Jump to content
FAS Goran
klaywert

Fiat Punto mk.2 - veliki servis / mali servis

Recommended Posts

I meni se blizi, nekako mi brzo sabio te kilometre, pre nesto vise od 2 godine sam radio prosireni veliki servis kod TIM-ovaca. Izaslo okruglo 50 000 sa sve amortizerima, soljama i oprugama, nosacima motora, plocicama, remontom anlasera, ma sto cudesa mu je izmenjeno. Sledeci je za nekih 7 000 km...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam majku mu, izgleda mi da si u pravu!!! Hahaha, evo bacio sam pogled na evidenciju, 23.10.2012. god sam radio veliki servis, ali zeznuo sam se, nije za 7 nego za 11 000 sledeci veliki, tako da nije toliko strasno, jedan mali servis i onda cesanje i gde ne svrbi

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebao bi da uradim veliki servis... i sad krenulo raspitivanje i dosao sam do par nelognicnih situacijia.

 

u ovlascenom servisu delovi i ugradnja kostaju blizu 20.000 > pozdravljam milancheta, vrlo rado cu preporuciti bogunovic bilo gde, a i sam cu ici tamo kad se odlucim za ovlasceni.

kod gorana za istu stvar oko 16-17.000, ugradnja se tu ceni 4000 dinara, tako da delovi dodju 12-13.000

lokalni majstor-preporuka od kolege/rodjaka cena ugradnje 3000-3500 dinara, a delovi u AP sportu oko 7500 + ulje ajd neka bude do 10.000, sto bi sa ugradnjom doslo do iznosa koji je kod gorana potreban samo za delove. kakvi su to delovi u ovlascenom servisu i kod gorana??

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ovlascenom servisu dobijes garanciju na ugradjene delove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako se vec odradi veliki servis u ovlascenom servisu sa delovima koji su kupljeni u istom onda bi trebalo da servis garantuje za delove koje je ugradio. Ako se desi da npr.nakon mesec dana pumpa za vodu pocne da curi, servis u kom je deo kupljen i ugradjen treba da o svom trosku zameni istu bez ikakve doplate od strane vlasnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja dajem garanciju godinu dana na delove ugradjene kod mene.Trebao bi to da radi i ovlasceni servis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Euro018-Nis, daje god dana garanciju na delove, ako su kod.njih ugradjeni a za veliki servis 50.000km ili bese 3 god. Isto odradjen kod njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li duzina te garancije zavisi od auta do auto, cini mi se da je meni u knjizici napisano sledeci veliki za 60000km u pitanju je stilo 1.9 140ks.

I zanima me kakve veze ima to da li se redovno servisira kod vas tj verovatno mali servisi.... Mislim kakve to ima veze sa kaisevima , spanerima i v.pumpom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ima naravno....ako ja svakih 10000 km pregledam kaiseve i pumpu onda znam stanje i ako nesto ne valja mogu da zamenim. Kao sto garanciju na skoljku i boju imas samo ako odlazis u ovlasceni servis na redovne kontrole. Ako ti je u knizici napisano da imas garanciju 50000 km...onda je tako...ili pet godina. Naravno uz redovne servise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha ok, uopste mi nije palo na pamet na vizuelni pregled kaiseva.... Bukvalno sam mislio kakve veze sada ima ulje sa velikim servisom. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li ko iskustva sa Shell uljem? U nedoumici sam da li da sipam u moj Punto. 20K me odlicno sluzi, ali Shell Helix hx7 imam duplo jeftinije na tocenje kod mene u firmi, pa je to jedini razlog sto se premisljam.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sam dobro razumeo, veliki broj ovlascenih servisa sipa Shell, i Goran isto tako sipa Shell tako da ako nije fals sipaj slobodno, a razliku u parama proteraj na auspuh :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sipao burazeru u punta 1.2 8v, i deluje da je tisi malo, potrosnja ista kao i sa 20k, oko 100-200gr na 10000km, ovaj put sam hteo da provam kako se ponasa auto, ali nastavicu sa shell-om. Inace i u stila sam sipao ali sam presao nesto malo, oko 1500km tako da jos nemam neki zakljucak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...