Ae ako možeš probaj i ovu varijantu, tj. da vidimo da li je stvarno kao što piše. :thumbup:

Ako se ispostavi da je ok...onda bih mogao da krenem u instaliranje. Nekako ne bih da krenem odmah sa tim i da se mučim jer pojma nemam kako to sve ide...i na kraju kada rešim sve te probleme, ispostavi sa da sam uzalud to radio jer je i dalje problem sa rezolucijom.

Može da se ovo instalira i ako telefon nije rutovan...ili kako se već to kaže?

Može li da se instalira i ako se nema Apps instaler...ili nešto tako? Ovaj ASTRO koji se pominje imam... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosto, prema uputstvu koje gore imaš, ovo je jako prosto.

Ne treba da se rootuje telefon.

Treba ti samo file browser, koristi ili taj preporučeni ili neki (svejedno) koji nađeš na app marketu, imaš ih zilion.

Skineš software sa linka koji si mi dao, prekopiraš si na sd karticu (ako nisi rootovao telefon, pristupanje sd-u ide samo ako imaš HTC Sync, ili izvadiš karticu staviš je u čitaš i prekopiraš na nju).

APK instaler bi trebalo da imaš pa imaš, samo ti treba file browser, kako bi mogao da pristupiš sd kartici sa telefona. Kako je rezolucija predefinisana za telefon koji ti treba, samo pokreni aplikaciju, konfiguracioni fajlovi su već tu i instaliraj.

Tu imaš samo mapu Srbije, ostalo, što ti treba od mapa mogu da ti uploadujem negde, pa skini (reci mi šta ti tačno treba da, ne gomilam upload, imam cca 1GB mapa), mape posle (fajlove mape) kopiraš u iGo/content/maps na svojoj SD kartici.

Ne možeš ništa da pogrešiš. Za ovakvu situaciju procedura rootovanja nije neophodna.

E sad, ja ne mogu da probam nikako pre ponedeljka, pošto burazer nije tu i nemam kako da probam, ali - ako se sam ne upustiš u to, probaću kad budem našao vremena (tj. budem oteo telefon), pa ti javljam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, file Browser imam i baš se potrefilo da i ovaj lik pominje taj Astro. :thumbup:

Skineš software sa linka koji si mi dao, prekopiraš si na sd karticu (ako nisi rootovao telefon, pristupanje sd-u ide samo ako imaš HTC Sync...)

Copying files to, or from the storage card

You can copy your music, photos, and other files to your phone's storage card.

1. Connect the phone to your computer using the supplied USB cable.

2. On your phone's Connect to PC screen, tap Disk drive, and then tap Done. On your computer, the connected phone is recognized as a removable disk.

3. Navigate to the removable disk and open it.

4. Do one of the following:

* Copy the files from the computer to the storage card’s root folder.

* Copy the files from the phone’s storage card to a folder in your computer or computer desktop.

5. After copying the files, unmount the removable disk (that is, the connected phone) as required by your computer’s operating system to safely remove your phone.

6. Do one of the following:

* Disconnect the phone from the computer.

* If you want to keep the phone connected to the computer but want the phone to be able to access the storage card, open the Notifications panel, tap Disk drive, select an option except Disk drive, and then tap Done.

http://www.htc.com/www/howto.aspx?id=3493&type=1&p_id=316

I, ovo sam juče probao i sve je prošlo ok...tako da nisam instalirao HTC Sync.

Treba li, ili može i ovako?

Komp je prepoznao New hardwer, stvarno ga je video kao removable disk. Jeste posle 10-tak sekundi izbacio onu standardnu poruku da je kao moguće da neće sve raditi ok (pretpostavljam zato što nije imao taj HTC Sync)...

APK instaler bi trebalo da imaš pa imaš, samo ti treba file browser, kako bi mogao da pristupiš sd kartici sa telefona.

File Browser imam, onaj Astro. To ne pokriva i ono što radi APK instaler?

Gledah sada na marketu i ima 10-tak stavki kada pretražujem APK installer...imaš neki posebni, ili mogu bilo koji od njih? :whistle:

EDIT: Zaboravih...SD kartica koju sam dobio uz fon je samo od 2GB..i sada ima praznog 1.71 GB prostora...jel' to dovoljno za instalaciju uz samo mape Srbije, pa kada vidim kako radi, mogu kasnije ubaciti još par mapa ovih okolnih država?

Pitam jer pojma nemam koliko su te mape ''teške'' u MB, koliko je sam folder sa instaliranim Igo ''težak''... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...