Jump to content
FAS Goran
bojanchampion

Fiat Punto mk.2 - trapovi / lupanje / škripanje

Recommended Posts

Zdravo Milos1989, kod mene se isto desava prilikom ostrijeg skretanja (ili pri polasku iz mesta) cuje se zvuk,  IZ PREDNJEG DESNOG TOCKA, ako si na to mislio. Opis zvuka je kao neko struganje, ali ne znam ni ja sta mu je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je samo kao neko skripanje,ne znam kako da opisem taj zvuk. samo kada skrecem u levo pri brzinama ok 30kmh pa navise. kada je veca krivina, vise se cuje, kada je manja, manje. imam utisak da se cuje bas na levoj strani... valjda nije nista ozbiljno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proverite da li se klip koji gura celjust kocnice lepo vraca. Hoce da ponekad da zapekne, kojekude. :lol: Skinuti tocak , malo pokuckati da spadne ''kociona prasina'' sa svega toga, po mogucstvu izduvati kompresorom. Kod mene se cuje jaaako slabo kad pomerim volan u voznji za par mm u levo. Nista strasno, ali buduci da sam ponekad Stevo Zigon....znate vec. :lol: 

PS. Posle malo duze voznje proveriti da li je neki od tockova topliji od ostalih. To bi bio jasan znak da diskovi/dobosi zapinju o plocice/pakne. 

Edited by igor_sd_81

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vazi GILE pokusacu  da gledam problem i sa te strane mada vozio sam Punto kod par majstora i oni nemaju neku ideju, jedan je rekao da je mozda ZGLOB u pitanju. Nisam dirao taj zglob ali me interesuje da li moze i to da bude uzrok pomenutog zvuka koji nervira.

 

Opet napominjem da se zvuk javlja i PRILIKOM LAGANOG KRETANJA IZ MESTA, BEZ SKRETANJA. Skidao sam točkove i pločice, brusio vrhove diskova misleći da je zbog prašine i ništa, zvuk se ponovo javlja.

IMG_20151012_171722.jpg

IMG_20151012_171758.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj disk mi malo cudno izgleda. Kako da je brusen. Napisace i drugi sta vide, ali se meni cini da nije bas kako treba. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je moguće...

Doduše momak napisa da je sa brusilicom obradio spoljne ivice diskova....možda je i unutrašnje?

svakako diskove menjati pod obavezno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brusio sam gornje ivice diska brusilicom, da je pred zamenu to je sigurno kao sto rece Markobgd. Ovaj auto mi sluzi za gradsku voznju, inace imam i drugi, pa sam probao da otklonim problem po principu sam svoj majstor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desava mi se kad prelazim preko neravnina ili lezeceg da se cuje neko klaparanje ispod poda, ne mogu tacno da odredim odakle. Bio sam ubedjen da je auspuh, cuje se bas tako kao da se otkacio negde i da jedan deo visi pa kad predjem preko neravnine onda zaklapara par puta, udari u pod pa se umiri. Odem kod Kilera ali covek kaze nije auspuh, sve stoji kako treba, cimao ga, ljuljao auto, tresao, sve ok. Sta bi moglo jos da bude? Znaci nema veze sa ubrzanjem ili necim slicnim, zvuk nije ravnomeran kao da negde kaci nego bukvalno kao da je nesto otkaceno pa zaklapara kad predjem preko neravnine na putu, ima metalni prizvuk. Pre mesec dana sam radio pod kod limara, sve je sredjeno i zasticeno, da je nesto vidno otkaceno on bi verovatno primetio. To se desavalo i pre odlaska kod limara.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/24/2016 at 1:30 AM, MACK rec said:

Brusio sam gornje ivice diska brusilicom, da je pred zamenu to je sigurno kao sto rece Markobgd. Ovaj auto mi sluzi za gradsku voznju, inace imam i drugi, pa sam probao da otklonim problem po principu sam svoj majstor.

 

Nije bilo potrebe, stavis nove plocice i one se same prilagode prema tom filcu... obrada diska se radi kad je mnogo izrisovan ili kriv a ima dovoljno mesa da se koliko-toliko ispravi. I naravno, svakako ne brusilicom :lol:

 

 

Edited by Milos1

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 19.5.2016. at 11:32 AM, snebojsa said:

Desava mi se kad prelazim preko neravnina ili lezeceg da se cuje neko klaparanje ispod poda, ne mogu tacno da odredim odakle. Bio sam ubedjen da je auspuh, cuje se bas tako kao da se otkacio negde i da jedan deo visi pa kad predjem preko neravnine onda zaklapara par puta, udari u pod pa se umiri. Odem kod Kilera ali covek kaze nije auspuh, sve stoji kako treba, cimao ga, ljuljao auto, tresao, sve ok. Sta bi moglo jos da bude? Znaci nema veze sa ubrzanjem ili necim slicnim, zvuk nije ravnomeran kao da negde kaci nego bukvalno kao da je nesto otkaceno pa zaklapara kad predjem preko neravnine na putu, ima metalni prizvuk. Pre mesec dana sam radio pod kod limara, sve je sredjeno i zasticeno, da je nesto vidno otkaceno on bi verovatno primetio. To se desavalo i pre odlaska kod limara.

 

Locirao sam odakle dolazi zvuk, cudna situacija.

Otisao sam kod drugara i nasli smo neki ekstremno neravan puteljak sa puno rupa gde niko ne prolazi, ja sam veoma lagano vozio a on je isao pored kola i osluskivao odakle dopire zvuk. Ustanovili smo da se cuje od nekud ispod haube, otvorili smo je i cukali, udarali, ljuljali motor, creva, kablove, onu alu zastitu za izduvnu granu i kad smo zaljuljali veliki hladnjak cuo se taj zvuk. Reko' odlicno, sad cemo da vidimo sta tu udara i izolovacemo, medutim nismo uspeli da ustanovimo sta konkretno pravi taj zvuk. Kad udarim blago u cosak hladnjaka pored cepa za sipanje, zvuk se cuje odnekud iznad desnog tocka, udarac metala u metal. Izdigao sam hladnjak iz lezista i podbacivao ispod njega kartone, krpe, cisto da vidim da li ce nesto pomoci ali nije, cim udarim u cosak hladnjaka cuje se taj zvuk, veoma cudno. U medjuvremenu je pao mrak pa smo odustali, ponovo cu da pogledam za koji dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam u servisu zbog nekih drugih stvari pa sam im pomenuo problem sa lupkanjem. Majstor se bas zacudio kad sam mu pokazao, mnogo je drugacije kad se vidi i cuje uzivo a tesko je da se objasni. Zakljucak je da je auto bio udaren od napred i da nije dobro namesten vezni lim, negde je napregnut i kad se zbog neravnina na putu hladnjak zaljulja, deluje na napregnuti lim koji onda cakne. Jedino da odem kod limara pa da vidim da li on moze nesto da uradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

fiat punto clasic 1.2 lupa mi napred na trapu kad idem po makadamu,preko rupa,lezecih policajaca i bilo kakve neravnine :)
zamenio gumice balans stangle,obe solje i jednu viljusku 

druga nema lufta 

nemam ideju sta vise da gledam

pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podigneš na dizalicu i mrdaš točak levo desno rukama, čuće se kuckanje , najbolje da neko mrda točak a ti staviš ruku na kraj viljuške, iza spone.

Letva ako ima lufta, kad stojiš u mestu i cimaš volan levo-desno čućeš lupkanje, mada može da se čuje i od krajeva letve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolega Axicu ja ne znam kako bi se to drugacije moglo nazvati sem solje amortizera :)
svi tako zovu :)
kolega Dimitrijus sad cu pogledati tvoju temu ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne procitah da si napisao solje amortizera :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem resen :)
otisle kugle na viljusci :)
nisam znao da kad se gleda luf u viljuskama da mora da se digne na dizalicu i onda nategne pajserom :)
al uz pomoc majstor Miše iz ASK Rid Sporta uspeo sam da resim problem koji me je dosta dugo nervirao :)
sad sve spiluje ko na novom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_20160812_121322.jpgIMG_20160812_124946.jpgIMG_20160812_121329.jpgIMG_20160812_122209.jpg

 

Pre otprilike mesec dana zamenio sam oba prednja diska, METELLI kupljeni u Delmax-u, 2300 oba, i plocice BOSCH koje sam imao od ranije.

Nakon toga svako skripanje i zvukovi prilikom kocenja, ili laganog kretanja su nestali. Stari diskovi i plocice bili su istroseni (pojedeni) do pola.

PROBLEM RESEN.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...