Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

Kad mrtav prdne ;)

 

Kod nas je euro dizel 155,9 din ... a benzin ne znam koliko je, pa ja tebe da pitam jel mozes neku cisternu da doteras po ceni od 125 dinara ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kako posto mi kupujemo od Rusa derivate, ako u americi poskupi gorivo nasi kazu poskupelo u americi menjamo cene, a sto je rusko nema veze ali kad pojeftini u americi ili rusiji onda i nasi spuste cenu za 50 para i ako su podigli za 3din i tako svaku put i nakupilo se lepo do sada.... :2guns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad mrtav prdne ;)

 

Kod nas je euro dizel 155,9 din ... a benzin ne znam koliko je, pa ja tebe da pitam jel mozes neku cisternu da doteras po ceni od 125 dinara ? :)

mogu da doteram cisternu, ali nema da me puste na Srpsku carinu :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nece padati cene kod nas, nas uveravaju da nam je gorivo najjeftinije u regionu i samo podizu cene s vremena na vreme.Blago amerima.Da je i nama 70 i kusur dinara benzin, ne bih izlazio iz kola :D

Beli, ne sali se sa time, mrtav covek moze da prdne ili da podrigne, da izbaci vazduh iz sebe :D

Edited by Mi An

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nafta jeftinija za 30 odsto, gorivo ne menja cenu

 

gorivo%20srbija.jpg

 

Cena sirove nafte u poslednja četiri meseca pala je na nivo iz oktobra 2010, a maloprodajne cene goriva u Srbiji i dalje su nepromenjene i u odnosu na pre četiri godine za 30 odsto više. Stručnjaci kažu da je potrebno neko vreme da se pojeftinjenje nafte odslika na pumpama, dok naftaši tvrde da je jačanje dolara ''pojelo'' niže cene.

 

Svetski trend

Cena crnog zlata nastavlja vrtoglavo da gubi na vrednosti, barel nafte tipa ''brent'' i ''ural'' su vredeli 83 dolara, slično kao sredinom oktobra 2010. godine. Nafta gubi na ceni od sredine juna, kad je vredela 110 dolara za barel, ali u međuvremenu cenovnici domaćih prodavaca skoro da se nisu ni menjali. Ljubinko Savić, sekretar Udruženja za energetiku i energetsko rudarstvo Privredne komore Srbije, kaže da je Srbija kao energetski zavisna zemlja direktno podložna promenama cena na berzi, ali i odnosu kursa dinara prema dolaru. To i kretanje cena u regionu određuju cene na pumpama.

- Srpsko tržište je malo i globalna kretanja sporije se reflektuju na krajnju cenu. Po mojoj proceni, ali i na osnovu sličnih situacija u prethodnim godinama, potrebno je da u dužem periodu pad bude stalan da bi se to odrazilo i na maloprodajnom tržištu. Evropsko tržište odreagovalo je pre desetak dana, a ako na berzi i u narednih nekoliko dana ostane ovakva situacija, tada treba očekivati i pomeranje maloprodajnih cena naniže i kod nas. Koliko, videćemo - objašnjava Savić.

 

Veletrgovci drže cenu

Milan Rakić iz Udruženja vlasnika privatnih benzinskih stanica, smatra da maloprodajne cene nisu niže jer nisu smanjene veleprodajne.

- One se nisu menjale jer je, iako slobodan, uvoz ograničen strogim uslovima, pa samo nekoliko firmi može da ih ispuni. Veći uvoz bi napravio pritisak na domaće veleprodajne cene - uveren je on i dodaje da kurs dolara jeste bitan, ali da se preuveličava.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi 'nasi' sa tv-a ne samo da su se odbranili sto nisu spustili cene, vec su od januara najavili poskupljenje :D Na to sam se samo gromoglasno nasmejao (od muke naravno) , u prevodu, kad kod u svetu pojeftini kod nas je skuplje... Bolje da nisu ni javljali da je pojeftinilo, mozda bi bar od januara ostala ista cena, a ovako ode gore! Tuga...

Vidim da ce izgleda ponovo krenuti kantice po ulicama, uvoz iz Bosne :D

...sto je 114 din.

Jel moguce? :shock:

Dante ti si bar blizu grane, idi tankuj, ustedeces dobru lovu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa gde ćeš dizela da uzmeš? Nema zvuka, ne može u obrtaje,.. :p

 

Mislim da je 1.6 prava mera za naše uslove. 2.0 bi se dosta gušio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

BIH: Benzin 1,98KM, evro dizel 1,85KM, lož ulje 1,65KM, TNG 0.90KM

 

1e= 1,95KM

 

Primera radi pre pada cena nafte ED je bio 2,30KM.

 

Ovde vise necu da sipam ni u kosacicu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ju, pa zar tolika razlika??? Strasno sta se kod nas desava... pa i meni ce se iz Subotice isplatiti ici u Bosnu sipati gorivo... :thumbdown:

 

Ne znam, malo off, ali koliko je gorivo kod nasih severnih suseda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko vidim gorivo je kod nas pojeftinilo za 2 dinara,pricam za eurodizel,strasno,a kad sam video koliko je gorivo u bosni,najezio sam se

mnogo smo bedni 

Share this post


Link to post
Share on other sites

isto tako i beznin, za oko 148 sam sipao juce na NIS-u

Uzeo sam europetrol onu VIP karticu, tako da bi mi na europetrolu bilo oko 143, samo nisam stigao da sipam tamo juce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...