Jump to content
FAS Goran
LDEX

Iskustva sa amortizerima

Recommended Posts

Ma ne zna on sta je prazan Dača :D

volim one koji sve znaju o drugima.....

pominjanje Dajca je figurativno ( inace znam kako je u praznom Dajcu ).....

i ne .... ne ljutim se uopste ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yugisa, prva tema u kojoj stvarno briljiras

Ili jedina tema koju malcice ozbiljnije shvatam na ovom forumu :laughing:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da pomognem koliko mogu,moje iskustvo govori sledece.Kada sam kupio Lybru 1.9 jtd auto se ponasao kao da nema amotrizere.To znaci da sam svaku krivinu prolazio kao na pihtijama a malo brza voznja je dolazila u obzir jedino na pravcu.U svakoj krivini se ponasala kao brod na vodi a gume su cvilele konstantno.Stavio sam preprosle godine Monro amortizere po ceni od 7500 po komadu i razlika je bila ogromna.Konkretno,gde sam ranije prolazio sa teskom mukom jedva sto na sat sada idem bez problema stodeset.Jedino se kajem sto sam zamenio samo prednje,sada mi bezi zadnji kraj a prednji ide kao po sinama.Preporucio bih svakome ko je u mogucnosti da iskoristi trenutno snizenje na Monro amortizere i da kupi sva cetiri komada,nece se nikada pokajati.Monro amortizeri imaju svaku preporuku sto se Lybre tice.Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio na treskalici za proveru amortizera....

kaze tester sve OK ...

a amortizeri za mene i dalje tvrdi, pretvrdi i mnogo lupaju ....

tesim se da je to najverovatnije zbog toga sto 90% vremena u puntu je samo vozac ....

pa dok ne "legnu" .... :laughing:

uglavnom sledeci put ne uzimam "monro-e" ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li sam ja mnogo drven ili vi razmaženi, ali nešto tu ne valja :D

 

Vozio sam sa amortizerima koji su se sami spuštali i smetalo mi je jer je auto bio nestabilan, ali udobnost je bila skroz ok.

Stavio Monroe original i prezadovoljan sam. Nisu tvrdi toliko da mi smetaju neravnine, lepo leži auto i ne uvija se.

 

Ne znam šta više očekivati od amortizera? :)

Doduše imali su kada da legnu, već je 30 000km auto na njima.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja planiram zamenu sva 4 na Stilu 1.9 mhet MW. Ako ne Monroe, onda koje biste preporucili? Bilstein ili gasne Kyb?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li sam ja mnogo drven ili vi razmaženi, ali nešto tu ne valja :D

 

Ne znam šta više očekivati od amortizera? :)

I ja sam tako mislio dok nisam probao nesto bolje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

mnogo pitas ... izasao je papir i covek koji radi na tom aparatu je rekao da su vrednosti dobre ... i amortizera i opruga ... papir nisam uzeo verovao sam mu na rec .... a i da sam uzeo iako sam zavrsio masinstvo verovatno ne bih umeo da dam odgovor da li su ocitane vrednosti dobre ili ne posto tablice za uporedjenje nemam .... a i ne vidim razlog zasto mi ne bi rekao da vrednosti nisu dobre ... nisam kod njih menjao amortizere a i ne zna ni da li su novi ili ne .... zatrazio sam test, platio i otisao .... razocaran vise nego kada sam dosao na tester .... ocekivao sam da tester pokaze da su amortizeri losi i van odredjenih vrednosti da bih otisao na relamaciju ... ovako .... sledeci put sigurno necu uzeti monroe ... nisam ocekivao ovako tvrdu voznju ... stvarno mnogo neudobno i neprijatno .... mozda tako treba ali ja nisam zadovoljan ...otvara se novo pitanje za koje sam mislio da sam resio ....

koje amortizere ubuduce uzeti ????? .... kayaba, dampo, marelli ......

Share this post


Link to post
Share on other sites

OEM možda? Ako uopšte može da se poruči i naravno ako cena nije bolesno visoka. Da su i duplo skuplji u tvom slučaju bi bili više nego isplativi jer si sad dao (uslovno rečeno) pola para a nisi zadovoljan..

Share this post


Link to post
Share on other sites

OEM su obicno zesca klempa sa cenom (recimo za Stila su isli Cofap). Zato sam se, ako budem menjao, raspitivaovao za KYB (Gas-A-Just i Excel-G) i Bilstein B4 i ova detaljna ispitivanja koja je Yugisa vrsio sa nekim od njih.

Ne razumem da se ode, plati i ne znaju rezultati? Licno, ne verujem ni majstorima ni prodavcima, dok ne zasluze debelo poverenje. S obzirom ko sve radi tamo, pola su priuceni i monteri, a mene hvala Bogu kao inzenjera sve zivo zanima i hocu da znam sto vise i detaljnije i pre nego odem.

A ova narodska metoda treskalice bar nije nikakva nauka, dobije se grafikon prigusenja oscilacije tocka, kao i procenat stanja/istrosenosti amortizera na svakom tocku.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam uzeo taj grafikon .... nisam ni siguran da je uopste bio i moj......

iskreno i da sam ga uzeo sta s njim da radim ??? da odem u servis i da masem njime kao zastavom i trazim reklamaciju .... i uvek ce biti da su amortizeri ok , da nemaju reklamacije na kvalitet, da o tome govori broj ugradjenih amortizera i sl .... a i majstori u servisu verovatno da nemaju pojma o tim stvarima vec su obuceni da zamene stari amortizer, ugrade novi, eventualno ako je otisao neki gumeni nosac, brisac i sl da zamene i to je to ...

ne omalovazavam majstore u servisu ali tako je to u 90 % servisa u svetu ....

i ja sam neke stvari naucio iz prakse a ne gledajuci u razne grafikone, dijagnostike i sl .... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citajuci tvoje iskustvo sa Monroe amortizetima, njih cu zaobici...

Ipak bolje odmah da potrazim Bilstein...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@amladenbk trebao si da trazis papir,grafikon,ili slikas monitor...platio si za to a ne za misljenje :)

 

Onda okacis ovde na temi pa prodiskutujemo...

 

Pisano je vec i na ovoj temi da su ljudi ostvarili reklamaciju sa rezultatima sa treskalice...Cak je radnja koja ih je prodala jedino to i trazila kao argument za zamenu.Ali ne sporim da bi te u nekoj drugoj radnji gledali belo kada bi im to spomenuo.Zato uvek treba obaviti kupovinu na proverenom mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi to je moje iskustvo .....

ima i drugih koji su zadovoljni ....

nisam kupio u radnji ... kupljeni u servisu gde su i ugradjeni ....

ma samo se jos vise nerviram ....

za mene zavrsena prica o amortizerima ....

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nbt,samo kazem za ubuduce i za druge koji budu imali slicnih problema.

 

A kod tebe ovako iz price zakljucujem da su amorti ok ali da tebi problem predstavlja tvrdoca istih.Jer si se navikao na stare koji su bili losi,a ovi su verovatno tvrdji i od fabrickih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

OEM možda? Ako uopšte može da se poruči i naravno ako cena nije bolesno visoka. Da su i duplo skuplji u tvom slučaju bi bili više nego isplativi jer si sad dao (uslovno rečeno) pola para a nisi zadovoljan..

Ne verujem da su fabricki mnogo skuplji ali barem traju dugo. Koliko ja pratim po forumu a i ovako sire, bogami 180-200hkm prodju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u zivotu nisam video amortizer od 200.000km a da ima svojstva sa kojima bi opravdao svoje ime :D Najvise sto ja imam iskustvo je 130.000km. Inace prva ugradnja je prva ugradnja, retko kad proizvodjac ima isti nivo kvaliteta u slucaju javno dostupnih delova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

retko kad proizvodjac ima isti nivo kvaliteta u slucaju javno dostupnih delova.

 

Mislis na kvalitet delova koji se prodaju u ovlascenim servisima kao originalni delovi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

OEM možda? Ako uopšte može da se poruči i naravno ako cena nije bolesno visoka. Da su i duplo skuplji u tvom slučaju bi bili više nego isplativi jer si sad dao (uslovno rečeno) pola para a nisi zadovoljan..

Ne verujem da su fabricki mnogo skuplji ali barem traju dugo. Koliko ja pratim po forumu a i ovako sire, bogami 180-200hkm prodju.
Zato i razmišljam u tom pravcu, i ako do toga dođe recimo kod mene mislim da će mi to biti prvi pik kod kupovine ako cena ne bude astronomska i ako YUgiša odobri (on mi je guru za amorte ).

Nema da te boli glava da li je ili nije to ta tvrdoća, da li će ili ne auto biti višlji/niži nego što treba, koliko će dugo trajati.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

retko kad proizvodjac ima isti nivo kvaliteta u slucaju javno dostupnih delova.

 

Mislis na kvalitet delova koji se prodaju u ovlascenim servisima kao originalni delovi?

 

 

Pa i u servisima ali i prodavnicama... Mislim imam iskustvo da od ovlascenog uvoznika dobijem kopiju, tako ne bih nikad bio siguran u nesto, ali da kazemo da nije banana drzava, mislim da proizvodjac amortizera ipak radi sigurnog posla sa nekim proizvodjacem vozila, njima dostavlja amortizere koji su najboljeg kvaliteta, dok ovo sto stize u ovlascene servise i u prodavnice nisu te klase. Mozda su slicnih performansi, ali nisu istog kvaliteta po pitanju trajnosti.

 

YUgisa odobrava samo ono sto mu prodje kroz ruke :D U suprotnom, moze samo da daje misljenje kroz iskustvo, pa sad moze i ne mora da pogodi u zavisnosti od toga koliko ste srece imali pri kupovini :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...