Jump to content
FAS Goran
bojke

Valjci za merenje snage

Recommended Posts

Jankoviću kamo ti je dim? :)

Elem, Nešo, svima je dyno test rađen u 3. brzini.

Reče mi onaj momak što je pomagao pri merenju da su testirali merenje u 3. i 4. i da nema razlike u rezultatima.

Zbog toga oni u NovaSpeed-u mere u trećoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merimo u trecoj brzini jer nema potrebe opterecivati auto ni valjke a razlike su bas minimalne. Svi rezultati kod nas su u trecoj brzini od kad smo poceli sa merenjem.

Meni se cini po nekim komentarima ima neverice u merenju?

Ja sam vas sve lepo pitao kad smo zavrsili merenje jel ste zadovoljni jel ima neko nesto da pita...neko necim nije zadovoljan?

Svi ste odgovorili da je sve ok.

Nikad mi u zivotu nije palo na pamet da laziram bilo koje merenje a to dal stiskam kocnicu znam i zasto i kad sam je stisnuo.

Mogu i da objasnim kako radi merenje:

Kad dodjem do 3. Brzine stiskam START na tastaturi i dajem pun gas. Dolazim do kraja obrtaja trece stiskam kvacilo i pustam auto da se rola po valjcima da izmerim gubitke. Auto pustam da se rola do nekih 1400 1300 obrtaja i tada prekidam merenje jer nema potrebe cekati dok se tockovi ne zaustave.

Kad se meri snaga samo na tocku (kako je bilo na pocetku naseg rada sa valjcima jer nismo imali u tom trenutku sofware za merenje snage na radilici tj merenje gubitaka) onda kad dodjem do kraja obrtaja stiskam kvacilo i polako kocim jer ne merim gubitke tako da eto to su sve nedoumice koje postoje. Ako neko ima nesto protiv nek kaze i nek dodje da ponovimo merenje to je najmanji problem. Nemojte molim vas raspredati glupe price. Valjci ne lazu samo su neki automobili pokvareni ili ispravni!

Pitam, ne osporavam rezultate, ne osporavam da Bravo ima toliko snage ali.....

Ako stisne kocnicu dobija da su gubitci u transmisiji veci od stvarnih pa samim tim daje lazno veci rezultat na radilici... Valjda.

Tako je ali kocnicu u zivotu nisam pipnuo dok traje merenje GUBITAKA!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko nije rekao to što pominješ. ;)

Pa, zar bi pravili spisak za novo merenje ako je neko nezadovoljan, ili ako smatra da merenje nije urađeno ok, ili da su valjci loši? :) Ako pogledaš par postova unazad, videćeš nov spisak za naredno merenje:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/45027-valjci-za-merenje-snage/?p=1285531

Mislim da ti ne treba bolji ''dokaz'' o tome šta se misli o merenju od toga da se pravi novi spisak. :thumbup:

A, može valjda da se komentariše u kojoj je brzini rađeno merenje, ili koliko koji auto dimi, ili da li je na nekom staaaarom merenju pre par godina stiskana kočnica, itd, itd... To su sve samo komentari. ;)

Npr. ako ima šta da se razjasni oko kočnice na tom merenju od pre par godina (a, ne na grupnom pre par dana), razjasnićeš (kao što vidim da si uradio), i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta se deres? :D jel je trebalo 240puta da ponovim da ne osporavam rezultate? Sto si sujetan toliko? Lepo sam pitao i vise puta naglasio da ne osporavam nista, kao ni da se pravim pametan vec jednostavno pitam! Hvala na pojasnjenju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buuu NovaSeed sto meri realnu snagu, mogli bi malo slagati pri merenju da musterije imaju vise ks/Nm od deklarisanog :laughing::harhar: Samo kvarite raspolozenje vlasnicima da im auto nije ispravan  :laughing: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kolika je razlika između merenja u III u odnosu na IV ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buuu NovaSeed sto meri realnu snagu, mogli bi malo slagati pri merenju da musterije imaju vise ks/Nm od deklarisanog :laughing::harhar: Samo kvarite raspolozenje vlasnicima da im auto nije ispravan  :laughing:

 

Jes' mene baš treba da lažu. :D

 

Elem, meri se u trećoj, sad mi je jasno što je merenje trajalo tako kratko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cela materija merenja snage na točku je komplikovana. Jedino što je dobro to je neko direktno upoređivnje.

Uticaj strujanje vazduha na snagu motora.

 

 

To prove his point, Dinan bolts to his Dynopack one of his 2003 Dinan M5s, heavily tweaked to make a claimed 470 horsepower at the crank (he expects about 415 at the wheels). With the hood closed and no external fan blowing air into the radiator, the car wheezes out just 334 horsepower at the wheels. An LCD data logger on the dashboard reveals the air-fuel ratio from the engine computer. Approaching redline, the BMW's computer richens the mixture all the way to 9.5:1 as the underhood temperatures soar.

 
That's one thick mix, practically charcoal briquettes blowing out of the tailpipe. But then, with the M5 running in fifth gear (the 1:1 gear ratio with the least friction, preferred by dyno testers), the computer expects 159 mph worth of cooling wind blast around the horsepower peak. It's getting nothing, and it knows.Now Dinan opens the hood and turns on a small Home Depot shop fan blowing about 10 mph worth of air. The M5 is allowed to shed some excess heat and then run again. This time the computer finds another 37 horsepower, or 371. Things are looking up, but the M5's output is still nowhere near Dinan's expected number of 415.
 
 
"I can't claim something I can't measure," says Dinan, so the crew then wheels out the big gun: a $7000 electric fan that looks like it should be hanging on the wing of a Boeing 737. It blasts 38,000 cubic feet per minute of air at 75 mph down a narrow duct, right into the M5's radiator. The fan roars, the M5 howls, the computer twinkles, and the graph paper ticka-ticks out of the printer. It says 411.4 horsepower, the best run of the day.
 
"I'd pick up four or five more horsepower if I came back tomorrow morning and ran it at 70-degree room temperature," says Dinan. The room is currently 81 degrees.

Prava edukacija http://www.hotrod.com/how-to/additional-how-to/hrdp-0405-chassis-dyno-guide/

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod 6-tobrzinaca bi valjda trebalo meriti u 4. onda, GP-u je 4. 0.95:1, pretpostavljam i Stilacima sa 6 brzina takodje, tj na 0.97:1

Inace zanimljivo je koliko je rastegnut menjac na 140 i 150ks jtd Stilu. Na 115ks 120km/h je na teoretskih 2500 obrtaja, dok je na 140/150ks verziji na 1950 obrtaja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod većine je IV bliža direktnom prenosu 1:1 , jedino kod Josjhijevog, Libre 1.8 / 2.0 možda još kojeg benzinca je V ta koja koja je bliža direktnom prenosu.

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/52991-tablica-odnosa-obrtaja-brzine-za-sve-automobile/page-4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam par interesenata, samo me zanima kog dana i u koje vreme bi se to radilo otprilike?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka subota u podne.

To je bilo naše vreme.

Ne možemo da zakazujemo dok nas se ne prijavi dovoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto stiska kocnicu??? To ne bi smelo?

E vidis, mozda je dobra ideja da kolega ciji je bravo proveri senzor za stop svetla, ispod pedale papucice kocnice. Meni se to zeznulo, random mi se palile stopaljke i kad ne diram kocnicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesporazum ljudi. Dva crvena Brava su ovde okačena.

Static-ov i Markov.

Na Markovom je dirana kočnica. Tada su u NovaSpeedu tako merili, sa starim softverom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, maaaalo više pažnje kad se čita. :thumbup:

Dva su crvena Brava.

Niko nikada nije pomenuo nov crveni Bravo u kontekstu kočnica jer se vidi da nije stiskana.

Pomenut je stari crveni Bravo, na snimku od pre par godina, gde je onda i objašnjeno zašto se tada stiskala kočnica. I to je to. :thumbup:

 

Oduševim se kako se stvori zabuna u gooomili postova, a bazirana je na ničemu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma koje stop svetlo? Covek upalio poziciju???

Nista zlonamerno, komentarisem, kao da sam ti uzeo pare iz dzepa, a ne pogresio nesto trivijalno :D

@nesha nastavio sam zbun, moja greska, lose sam procitao deo recenice i posle se tekst slagao kako mi je odgovaralo :)

Edited by m1hajlo

Share this post


Link to post
Share on other sites

20151114_172938.jpg

 

Evo i mog dijagrama .. 175 hp, koliko videh danas je samo alfa sa dva menjaca bila jaca? :D

 

Tek sad sam video dijagram. Zašto snaga posustaje tako rano? Previše strmo pada tork.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...