Jump to content
FAS Goran
Damjanović

Štelovanje farova

Recommended Posts

Fast_1107, da li smeta elektro-motoriću za štelovanje fara kad ručno šteluješ far?

ne smeta.ja sam sve nastimao na zidu.odokativno  :D  poslje provozao  i vidio da je to to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje, ne radi mi na desnom faru tockic za stelovanje visine a kad pomeram iz kabine lefi far ide ok  a desni kontra (levi gore desni dole). Nisam ih nikad otvarao pa ako neko zna u cemu je caka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni lici da je pogresno povezan plus i minus na el motoru tog desnog fara. nisam neki znalac oko struje i sl., ali znam da ima el motora koji menjaju smer okretanja u zvaisnosti od toga gde je plus a gde minus. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Resio sam problem, nekim cudom se bio otkacio gornji sraf za rucno stelovanje pa je kontra radio, sve sam sredio kad sam rasturio farove ;)

Inace ako neko ima problema da nasteluje farove kako treba tj previse su visoki ili niski sta god radili, skinite motorcice rasturite ih i izvucite do kraja ili ih malo vratite zavisno sta vam vise odgovara :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

je l' pipavo ili ...?ne volim da petljam oko tih pipavih stvari-uvek s....em nesto. i da li mora da se skine ceo far sa auta da bi se petljalo oko tih motorica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sto se tice Stila da se nebi zaj***li kao ja... Prvo sam sam (ras)stelovao, nosio kod majstora oni su rekli nevalja far, neide vise gore. Pa akumulator dole, (izlizana mi ona plastika) ona dva sarafa kod hladnjaka su za stelovanje horizontale (znaci far ide levo i desno) a ona dva sarafa kod blatobrana se namesta visina gore dole... Da nebi namestili kao ja desni far mi je udarao skroz na desno a sa levim farem sam trazio zvezde... Cisto za informaciju da znate koji saraf je za sta... Sada su namestena kao bombona...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na svakom stilu svaki far ima dva srafa.

Sraf do maske/hladnjaka steluje DIJAGONALU. Zavrtanjem tog srafa pomerate svetlo na dole i ka spolja tj od maske. Odvijanjem suprotno tj ka masci i u vis. Sve jedno koji je far u pitanju.

Kad ustelujete horizontalu tj (ne)ukrstanje farova onda sledi onaj sraf blize blatobranu. Njime se steluje samo vertikala tj visina farova. Zavijanjem na dole

Odvijanjem na gore.

Kljuc 8. Pozeljno viljuskasti ako imate neki malo duzi kljuc to bolje.

Kljuc 8. Pozeljno viljuskasti ako imate neki malo duzi kljuc to bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogao si to jos odavno da napises a ne da se razmisljam koji sraf za sta sluzi :D  Stvarno si se promenio na bolje od kada si postao Mod :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa,majka mu stara :) , kacio sam vec negde:

 

image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, spusti malo desni, digni malo levi, da budu u ravni. Možeš odokativno, ali lepo je objašnjeno u temi kako se radi, auto uza zid, obeležavanje, udaljavanje, štelovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta raditi kada jedan od tih plasticnih srafova ne moze da se okrece? Ako cimam jako, moze da pukne. To su mi i na 2 tehnicka pregleda potvrdili. Desni mi je dobar, ali levi treba da se spusti.

 

Moze li se na jos neki nacin oboriti far?

Sta kad pukne taj sraf? Moze li se drugi staviti? (tesko, ali da pitam :))

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da spustis farove i preko 3 nosaca fara. Mada je to bas cimanje, treba da se skida branik...

Share this post


Link to post
Share on other sites

MS PK, uvek sa genijalnim idejama :D

 

Ivane, to sam hteo da cujem. Za tu intervenciju mi elektricar trazi 2000 :/

Samo ga nisam razumeo dal ce da skida branik ili krilo.

Ali zanimalo me samo da li moze ista da se napravi na taj nacin.

 

A i nije mi jasno kako plasticni sraf moze tako da "zapekne", ili sta vec, da ne moze da se okrene ni milimetar, ni u jednu stranu.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane, to sam hteo da cujem. Za tu intervenciju mi elektricar trazi 2000 :/

Samo ga nisam razumeo dal ce da skida branik ili krilo.

Ima malo cimanja oko branika, ali ako ti je zadovoljstvo da nesto sam uradis na kolima (kao meni) i imas vremena, ni u ludilu ne bih dao 2 soma.

Imas par srafova sa donje strane branika, zatim sa gornje strane u motornom prostoru, odsrafis potkrilo i pod njim imas srafove u boku branika. Branik ide dole i dolazis do srafova koji drze sam far. Pisali smo vec detaljno, pretrazi malo, da ne ponavljam i da ne pravimo off.

 

Jesi li probao blago da podmazes te plastikanere (ulje, WD)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne daje se ni meni 2000 :D Ne bih se raspitivao ovde da mi se daju pare majstoru

 

Problem mi je jedino sto nemam gde to da radim, da skidam. Jedino na parkingu ispred zgrade :D

 

Nisam probao da podmazjuem. Probacu sutra. Mada ne verujem da ce biti neki napredak.

Sta se desi ako polomim taj sraf? Moze li da pravi neke probleme?
Logicki, ja ga sad imam, kao da ga nemam. Ako ga polomim, tad ga definitivno nemam :D (mislim na sraf, nemojte da pravite zajebancije :D)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi provjerio jel ti zarulja stoji kak spada?

Meni se kad sam kupio punta dogodilo da su farovi bacali metar od auta, digli farove na normalnu visinu. Iduci dan stari i ja dolazimo kuci, ja reko bas da vidim jesu i duga dobra, a ono duga na treci kat zgrade bacaju. Na kraju se ispostavilo da su sijalice od kratkih bile naopako stavljene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao bih da je to ok.

Desni far je u redu, ali levi baca ko lud :)
Na tehnickom kad je stavio onu spravu ispred fara, sigurno ide 3 cm iznad one linije.

Duga i ne koristim, nisu mi potrebna kad imam takav levi far :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Ako moze pitanje tj. savet... Probao sam da nastelujem farove na mom autu po visini stavio sam levi malo nize ali nikako da namestim ovo drugo ..kad stelujem one manje tockice zanima me sta se desava? kad obrcem npr u levo svetlost fara ide u desno , e sad da li se tim pomeranjem samo to pomera ili se menja i onaj ugao kako to vec ide? ako bi znao neko da mi pojasni za ovaj manji tockic da bi znao sta radim. Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Levi far izgleda podeseno skoro kao na slici  gde pise neispravno skoro da nema ugao kao na prvoj slici

 

cxcv1049.jpg

 

Zato me zanima sta se desava kad se steluje manjim tockicem? jel se pomera samo levo desno snop svetla ? kako funkcionise, jer moguce da se ispavi ugao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da mi preporucite neko ko radi stelovanje farova?

 

Na Stilo ne rade motorcici, a ne rade ni rucno stelovanje   :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...