Jump to content
FAS Goran
LDEX

Iskustva sa amortizerima

Recommended Posts

Yugisa - hvala na preporuci! ;)

Axic - ove iz Inbaca ili da tražim negde drugde?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Martin Verujem da su svuda isti, ja uzeo u Gazeli komercu.

 

EDIT Sad vidim, to je ta cena, ovamo su bili 2.780 po komadu, par stotina din jeftiniji nego u inbacu.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Džaba to, kada procure na 40.000km, tj i pre toga. 

Mislim na kyb od oko 3000 din. 

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako hoces neke koje ce trajati 100.000 km plati pa klati. Za nase uslove i cenu dobijeno - ulozeno kyb i monroe su best buy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jugiša i ekipo, pomagajte :D

Želim da promenim amorte na svojoj Idei 1.3mjet, pa razmišljam šta da metnem.

Dobio sam neke cene, koje su mi skroz neshvatljive.

Imam komšu koji valja delove, pa mi je dao neke cene, koje su tu negde kao po radnjama, što je nebitno.

Buni me sledeće:

Monroe reflex prednji u INBACO su 8809 din

na primer kod komšije (jer još nisam našao Bilstein na drugom mestu): Bilstein B4 prednji: oko 5500 din

Monroe reflex zadnji u INBACO su 6464 din

na primer kod komšije (jer još nisam našao Bilstein na drugom mestu): Bilstein B4 zadnji: oko 4500 din

 

Bilstein B4 se prave u Rumuniji.

 

Evo našao sam Bilstein B4 zadnji u SILUX  za 4205 din

 

Šta je u pitanju, kakve su ovo cene, zar Bilstein ne bi trebao da bude skuplji?

 

Kod komše Sachs bi bili oko:

prednji 7200 din

zadnji 5000 din

 

Opet staro pitanje: Da li će mi auto biti nenormalno tvrd sa Bilstein B4?

Da li je neko skoro ugrađivao nešto od ovoga?

Da li neko zna koji su amortizeri fabrička ugradnja za Fiat? Ne mogu da nađem preko pretrage na netu.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nekih 8 godina, na Škodi Felicii sam promenio amortizere, stavio sam Bilstein, nemam pojma koje, i auto je postao užasno tvrd, da je bio pakao voziti se pozadi. Bojim se da opet ne napravim istu grešku.

Tada sam amortizere kupio i zamenio u servisu za ugradnju amortizera u Ustaničkoj ulici u Beogradu, na samoj okretnici trojelbusa. Imali su veliku reklamu Bilstein.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, marko.jovanovic said:

Pre nekih 8 godina, na Škodi Felicii sam promenio amortizere, stavio sam Bilstein, nemam pojma koje, i auto je postao užasno tvrd, da je bio pakao voziti se pozadi. Bojim se da opet ne napravim istu grešku.

Tada sam amortizere kupio i zamenio u servisu za ugradnju amortizera u Ustaničkoj ulici u Beogradu, na samoj okretnici trojelbusa. Imali su veliku reklamu Bilstein.

samo Sachs, a ko ima pare moze i Koni, ostalo sve je bez veze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko ima pare nek kupi drugi auto... neko ko nije u mogucnosti da priusti sebi te skupe varijante ... treba onda da baci auto u reku.. dajmo ljudi ne mozemo svi da kupujemo ferari i da stavljamo najskuplje delove... pa sta da stavim to u punta i da ga posle prodam za nikakve pare...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje pare jbt? Par iljada gore - dole ne igra razliku. Hoću da stavim nešto što valja, a da ne bude kao kamen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo u Euro7 sva četir pre godinu dana. Kineski, šta li ...

Razlika se videla sada na putevima oko NVaroši i Đurđevića T.

Nisu ni bili jeftini , iskreno.

Oko 120 oera za sva čet'ri.

Dobri bolan, ko mlada snajka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li sam pisao po forumu vec ovo, ali evo na poziv Jovanovica (tekst sam kopirao sa drugo mesta gde sam pisao):

Moja iskustva su ovakva:
Monroe, ako je noviji auto, velike sanse su da ce raditi ok (da se moze nazvati ispravnim amortizerom), pretpostavljam da prave u nekoj fabrici sa strogom kontrolom, bore se za trziste itd... Sto je stariji auto, sansa je da bude nevidjeno djubre. Verovatno prave u nekoj znj fabrici, nije ih briga za trzista kao nasa gde se vecinom voze takvi modeli itd, jeftiniji modeli amortizera, nece niko da se buni, dobra reklama i pici... Nisam nasao ni jedan razlog da posumnjam da je neki kopija. Majstori u tome da podese amortizer tako da vozac oseti veliku razliku iako objektivno ne mozes izmeriti to. Najkrace trajanje, nedelju dana.

Sachs, imao sam iskustva samo sa modelima za starije aute, mozda furaju foru ko Monroe, nemam pojma, ali ono sto sam imao u ruci ne bih nazvao amortizerom... Ne bih vrata potpacio sa tim... Opet, nisam nasao ni jedan razlog da je kopija. Najkrace trajanje, 6 meseci.

Optimal, samo iskustva za starije modele auta, ne znam zasto ali nisu sposobni da napune amortizer do kraja sa uljem... Skoro u svakom fali ulja sto stvara luft u radu kad se izvuce skroz... Kad pogodis napunjen do kraja, radi odlicno za te pare. Nailazio sam na ocigledne kopije kao i fals jednom prilikom. Traje minimum 2 godine, nije se niko javio da je crkao.

LIP/QH, kod nas vaze za lose iako su jedni od boljih iz mog iskustva, opet imao sam iskustva samo za starije modele. Verovatno losem glasu ima uticaja to sto ima vise kopija nego originala. Iako je original nevidjeno lako prepoznati. Pise Made in EU, utisnuto na kucistu. Na kopijama iz mog dosadasnjeg iskustva iz nekog razloga to ne znaju da prekopiraju :D Traje preko 5 godina i jos niko se nije javio da ima probleme.

Bilstein, bilo za starije ili novije modele odlicni amortizeri. Ne mogu se porediti u nacinu rada sa svim iznad spomenutim, njihov nacin ventilisanja amortizera je klasa za sebe iznad drugih. Vozac retko kad dobije dojam da su nesto bas jako specijalni ali moze objektivno da se izmeri napredak. Jedini od proizvodjaca kod kojih sam ja tokom godina primetio da menjaju za jedan tip auta nacin funkcionisanja amortizera usvajajuci nove tehnologije. Iznenadili bi se ljudi kad bi saznali koliko su u proseku Bilstein amortizeri tvrdji od ostalih proizvodjaca iako pruzaju slicnu udobnost. Na zalost kod nas su sanse 50:50 da naletite na kopiju koje su nekad nevidjeno ocigledne dok neke je stvarno tesko prepoznati, ako ne poredite kopiju i original u ruci, tesko ih razlikovati vizuelno. Traje kao i LIP.

Sa KYB na zalost nemam prakticno nikakva iskustva, jednom sam ih samo drzao u ruci, mada po osecaju rekao bih da furaju neku foru ko Monroe. Ali cisto subijektivno, ostali proizvodjaci su moja iskustva sa dyno.

 

 

Iskustva su sa DYNO-a za amortizere, ne treskalice, tako da govorim o onome sto sam objektivno mogao da izmerim, ne subjektivan osecaj u voznji. Vecina ovih LIP/QH i Bilsteina se vozi na spustenim autima i to sa malo ozbiljnijim oprugama, tipa 2-3 puta tvrdjima od fabrickih sto sam ja radio ljudima, vise od ovoga ja stvarno nemam sta da dodam, svako neka izvuce sebi odgovarajuci zakljucak i radi u skladu sa njim. Ja na slepo ne mogu nikom nista garantovati.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Koje pare jbt? Par iljada gore - dole ne igra razliku. Hoću da stavim nešto što valja, a da ne bude kao kamen.

Pa onakve pare... npr.. odem u Kragujevacu ovlašćeni fiat servis i kaze mi original zadnji 7-8 hiljada komad a i imamo i ovde druge... nisam pitao koliko su prednji ali verovatno su preko 10 ... sto znaci da mi treba 300€ za originalne amortizere ... sto je po meni suludo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma koji ovlašćeni, za to stvarno nemam para.

Nego me buni što su za moj auto Bilstein amorti jeftiniji od Monroe i Sachs-a. I ne bih voleo da mi auto postane kao kamen.

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, marko.jovanovic said:

Da li neko zna koji su amortizeri fabrička ugradnja za Fiat? Ne mogu da nađem preko pretrage na netu.

Za Stilo je recimo isao Cofap.

Isto sam i ja primetio kada pominjes cene. Pitao sam za Bilstein B4 za svoj auto na vise mesta i cene se krecu 4400-4600 din za zadnje. Nek nam je Bog u pomoci :D .

PS: Imas ovde Cofap listu, od 139. strane su kataloski brojevi Cofap i OEM amortizera, pa moze da se vidi za sta su sve radili: http://www.mmcofap.com.br/catalogos/pdf/amortecedores-exportacao-2009-2010.pdf

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam malo pre Euro 07, imaju zadnje Cofap za Ideu, 3800 din/komad. Da pazarim odmah to?

Inače to su stare zalihe, ne rade više Cofap. Imaju Kyb, Sachs, Optimal...

Šta staviti u pm, aaaaaaaaaaa

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, marko.jovanovic said:

Zvao sam malo pre Euro 07, imaju zadnje Cofap za Ideu, 3800 din/komad. Da pazarim odmah to?

Inače to su stare zalihe, ne rade više Cofap. Imaju Kyb, Sachs, Optimal...

Šta staviti u pm, aaaaaaaaaaa

 

SACHS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jugiša kaže da Sachs nisu ni da se vrata sa njim potkoče :D

Dajte neka iskustva, a ne samo teoriju bez prakse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi ti siguran da ti oni nisu dali cene za dva Monroe, a Bilestein za jedan komad?
Za GP zadnji Monroe je bio oko 3.500 ako se dobro secam. Nisam 100% siguran.

 

Cene napolju za Idea 1.3
Monroe 

Nazad 37
Napred 43

 

KYB
Nazad 29
Napred 42

Bilestein
Nazad 29 i B4 38

 

Sachs

Nazad 35
Napred 48

 

Cene su kao sto vidis tu negde, ne moze biti tako velika razlika.

Edited by Bingodalton

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel neko imao iskustvo sa firmom Vudim Trade iz Beograda, jel imaju original Bilstein ili...?

Imam ponudu za prednje amortizere za Fiat Grande Punto 1.9 po 6.020,00, Bilstein B4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Monroe, 3 godine garancije, ne mislis, ako smara, odes reklamiras, ko da ima da se mozga...

Moze i Koni, sto da ne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma Monroe, 3 godine garancije, ne mislis, ako smara, odes reklamiras, ko da ima da se mozga...

Moze i Koni, sto da ne

Znas li koja je jebada reklamacija...montaz- demontaza amorta je o tvom trosku...ekspertiza=bez kola minimum 2 dana i 100 eur manje u dzepu

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/7/2016 at 10:02 PM, Ivan said:

Reflex ili ...?

Polovina ih hvale, druga polovina pljuje :) .

Ubi me ako znam. Skocio do Euroauta, pokupio ih i kolega namontirao. Secam se plave kutije ako to nesto znaci. 

@YUgisa I ja se slazem da Bilstain vrhunski, ali se postavlja pitanje kome je isplativ i zaista potreban, a kome ne. I ja sam cuo razne price o Monrou kod nas, pa ipak sam isao na to da mi valjda nece zapasti losi primerci kao sto ima slucajeva. I nije nikakav problem sto ti kudis Monroe. Ja cu svojski da npr da kudim Valeo kablove za svecice jer sam ocekivao makar 2 godine da sam miran, tj oko 40ak hiljada, a ne da riknu posle 10ak hiljada. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...