Jump to content
FAS Goran
klaywert

Fiat Punto mk.2 - veliki servis / mali servis

Recommended Posts

To sto neki servis ugradjuje after-market filtere, a naplacuje originalne je druga tema i nema veze sa ovom (imate temu o servisima pa napisite tamo). Ja sam vam ovde lepo naveo cenu originalnog filtera sa Fiat znakom (radi se o filteru proizvodjaca UFI, sto pise i na samom filteru, ali sa druge strane u odnosu na Fiat znak) - cena u ovlastenom servisu (u ovom slucaju Stojanov) i cena kod generalnog uvoznika za UFI (Euroauto) je bila manje-vise ista. Ako na ovom flajeru spominju originalne filtre, niko vam ne brani da posle zamene podignete haubu i utvrdite da li vam je ugradjen originalni filtar ili ne i ako nije da trazite povrat novca. Vecu razliku u ceni sam primetio samo za filtar kabine sa aktivnim ugljem - Fiat original je 2400din, dok je UFI 1400 din.

Inace,kod Stojanova ne odrzavam auto, ali kupujem delove - i uvek pri kupovini filtara su me pitali da li zelim originalne (skuplje) ili after-market (vrlo cesto 2-3 puta jeftinije).

Dalje, prilikom velikog servisa trazio sam da ugrade sto kvalitetnije rolere i spanere, pa je servis uzeo SKFove iz Euroauta - kostali su me 50% vise nego Dayko iz APa ili Fiatina (npr. zatezac PK Dayko je bio oko 1800, dok je SKF oko 3000), zato i kazem da pri poredjenju cena original vs after-marker uzmete u obzir i kvalitet.

Edited by Mirko_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se izvinjavam i administraciji i svim članovima foruma. Došlo je do ne ovlašćenog korišćenja mog naloga ko zna kolko vremena u nazad. Naime jedan moj kolega koji je redovno visio na po auto forumima sa mojim nalozima, a ima potpuno isti automobil kao i ja ista boja isti motor i kupljen kod istog dilera, a bilo mu je lako otkriti moju lozinku. Uglavnom listam forume preko telefona tako da i nisam imao bas neki uvid u to. Tek sam jutros video da je koristio jer sam dobio PP od administracije da mi je post premesten u drugu temu, a ovaj post nisam ja pisao u ovoj temi nego taj kolega. Jedino sam dao sifru bratu od strica da postavi oglas za felne umesto mene. To se isto desavalo i na druga dva auto foruma koja posecujem, komunicirao je sa ljudima u moje ime. Sifre sam izmenjao, a kolegi ću vratiti istom merom davanjem njegovog automobila u oglase za neke male pare.

Još jednom se izvinjavam svima zbog ovog nesporazuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nedelju dana uradjen veliki servis u ovlascenom fiatovom servisu sa godinu dana garancije ili 60 000 km !

filter kabine - 470 din

filter ulja - 420 din

filter vazduha - 520 din

kais 5 PK - 1260 din

pumpa za vodu - 4110 din

spaner PK - 4340 din

svecice - 2800 din

ulje selenia 10w-40 20 K - 2070 din

zupcasti kais sa spanerom - 6200 din

zamenjena jedna sijalica na faru H7 - 500 din

punjenje klime (skroz bila prazna) - 5000 din

ruke majstora - 4800 din

sve ukupno 32490 din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko kosta u proseku veliki servis za punda 1.9 jtd elx? hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki prosek bi trebalo da bude za njega 23-24 somica, set zupcastog, pk sa rolerima spanerima i vodena pumpa...bar je meni tako bilo pre par meseci, moj je 1.9 multijet ali predpostavljam da su ti delovi isti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa otprilike na oko 60000 tako nesto,eto ja sutra teram kod majstora,da mi uradi veliki servis,a ja sam od zadnjeg velikog servisa presao oko 58000 km

meni su delovi kostali 10000,a pk kaisa sam imao i jos ruke,ne znam koliko ce majstor da uzme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom majstori uzimaju izmedju 50 i 60 evrica za ruke, koliko sam ja do sad zakljucio :D

To im je neka najcesca tarifa, mada mora da moze i za manje da se nadje...to je dupe od posla za nekoga ko se time bavi i ima sve od alata sto mu treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da zvuci glupo al moram da pitam ovo  :help: .Naime ako ne znam koliko je tacno presao auto od poslednjeg malog i velikog servisa kako moze to da se odrazi na auto da bi ja znao da je vreme da se to odradi.Posto sam primetio da auto nesto malo vise trese u mestu dok radi i kad stisnem gas dosta se cuje nego pre a slabije ide, kao da urla na vecim obrtajima, predpostavljam da je to vreme za mali servis posto slabije ide.Dakle posto ne znam koliko je tacno presao od poslednjeg velikog servisa kako da znam da je vreme da se odradi tj. znam odprilike ali nije to sigurno.Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ti to znaci da urla a slabije ide? To moze svasta biti, creva, senzori, vakumi,moze cak i kvacilo da bude problem, to "urla" je mnogo tesko opisati slovima. Jel znas bar da li ti je kilometraza tacna, da bi mogao makar odprilike da znas kada te ceka veliki servis, jer kod tebe je to malo skuplja investicija. Ovako, tesko da ce losije da ti ide auto ako je vreme za mali servis, jedino da je neki filter bas zapusen ali to bas tesko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Servisi se rade po kilometrima ili nakon određenog vremena (ukoliko se ne pređu ti kilometri). Pošto ti ne znaš ni jedno ni drugo, tj. kad je rađen prošli, trebaš sad to da odradiš. Ne postoji simptom po kome bilo ko može da ti kaže ovako preko foruma treba li sutra ili može za mesec dana, ili za godinu.

 

Možeš da odeš u servis da ti pogledaju stanje kaiševa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Goran Zemun

 

:D

Izgleda da sam pogresio :D

Mislio sam da je za nekoga ko to radi svaki dan stvarno laganica da se odradi veliki servis ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...