Jump to content
FAS Goran
klaywert

Fiat Punto mk.2 - veliki servis / mali servis

Recommended Posts

Od delova idu zupcasti kais i spaner zupcastog. Klinasti i spaner klinastog i vodena pumpa. Taj lezaj sto pise ide sa spanerom klinastog. Kupis set i dobices sve sto treba.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupujem delove u euro 007,zadnjih 7-8 godina. Ni jedna reklamacija do sada,vodene pumpe,pumpe goriva,viska,setovi kvacila,cilindri kvacila...... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje, u tabeli rasporeda servisa za 1.2 8v mi piše "Proverite stanje zupčastog kaiša" na 45000km, ali sam od ljudi čuo da niko to ne proverava, već samo menjaju na 90000 ili na 5 godina (3 u lošijim uslovima) :question: Pitao sam i ove u Kompresoru, i dobio sam isti odgovor...

 

Možda mi je već vreme da ga menjam, 3 i po godine se vozi skoro svaki dan po gradu i periferiji :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

cao, ja sam nov na forumu tako da ako nesto ne recem kako treba ne zamerite.

 

Moj matori je vozio punta, 5 godina, isao na dva servisa i to je to, u Kragujevcu gde ne znam da li smem da kazem nista nisu uradili, to se npr primetilo da nisu pipali svecice jer je prasina nakon servisa bila kod svecica. Nakon toga je auto prosledjen meni, ja sam skupljao pare za veliki servis prosle godine na otprilike 70 000 km ,

1.2 8v punto ili ti Z10 2007 god, filter za gorivo je Frad-ov, za vazduh neki bosanski, ulje selenija 20 k, plocice ferodo, pozadi pakne may.... neke kao nemacke, i to je promenjeno....sad ide onaj smesniji deo.

 

majstor mi je reko da ne menjam sveice a to je pricao i mom matorom..... sto se tic zupcastog ....to nam je reko da nadjemo negde u inostrasvu nekog da nam kupi jer ovde nista nije kvalitetno.... ja nasao na nekom nemackom sajtu kod broja sasije se bira 188 i to j to.... medjutim kada je majstor pogledao kais koji je isao u aketu sa pumpom i spanerom... je uži od originala.... tad smo prekinuli sa radom... igrom prilika se svasta izdesavalo kod mene ...svadba .... bebac ... i sl... sad ima 77 500 km ...taj kais , pumpa i spaner su ostali kod mene.... kais je continental ... spaner je pravljen u meksiku a na pumpi nista ne pise.... sta da ja radim da ugradjujem te delove i ako je kais uži ili da kupujem nove i sta jos da zamenim i kada to da uradim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što je rečeno, kupi delove kod nas.

Nije od značaja da li si dao pare jer ugradnjom neodgovarajućih delova ćeš kasnije dati još više para za havarije i probleme koji će nastati. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

shvatio poentu..... posto sam prosle godine uradio mali servis.... naravno bez promene svecica.... kada da uradim veliki sad je kao sto rekoh 77 500 km i molim vas preporuka za delove za veliki servis. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko vidim to je u bg-u, da ne bude komlikacija oko delova slanje pa ne odgovara i sl, malo sam skeptican povodom toga jer mi se to ve desavalo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ne budem dosadan ali ja sam po broju shasije trazio zupcasti i dobio sam uži.... ovde se ti siri kaisevi prodaju za 16 v. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda su te jednostavno zeznuli na konto broja šasije, ne mora da znači da će ti se to ponoviti. Uostalom, pitaj Boleta da ti kaže širinu kaiša na osnovu broja šasije ;)

 

A možda su i ovi iz tadašnje Zastave nešto zeznuli oko papirologije :question:

 

Jedno pitanje, u tabeli rasporeda servisa za 1.2 8v mi piše "Proverite stanje zupčastog kaiša" na 45000km, ali sam od ljudi čuo da niko to ne proverava, već samo menjaju na 90000 ili na 5 godina (3 u lošijim uslovima) :question: Pitao sam i ove u Kompresoru, i dobio sam isti odgovor...

 

Možda mi je već vreme da ga menjam, 3 i po godine se vozi skoro svaki dan po gradu i periferiji :scooter:

Neki savet u vezi sa problemom? :book:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, nije to u stvari problem, zar ne? :laughing:  Ti samo imas nedoumicu sta da radis. Odes kod majstora, pogleda zupcasti i onda odlucis. Ako je dobar, ne diraj nista jos. Ako je poceo da gubi svojstva-menjaj. Moj Punto ima jos oko 15ak hiljada do velikog servisa, tj tad ce biti 60000km od proslog velikog, a zupcasti je u odlicnom stanju. Doduse i ostale komponente oko kojih zupcasti kruzi se tada menjaju, ali je pucanje zupcastog ono cega se svi boje, pa se samim tim on PREVENTIVNO (kljucna rec) menja. Na Renaultu Kangoo 1.9 dci kojeg sam vozio u firmi zupcasti je pukao na 192 000km!!! Tak tada! A, trebalo je na 120 000 da se menja. Cist primer da nema pravila kad ce da rokne posle onog sto je fabrika rekla. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi... Kupio sam skoro punta 1.2 16v sportinga 2002 godiste, i naravno odmah sam imao ulaganja, e sad me interesuje da uporedimo cene da znam da li me je majstor odrao ili je to ok.

Uglavnom menjano je:

- Oba prednja amortizera

- Paknovi

- Plocice

- Prednje viljuske obe

- Manzetne sve

 

Sve to sa rukama me je izaslo 30000din, pa me interesuje da li je to ok ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

...sad me interesuje da uporedimo cene da znam da li me je majstor odrao ili je to ok.

Uglavnom menjano je:

- Oba prednja amortizera

- Paknovi

- Plocice

- Prednje viljuske obe

- Manzetne sve

 

Možeš i sam da uporediš cene, klik:

http://www.ap-sport.rs/prodavnica/

 

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

odrađen veliki servis na puntu ( nisam dirao vodenu pumpu jer je menjana),sa prednjim amortizerima (monroe)  sve oko 25000 dinara, ja zadovoljan,a đunto prede kao mačka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od delova idu zupcasti kais i spaner zupcastog. Klinasti i spaner klinastog i vodena pumpa. Taj lezaj sto pise ide sa spanerom klinastog. Kupis set i dobices sve sto treba.

 

Ni meni nije bas najasnije ovo na sajtu ap sport-a .Tamo stoji set zupcastog 6800-7700 , a onda ispod kanalni kais itd. Kupis set i dobices sve sto treba.

Jel to znaci da ovaj set od 7700 obuhvata i klinasti i lezaj klinastog kaisa .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...