Jump to content
FAS Goran
zlox

Cene goriva...

Recommended Posts

Prosle godine sam na pumpi u Makedoniji sipao gorivo za 20€ u papiru + 2.70€ u metalu + 280 makedonskih denara + 200 dinara i to od jednom!!! :)))))

Sreca nisam trazio fiskalni :o

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i mi pratimo cene goriva kao u evropi,samo nemamo plate kao oni.Sve zemlje u okruzenju imaju bolji zivotni standard nego Srbija pa zato mozemo da pratimo njihove cene.BRUKA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze da bude niza cena goriva kad ga uvozimo...

 

 

 

Ma kod nas sve moze ovo je Srbija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još jednom cena nafte u svetu ide dole osim kod nas. Ako oni ovde nove tehnologije, zašto vozači to da plaćaju, pa nismo mi vozači deoničari sa njima pa da zajedno ulažemo u nove tehnologije, Srbistantm

 

Capture.jpg

 

 

Izvor: B92

Share this post


Link to post
Share on other sites

@beli

 

Pa o čemu ja pričam? Nisu meni planine , šume i reke  i prirodne lepote Srbije promenile cenu goriva nego ovi koje si nabrojao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa onda imenuj njih ... a ne da skrnavis Srbiju nazivajuci je Srbistanom :)

 

to me podseti na tadzikistan, uzbekistan i slicnu sirotinju u svakom smislu, sto smatram da mi ovde nismo jer mi Srbi smo veliki narod, potomci Nemanjica, a ne neki tamo srbistanci ! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim te da izbegavas takve nazive, hejterske prema drzavi u kojoj zivimo.

 

Izbegavam........

Share this post


Link to post
Share on other sites

NOVI UDARAC Čeka nas poskupljenje goriva

 

Donošenje nove uredbe Ministarstva energetike dovešće do poskupljenja goriva. Prema računicama naftaša, poskupljenje će biti i 3,5 dinara po litru.

 

493545_13_lb.jpg?ver=1405286320.jpg

 

Naftaši će morati da plaćaju naknadu za formiranje, a zatim i održavanje obaveznih rezervi. Ovaj namet dobijaju po Zakonu o robnim rezervama, koji je usvojen u novembru prošle godine. Ministarstvo tek sada priprema prateće propise koji će to omogućiti.
 

- Zakon o rezervama, koji je predvideo i formiranje strateških rezervi, jedna je od obaveza Srbije kao članice Energetske zajednice. Ovo pitanje mora biti rešeno što pre, jer je predviđeno Direktivama EU, a samim tim pojaviće nam se i kao nerešeno u procesu pregovora o pristupanju EU. Zato se u Ministarstvu energetike sada ubrzano i radi na svim podzakonskim aktima. Jasno je da će sve ovo poskupeti gorivo - tvrdi izvor “Blica”.
 

U NIS-u ne žele da komentarišu uvođenje naknade dok podzakonska akta ne stupe na snagu.
 

- U skladu sa Zakonom o rezervama država će početi da formira obavezne rezerve, a kompanije će morati da plate naknadu za svaki litar goriva. Taj trošak će platiti kupci - kaže generalni sekretar Udruženja naftnih kompanija Tomislav Mićović i dodaje „ovo je cena pridruživanja EU”.

 

 

izvor - blic .rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlog vise da prodam auto, sinoc sam gledao nema nesto mnogo obicnih puntica na oglasima ... cena nije neka, ali za jednu dobru biciklu bice, a ostalo cemo da potrosimo na droge i alkohole :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se ozbiljno razmisljam da prodam auto,sve u ovoj zemlji sto je normalno gubi smisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da se zeznes sa drogama, samo kraljevsku cepaj :D

Ako se navuces na ove sirotinjske neces imati para posle :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se sećam kada je D2 bio 55rsd/l. Pa se sećam nedugo zatim kada je došao do 100rsd/l. Tada je delovalo kao da će se na tržištu polovnjaka pojaviti milioni automobila na prodaju jer su svi hteli da prodaju auto zbog skupog goriva. Zatim je cena nešto kasnije došla na 150rsd pa je opet gomila ljudi bila u fazonu da proda auto jer je skupo gorivo, pa opet ništa od prodaje... oli iko prodat' auto sada? :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobla sam pazario negde u avgustu 2009 i sećam se kao juče, tad prvi put u životu stanem na pumpu da sipam ED. Beše 67,5din/L ako se dobro sećam. A sad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...