Jump to content
FAS Goran
LDEX

Iskustva sa amortizerima

Recommended Posts

Bar 10 ljudi je reklo da je Bilstein toliko lošiji od KYB-a da ne mogu da se porede.

To sam komentarisao. Posto relativno dobro znam potencijal Bilsteina i tehnologije amortizera KYB cak i da je bolji, nije mogao napraviti neki preteran napredak sem u trajnosti. I kao sto sam rekao, nisam jos nikad video pozitivnu reakciju na KYB po pitanju udobnosti na forumima a ako izuzmemo trajnost iz jednacine kao nesto na sta razne stvari mogu da uticu, amortizer karaterisu dve stvari po pitanju kvaliteta, koliko puno udobnosti i stabilnosti moze da pruzi. A stabilnost se ne meri tvrdocom i neudobnoscu kao sto mnogi misle nego bas suprotno, udobnost je isto jedna od karateristika stabilnosti jer ako je amortizer pretvrd on ima problem da odrzi tocak u kontaktu sa kolovozom u slucaju neravnina. Iz tog razloga proizilazi moja sumnja u kvalitet KYB amortizera kao i da uopste nudi za savremene aute uljne amortizere...

 

To je kao da sad kazes imas brutalno dobar telefon koji ima sve moguce sto moze da ima sem kamere...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo obećavam, ako ne budem prezadovoljan sa Kyb zadnjim amortima, prednji će biti Bilstein i kupiću ih kod tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ju naopako :laughing: Ne hvalim ja njih da bi neko kupio od mene :turned: A i siguran sam da ces biti zadovoljan sa KYB ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hades,bices sigurno zadovoljan.Ja sam stavio opruge KYB Excel G i nema greske.Proveri na ambalazi samo deklaraciju ko je uvoznik i testiraj posle ugradnje da znas na cemu si.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko da mi preporuci opruge za Coupea, stavio bih jos tvrdje, amortizeri su fabricki i odlicni su.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hades,bices sigurno zadovoljan.Ja sam stavio opruge KYB Excel G i nema greske.Proveri na ambalazi samo deklaraciju ko je uvoznik i testiraj posle ugradnje da znas na cemu si.

U Euro 07 sam uzeo, a proveriću posle ugradnje obavezno. Rezultat bi trebao da bude veći od 95%?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj da kupimo jedan forumaski KYB amortizer i prosledimo ga Yugisi za komparaciju sa Bilstein :) .

Mene bi zivo zanimalo takvo poredjenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idealno bi bilo po jedan amortizer za isti model auta sa istom tehnologijom, tako da bi to bio KYB EXCEL-G i Bilstein B4 ako se zeli jedno ravnopravno poredjenje ;) Ali iz mog iskustva, vecina proizvodjaca praktikuje odredjen profil funkcionisanja amortizera, tako cak i kad se ne povezano testira jedan amortizer, vecinom moze da se to iskustvo prenese i u ostale slucajeve tog proizvodjaca bez obzira na njihov model amortizera i model vozila za koji je namenjen. Naravno, uvek moze da se nadje neki izuzetak, ali u globalu je tako.

 

Kad vec ima dyno dan za merenje snage, zasto ne bi bilo i za amortizere :laughing: Meni nije problem da testiram, licno i mene interesuje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promenjeni su amortizeri. Nisam odradio shock test zato sto je bila gužva u tom servisu. Utisci su dobri, ali definitivno nisu amortizeri uzrok neprijatnog zvuka preko rupa i neravnina. I tako od majstora do majstora, od gumice do amortizera, a ništa se ne menja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnji silen na levoj viljuški otišao, a zamenio viljuške nema 2 meseca, pa sam ih reklamirao.

I nešto najnovije, pozadi lageri na oprugama, ako sam dobro razumeo majstora. Navodno to izaziva taj zvuk na većim neravninama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da je mislio na lagere na glavčini, ne čuju se uopšte kad vozim brže. Spomenuo je neke lagere oko opruge.

Moj problem je neprijatan zvuk kod većih neravnina.

Inače, Excel G fino radi svoj posao, auto se podigao u zadnjem kraju, lepše izgleda.

Ali ono lupkanje nije bilo zbog amortizera, iako su stari bili dotrajali.

Nadam se da će to uskoro biti rešeno, pogubih živce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

silen blokovi i solje amortizera to je problem .... i meni to lupka pogotovo kad naidjem na kaldrrmu .... silen blokove zamenio ostale jos solje amortizera ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zamenio sva 4 amortizera .. šolje reko majstor da su ko nove... i nema potrebe da se menjaju... a i dalje lupka malo tise samo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma i ja sam zamenio i šolje, i desnu sponu, i zadnje amortizere. Apsolutno nikakvo poboljšanje nisam dobio.

Preko makadama je sve ok, problem je kod asfalta, kod prelaza i neravnina, kod rupa.

Edited by Hades

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, i viljuške sam zaboravio.

Definitivno su nam majstori vrhunski, promene 20 stvari dok reše problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mnogo toga moze da ne valja ... a mi nemamo para da menjamo sve odjednom posto ni jedno uvezeno vozilo nije ispod 150 k ... kako se to inace i radi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjeftinije je da ugradimo dobro ozvučenje, pojačamo zvuk i ne čujemo lupkanja i trupkanja. :D

A i za Dedru ne može da se dobije 1000 eura. Jeb'o ćar vajdu ako uložim 500 u trapove.

Edited by Hades

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...