Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

To tesko...jadni smo i bedni,a bolje skoro nece biti.

Pre neko vece pricam sa pumpadzijom,kaze za par dana ide plin ide na stotku,van svake pameti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, do kraja nam nece ostati nista drugo nego ovako: 

Edited by Weljac

Share this post


Link to post
Share on other sites
NIS snizio cene goriva

 

100854-gorivo.jpg

 

Kako prenosi Tanjug, Naftna industrija Srbije (NIS) snizila je cene derivata na svojim benzinskim stanicama, pa je od danas u maloprodaji benzin jeftiniji za 0,5 dinara po litru, dizel jedan dinar i auto-gas 0.5 dinara. Kompanija je saopštila da ovim potezom želi da izađe u susret svim potrošačima uoči predstojećih praznika. Uz ove popuste, na cene derivata poljoprivrednici dodatno ostvaruju popust od pet dinara do litru za kupovinu evro dizela i to preko Agro kartice, u okviru NIS-ove podrške poljoprpivrednim gazdinstvima pred prolećnu setvu.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno... ja mogu maks da naspem 60-65l u auto... znači ušteda na 10 000rsd CELIH 65rsd.... iiiideeemmoooooooo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena plina u NSu laaagaaano aterira. Bio je 90 din, a sada ima i za 77din/l. Do leta ce stici do 65 din kao i prosle godine, nadam se. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi, ne znam dal je već neko obavestio, ako nije evo ja ću. Na omv pumpama vikendom je akcija. Benzin je jeftiniji 5 din. 1l - 149 din.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima t aakcija vec par meseci. Meni se nekako i potrefi da vikendom sipam gorivo pa taman ucarim koji dinar :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes , ja se baš iznenadio kad sam prilazio pumpi, mislio sam da su oni displeji na totemima nešto neispravni, ali mi kada sam podigao pištolj piše ta cena, a posle pitam radnicu i ona mi kaže da je akcija svaki vikend.

 

Uff izvinjavam se, hteo sam napisati 147.9 din / l

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mamu im imperijalisticku,u Le TNG 87.9 dinara.

K'o da ne zivimo u istoj Drzavi :(

Sent from my PMP5097CPro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad živimo u bulji!

Lod nas nedavno osvanula cifra od 87.90 na svim pumpama, kao po komandi!

Neka mi neko sada kaže da nema monopola i mešetarenja...

Sa TNG-a

Kad živimo u bulji!

Kod nas nedavno osvanula cifra od 87.90 na svim pumpama, kao po komandi!

Neka mi neko sada kaže da nema monopola i mešetarenja...

Sa TNG-a

Sa TNG-a

Uh, kakva brlja!

Sa TNG-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa brate neko ce da se buni i da stedi ... da vozi auto samo kad mu je bas potrebno ... a neko ce da se buni dok se vozika svaki dan do prodavnice koja je na 10 minuta setnje od kuce ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije stvar u stednji,nego u razlicitim cenama u Drzavi :rolleyes:

Nego,u pravu je beli,dzaba kukamo na cene kad kolima idemo do prodavnice.

Ali "tako smo u mogucnosti" sa TNG-om :p

Sent from my PMP5097CPro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dizel skuplji od benzina

 

nis%20benzinska%20stanica.jpg

 

Zbog novih tehnologija proizvodnje evrodizela kod nas kao i u svetu došlo do povećanja cena. Kod nas razlika i do dva dinara. U okruženju još ''vodi'' bezolovni. Na benzinskim pumpama u Srbiji osvanule su nove, više cene naftnih derivata pa su benzin, dizel i TNG skuplji, u proseku za dva do tri dinara po litru. Benzin je dostigao cenu od 153.9, evrodizel 155.4 a TNG, neverovatnih 87.9 dinara po litru što je 20 dinara više nego prošle godine u ovo vreme!

 

Ogorčenim vozačima koji su pre nekoliko godina pohrlili da ugrađuju TNG uređaje u svoja vozila, kada je auto-plin bio kudikamo jeftiniji u odnosu na benzin, sada su se pridružili i vozači koji imaju automobile koje pokreće dizel. Vozim dizalaše više od dve decenije i nikada dizel gorivo nije bilo skuplje od benzina. Ovo je opet neka naša ujdurma - vajka se naš čitalac Dragan S. iz Nove Pazove. Zašto je dizel sada skuplji od benzina, za Novosti objašnjava Bora Tatić. zamenik predsednika Privatnih benzinskih stanica Srbije.

 

- Prvo, nije to nikakav naš specijalitet. Svuda u Evropi i u regionu se uočava ta tendencija - tvrdi Tatić. - Razlog je veoma jednostavan a leži u procesu proizvodnje. Izdvajanje evrodizela iz sirove nafte je sada skuplji proces od bezolovnog benzina. Pored skupljeg načina destilacije i činjenica da se zahvaljujući novim tehnologijama u refinerijama dobija više bezolovnog benzina nego evrodizela iz tone sirove nafte, takođe utiče na konačnu cenu. - Dizel je još jeftiniji u zemljama u kojima je akciza znatno niža za dizel nego za benzin ali je i tu tendencija da se zahvatanja države ujednače pa će tako, uskoro svuda evrodizel biti skuplji od benzina - tvrdi Tatić.

 

Da je naš sagovornik u pravu pokazuje i pregled cena derivata u regionu. Tako na primer, dizel u BiH košta, u proseku 1.2 evra, koliko se prosečno nudi i benzin. Za litar dizela u Hrvatskoj treba odvojiti 1.3, a benzina 1.42 evra, ali se očekuje da od jeseni dođe do ''usklađivanja sa evropskim cenama''. U Grčkoj je dizel, na radost naših turista i dalje jeftiniji od benzina, baš kao i u Makedoniji na većini pumpi. Ali su zato Mađari, baš kao i mi, pokazali da su revnosni i da prate svetske tendencije pa je i kod njih dizel sve skuplji u odnosu na benzin. U Crnoj Gori, još jednoj omiljenoj destinaciji naših turista, dizel je za oko 10 centi po litru jeftiniji od benzina.

 



 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...