Jump to content
FAS Euroauto Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

121 members have voted

1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?

Recommended Posts

polovniautomobili.jpg PolovniAutomobili video: Zašto obavezno treba da uradite prenos vlasništva?

U snimku koji smo napravili pre proglašenja pandemije bavili smo se procedurom prenosa vozila.

Nije tajna da veliki broj naših vozača, gotovo po navici, odlaže prenos upravo kupljenog polovnog vozila. Neki to čine zbog izbegavanja dodatnog troška prilikom kupovine, drugi zato što smatraju da je dovoljno imati ovlašćenje za korišćenje vozila. U ovom snimku bavili smo se problematikom vremenskog okvira koji je potreban za prenos vlasništva, kao i mogućim posledicama po prodavca, ali i kupca ukoliko se prenos ne izvrši neposredno nakon kupovine:

Korisno je svakako pogledati, ali prica ponovljena ovde ko zna koliko puta iz najbolje namere.

I opet ima ljudi koji gledaju kratkorocnu ustedu, pa dolaze ovde sa raznoraznim problemima sa kojekakvim ovlascenjima...

Jedno (naizgled logicno) pitanje.Ako hocu da prebacim premijski stepen osiguranja sa starog na novi auto,razumem da mi treba kupoprodajni ugovor i kopija stare polise.Ali sta ako je istegla registracija starog auta,samim tim i polisa vise ne vazi,mogu li u tom slucaju prebaciti premijski stepen samo sa kopijom stare (u tom trenutku ne vazece) polise?Stari auto je u tom trenutku i dalje neprodat,samo je istekla registracija.

Od datuma početka do datuma završetka trajanja osiguranja, važe njihove obaveze prema tebi. Posle toga samo ako imaš brata ili kuma u osiguranju.

Nego, čisto informativno za ostale članove foruma.

Imao sam više ponuda i poziva za moja dva oglasa, koja, uzgred, više i ne podižem. Od svih, izdvojiše se tri falš savesna kupca/prikrivena preprodavca.

Sva trojica su kupovala auto za, pazi sad, tasta koji živi daleko od Bgd-a pa ako može ovlašćenje da se čovek ne deranžira a on će posle prema savesti da prenese auto na sebe. Sva trojica su se predstavili kao suosnivači ovog foruma. Na moju molbu da pokažu članske karte ili da kažu pod kojim nick-om se prijavljuju na forum, dobio sam odgovore dostojne nivoa Diznijevih crtanih filmova, čak malo ispod toga.

Korona je uzela svoj danak u glavama ljudi.