Jump to content
FAS Goran
LDEX

Iskustva sa amortizerima

Recommended Posts

Pa to cini skoro svaki reklamni materijal koji koristi testiranje kao prikaz uporedjivanja dve stvari. Prosecan korisnik vozila zna samo da je tvrdo sportski, mekano je udobno i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' neko iskoristio ovu akciju u inbacu? 

 

Evo apdejt cene amortizera iz više prodavnica:

 

Gazela - Kayaba:   Prednji - 6296,00; Zadnji - 4547,00

Lav auto - Kayaba: Prednji - 5600,00; Zadnji - 5100,00    Ugradnja; 1400,00/kom.

 

Inbaco - Monroe:    Prednji - 5660,00; Zadnji - 4150,00; platiš 3 dobiješ 4, ukupno 15470,00 a ugradnja BESPLATNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo napomeni da su u Inbacu cene za Monroe Original. Reflex su nesto skuplji, a nemaju zadnje Reflex na lageru. A akcija je do isteka roka ili zaliha.

 

Sta si pitao za KYB, tj. koji model? Excel-G, Gas-A-Just?

 

Ako poredis samo cene, maltene dobijes gratis zadnje amorte sa ugradnjom.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno su Monroe original, mislim da ne mogu da budu loši s obzirom da se menjaju sva četri, a Monroe Reflex ne bih uzimao plašim se da će biti još tvrđi. Najviše bih voleo da budu meki kao originali ali videćemo. Ja sam zakazao za sutra...Inače verujem da su KYB bolji ali dosta više merkanja...i da dodam da jedan moj drug skoro stavio komplet Monroe original na Stila i kaže da se auto mnogo bolje ponaša, samo što je on menjao i opruge a ja ne bih da menjam ako ne treba. Nisam pitao koji KYB verovatno Excel G.

Edited by Mr.Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima original amortizeri da se nadju i posto su, ili pak, koji su. Ja ne zagledah skoro kad sam skidao ove moje iz 10.2002godine :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preporuka original Monroe ili refleks razlika je sad lo ovoj akciji nekih 1200 dinara pa koje po vama uzeti za Stila 1.9 jtd 116ks 5vrata

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 godine garancije su tri godine.

Inače nek neko paralelno vozi pored auta koji ima neispravne amortizere po neravnom kolovozu ili na kočenju gde je asfalt talasat imaće šta i da vidi. Točak je više u vazduhu nego u kontaktu sa podlogom.

Poseban problem je vožnja u krivinama ili iznenadna promena pravca (izbegavanje prepreke i sl) tada se lako vozilo zaljulja pa i zanese.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izbacuju iz krivine samo tako. Ja lad bi nekom neiskusnom dao moj stilo morao bi da ga skupljam pincetom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odes do Arene i proveris na masini koja je predvidjena za to.Cena 400 din i ne razmisljas...Ovako ces sad cuti 10 varijanti i opet neces biti siguran jesu li za zamenu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko je komplikovano zameniti amortizere na Stilu?uzeo sam danas Monroe Reflex a kad sam cuo da traze od 3000 pa nadalje upustio bih se da sam to zamenim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kao i na svakom autu, treba ti alat za sabijanje opruga da bi mogao da skines solje i opruge sa amortizera da bi mogao da ih stavis na nove, a to moze biti veoma opasno po tebe i okolinu ako nemas alat, moze na divljaka da se vezuju opruge ali..... Pored toga trebas da odsrafis sraf(ove) sa glavcine da mozes da je razdvojis od amortizera i gore sa kosa skines amortizer, nekom ko to nije nikada radio ili prisustvovao moze da bude naucna fantastika, bolje odradi to u servisu, mozda mozes da nadjes i negde jeftinije. Zadnji bi trebalo lako da se zamene....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te opruge koje su konusne je malo zeznuto skidati sa amaterskim alatom, moj ti je savet ako imas dvoriste, zadnje zamenis lako jer su odvojeni amortizeri od opruga, skines tocak, stavis dizalicu pod oslanjanja i napnes ga malo i skines onda amortizer bez cackanja opruge. Napred najbolje da skines sa auta i odneses tako amortizere samo u servis neki...

 

PS: Nekad znaju praviti probleme zapeknuti srafovi na amortizerima gde se kace za oslanjanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cane Tigrov servis kod Arene.Ima treskalica i u drugim servisima ali ja sam njih naveo jer sam tamo radio i jer su povoljni.

 

Vezano za montiranje amortizera,jako je bitno uklopiti oprugu u ono gumeno leziste,tacno se vidi kanal gde ona treba da nalegne i granicnik do kog ide kraj opruge.Ako se to ne uradi kako treba nastaju problemi..A to je malo teze i sa pravim alatom(2 coveka treba da rade) mogu misliti kako je bez njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba znati da stilo ima jedne od "najvecih" opruga tj najvise se sabijaju i jako je rizicno da se amater pozabavi sa zamenom , takodje srafovi na glavcini (sraf 15 a matica 17) kad zapeknu ,,,,, proklinjes sve italijane , igranka je i sa stabilizatorom , neki imaju hvataljku iza a neki onu shugavu imbus foru koja nista ne pomaze jer je uglavnom rdja unisti 

 

solja takodje ne sme da se vrati bilo kako , prilikom pogresne montaze , ista crkava u roku od par dana

 

bolje oteraj u servis i plati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitno da radi u velikom dvorištu, da ako opruga izleti ne mora kod komšije da je traži.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako. Mi radili u garazi, sreca velikoj i sa alatom pa je opet jedna opruga htela da nas ubije :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Itekako, samo sto kod mene nije bio sport nego sam bio pored majstora. U malo nas ne ubi oboicu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče kupio Kayaba amorte, zadnje, komad 3900din za Ideu, danas idem na montažu.

Živo me zanima kakva je to turkish Kayaba za 3900

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...