Jump to content
FAS Goran
Terza

Kako srediti sitna oštećenja na kolima?

Recommended Posts

Te sitnice su nezahvalne za rad, majstori ih ne vole, pa onda lupe neku cenu da se musterija okrene i ode ... sacekaj malo skupice se jos nesto da se radi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozemo da se grizemo do sutra, tako mu je to, neko otvori vrata, tebi ostane fleka, pri parkiranju oceses nekog opet fleka, dok se neko parkira ne proceni lepo i opet fleka ... i tako uvek neka fleka :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa deluje kao da je masno, onako kao da je plastelinom namazano pa oprano, ne znam kako drugacije da objasnim, kad sam gledao auto, majstor mi je rekao da je to ostećenje laka.

Edited by Gillespie

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kad nakvasis ne primeti se, kako počne da se suši eto ga opet? Ako je tako, mislim da bi poliranje pomoglo... matirao lak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam na sta mislis, ali to se vidi i kad je mokro ako se zagledas deluje kao masno, i nije glarko kao ostala povrsina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

WP_20150307_10_25_31_Pro.jpg

WP_20150307_10_25_37_Pro.jpg

 

Prva je na sred vrata, druga do praga dole... Da li tu može rdja da nastupi?

Edited by Gillespie

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jel mogu ja necim da popunim tackice od kamencica na haubi?

ima 2 tackice  1-2mm precnika, vidi se belo ispod....

Share this post


Link to post
Share on other sites

U zavisnosti od firme, farbare, minimumi budu 50,100g :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam problem na fiatu marei izbijaju mi neke sitne tackice poput rdje po celim kolima pa cak i po branicima ispolirao sam ga sa Turtle wax metalik ali i dalje su ustale.Jel  moze neko da mi kaze u cemu je problem i kako da ga resim?Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

dscn0157.jpg

 

dscn0158.jpg

 

dscn0159.jpg

 

Pozdrav drugari. Fiat punto classic 2009, ogrebotina dugacka 80 cm od kljuca, da li je resivo? Vidim,mnogi od vas se razumeju u sve ovo,ja ne bas, iako volim automobile. Sta ciniti? Na slici se vidi da je na jednom mestu bas duboko,imam strah da ne dodje do korozije. A ne farba mi se cela hauba. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je ostecen samo lak,moze da se ispolira,Ako je zagrebano do farbe ili do lima mora da se farba...

Sto se tice korozije budi bez brige,mozes tako jos dugo da vozis jer je limarija na Puntu pocinkovana.

 

Ova ogrebotina je kod tebe na nezgodnom mestu i vrlo tesko moze da se flekuje a da se ne primeti.

Ja bih svakako poliranjem malo ublazio i vozio tako dok se jos nesto ne skupi pa tek onda na farbanje.


Za drugi put Postavljanje slika na forum ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najverovatnije ogrebotina nije svuda iste dubine pa ces veći deo uspeti da sredis poliranjem. Ostace sigurno neki deo koji neće da se sredi, ali mislim da ces većinu rešiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda postoji solucija da se udubljenje popuni farbom prvo pa da se polira ali za to savet moras da trazis kos peofesionalaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema od toga nista, polirka kad prodje sve povadi, nego bolje da izvuces sta moze polirkom pa onda ostatak popuniti cackalicom koju ces umakati u boju, a boju odes i napravis u farbari. Tako ce biti manje upadljivo i opet ce biti zasticenije od korozije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče mi se na parkingu desio peh, naime , išao sam u rikverc i nisam video neki hebeni zidić koji je bio niži od zadnjeg stakla, a obzirom da mi bila muzika u kolima  nisam čuo ni parking senzore pa sam "prislonio auto" na njega i izgulio dobar deo zadnjeg branika, tačnije izmedju tablice i zadnjeg stakla prostor, metal na sreću nije stradao. Koliko bi izašlo da se ceo branik sredi tj išmirglaju te ogrebotine i prefarbaju?

P.S. To se desilo pri dolasku na svadbu, tako da više na svadbe trezan ne idem... :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako branik nije pukao, tj. ne moraju da vare plastiku, biće jeftinije.

Ali generalno, računaj od 50 do 80 evra. Sve. Da se sredi, izgituje, pripremi za farbanje i ofarba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije pukao, samo onako tačke oguljene kao ubodi da tako kažem, ali ne vredi poliranje jer su te tačke onako dublje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usputna zanimljivost:
 

McLaren P1 otporan na grebanje

 

mclaren-p1-otporan-na-grebanje.jpg

 
Ogrebotine su nešto što niko ne želi da vidi na svom automobilu pogotovo ako je to automobil koji ste nedavno kupili i dobro platili. Zamislite samo koliko se ogrebotina plaše vlasnici superautomobila koji vrede stotine hiljada pa i milione evra. Zamislite da ste kupili novi automobil, ili polovni u perfektnom stanju, na kojem farba izgleda sjajno, nema nijedne tačkice. I odjednom se vratite kući a preko branika par linija ogrebotina. Sigruno biste bili van sebe. Zamislite kako je onima koji za svoje automobile daju stotine hiljada evra a onda moraju da gledaju ogrebotine.
McLaren P1 je jedan od najskupljih superautomobila na tržištu i vlasnici čuvaju ovu V8 mašinu kao oči u glavi. Ali nikada ne znate kada će vam neko, iz nemara ili iz zle namere, ogrebati ljubimca. Međutim, superautomobil sa motorom zapremine 3.8 litara i 737 konjskih snaga dobije je farbu koja se sama regeneriše. Demonstraciju su obavili tako što su metalnom četkom naneli manje ogrebotine na automobil koji nestaju kada se izgrebana površina polije vrućom vodom ili tretira ugrejanim vazduhom. Ne pokušavajte ovo kod kuće, vi ne vozite P1. :D
 
preuzeto sa - Auto Blog
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim fiat punta 1.7 iz 1997 godine. To je punto 1 pa me zanima da li on ima pocinkovan lim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...