Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

1 hour ago, NeLePFC said:

Kazu ljudi jos pre vanrednog stanja se cekalo po mesec dana.

Mi smo regularno cekali malo manje od dve nedelje. Mora da se ode dva puta, da se preda papirologija i preuzme resenje o iznosu poreza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Zvezdari, kad sam prodavao Toyotu, predali smo danas, sutra posle 13 bilo gotovo rešenje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je jasno da to ide brzo, ali opet naglasavam da sam od vise ljudi po raznim forumima procitao da se za Zemun ceka i po mesec dana i sam covek sa kojim treba da istrgujem isto mi je javio nakon sto se raspitao. Dakle skroz je legitimno da napravim ugovor o poklonu,nece biti nikakav zajeb? Ne postoji nikakva opasnost i nepravilnost? 

Edited by NeLePFC

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulazimo polako u jos jednu godinu druzenja. Odradjena i treca registracija, a stvari stoje ovako ove godine.

Bravo Sport 1.4 MultiAir Turbo (140 KS) je u pitanju.

Papirologija 22.959 din, od toga:

- osiguranje, sa 1. premijskim stepenom: 16.226 din

- porez: 4237 din

- komunalna taksa: 1740 din

- registraciona nalepnica: 436 din

- administrativna taksa: 320 din

Na to naravno jos i cena tehnickog od 3000 din - ukupno 25.959 din. Ili kako vise volim :), cca 220 evrica.

Da nije ovih novih tehnickih pregleda, registracija bi bila opusteno malo jace od 190 EUR :) . Do ove nove regulative sam u "Dunavu" (kod hotela Juge) imao gratis tehnicki, ako se uzme njihova polisa osiguranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra, nije to puno...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Ivan said:

 Na to naravno jos i cena tehnickog od 3000 din - ukupno 25.959 din. Ili kako vise volim :), cca 220 evrica.

Da nije ovih novih tehnickih pregleda, registracija bi bila opusteno malo jace od 190 EUR :) . Do ove nove regulative sam u "Dunavu" (kod hotela Juge) imao gratis tehnicki, ako se uzme njihova polisa osiguranja.

Gde rece da je tehnicki 3000?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je usput NS, Lazarevac, Cacak :D ... Pisao sam ranije na temi gde sve ima jeftinije, imas i za 2500 din.

Neko je za BG pominjao Lastin tehnicki pregled kao najpovoljniji, ali da se prednost daje njihovim vozilima i da zna da se ceka.

Od ostalih, jeftinije da ja znam je M&R koji nam je Bane pomenuo (bili su i partneri kluba https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/70953-mr-konsalting-tehnički-pregled/) , zvao sam da pitam i kosta 3600 din. Pa navise kod ostalih, ide i po 4500-5000 din.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Ivan said:

 Neko je za BG pominjao Lastin tehnicki pregled kao najpovoljniji, ali da se prednost daje njihovim vozilima i da zna da se ceka.

 

Mozda ne lastin nego GSP ovde kod Belvila,2500,a za njihove zaposlene 1100.Ali nisu radili sa trecim licima zbog ove situacije,mozda su sad poceli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, bas Lasta. I oni i GSP imaju svoje tehnicke ;) .

U GSP je 2400 din, pisalo se ovde i ranije. A za njihove zaposlene 1440 din, evo i zvanicnog cenovnika:

 

Untitled.thumb.png.45b76fae2ae2618c908aea96aa53e86e.png

 

A Lasta je najjeftinija, evo sad malo prelistah po netu i ljudi pominju 1700 din (do max 2200 din za neke vrste vozila). Sto je stvarno korektno. Na sajtu navode da imaju tehnicke u BG, Mladenovcu, Obrenovcu, Staroj Pazovi i Valjevu.

 

Untitled11.thumb.png.ff6e01cdc6be6d07c0e294b2fd66cc40.png

 

Ovo je sve u "regularnoj" situaciji. Treba proveriti oko izdavanja nalepnica i ostatka papirologije, da li je moguce uopste uraditi zbog trenutnog stanja. 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros sam saznao u jednoj agenciji da, za sada nezvanično, šalteri neće raditi do 1. jula i da će se do tada prve registracije raditi kao za vreme vanrednog stanja, slanjem dokumentacije brzom poštom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/8/2020 at 9:33 PM, Ivan said:

Ne, bas Lasta. I oni i GSP imaju svoje tehnicke ;) .

U GSP je 2400 din, pisalo se ovde i ranije. A za njihove zaposlene 1440 din, evo i zvanicnog cenovnika:

 

Untitled.thumb.png.45b76fae2ae2618c908aea96aa53e86e.png

 

A Lasta je najjeftinija, evo sad malo prelistah po netu i ljudi pominju 1700 din (do max 2200 din za neke vrste vozila). Sto je stvarno korektno. Na sajtu navode da imaju tehnicke u BG, Mladenovcu, Obrenovcu, Staroj Pazovi i Valjevu.

 

Untitled11.thumb.png.ff6e01cdc6be6d07c0e294b2fd66cc40.png

 

Ovo je sve u "regularnoj" situaciji. Treba proveriti oko izdavanja nalepnica i ostatka papirologije, da li je moguce uopste uraditi zbog trenutnog stanja. 

 

Jeste u Lasti 1.700 dinara tehnički. Trebalo je danas da ga odradim kod njih, zakazao još u petak međutim MUP izdao saopštenje da će do 1. jula samo tehnički pregledi izdavati nalepnice, MUP znaci do 1. jula ništa od nalepnica ne izdaje. 

 

E da, još jedna bitna informacija. Ko bude išao tamo moze samo tehnicki da uradi, nema osiguranja, nalepnice i ostalo. 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za info :thumbup: .

Jeste kod njih jeftin sam tehnicki - ali sam bas zato naglasio da prvo treba proveriti da li je trenutno kod njih moguce uopste zavrsiti papirologiju, osiguranje i dobiti nalepnicu. Posto tehnicki moze da se uradi najranije mesec dana pre isteka registracije.

Zato trenutno i skuplje placamo uslugu tehnickim koji mogu da izdaju nalepnice i kojekakvim agencijama. Dok salteri MUP ne prorade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Inače da znaju i ostali da su prilično velike gužve za zakazivanje termina za tehnički. Meni registracija ističe u sredu i jedva su uspeli da mi izađu u susret za slobodan termin u subotu. Šta je tu je, neću moći da vozim auto 2 dana tako da kome uskoro bude isticala registracija bolje nek počne mesec dana pre isteka da se sprema oko termina.

Za drugog Punta mi ističe 28-og pa sam zakazao za sledeći petak da to završim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minutes ago, Axic said:

tako da kome uskoro bude isticala registracija bolje nek počne mesec dana pre isteka da se sprema oko termina.

Dobro, konkretno termin se u proseku zakazuje od par dana do nedelju unapred. Bar ovo sto sam ja zvao. A svako iole odgovoran ce i u normalnoj situaciji to uraditi ranije, da imas fore ako ne daj Boze nesto treba da se cacne oko auta.

18 minutes ago, Axic said:

Meni registracija ističe u sredu i jedva su uspeli da mi izađu u susret za slobodan termin u subotu. Šta je tu je, neću moći da vozim auto 2 dana

A kako mislis da oteras auto na tehnicki, na slepu :D ? Ili ti je tu iza coska (mada znas sta kaze cika Marfi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma tu mi je bukvalno na 300m od mesta stanovanja. :D Sje*aše me sa tim odlaganjem do 1. jula a danas je trebalo sve završiti i predati za nalepnicu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Ivan said:

 Posto tehnicki moze da se uradi najranije mesec dana pre isteka registracije.

Uh,kako ono bese,moze li se tehnicki i registracija uraditi  i posle isteka registracije ili bese ne moze.Pitam jer mi je to drugi auto i na prodaju je i ne vozi se.:rolleyes:

On 4/28/2020 at 8:53 AM, Ivan said:

Npr., pri prodaji zadnjeg auta sam i platio porez i zavrsio sve licno u poreskoj (porez u stvari formalno i placa prodavac na svojoj opstini).

U oglasu je stajalo naglaseno da je prevod obavezan,  auto je otisao sa vise vrednosti dizela u rezervoaru, nego sto je bio iznos poreza (nepunih 50-ak EUR za Stila tada).

  Zato uvek savetujemo da se odradi prevod, i prodavcu i kupcu mirna glava.

A mogu li to sve agencije da urade umesto nas?Kao nekad,tj kako to sada ide?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, nemam iskustva kako je u praksi sa agencijama u ovom stanju. Ostavljali smo tekstove sa pojasnjenjima sa drugih portala, npr.:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38586-registracija-i-prevod-ugovori-osiguranje-kasko/&do=findComment&comment=1548603

 

30 minutes ago, mitros said:

Uh,kako ono bese,moze li se tehnicki i registracija uraditi  i posle isteka registracije ili bese ne moze.

Moze naravno, jedino sto su stare tablice dugo vazile 30 dana po isteku registracije. Skoro smo negde na ovoj temi caskali da je to produzeno na 60 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šalteri MUP-a počeli sa radom

 

Šalteri MUP-a počeli sa radom

 

Od ponedeljka, 11. maja ponovo rade MUP-ovi šalteri. Ova vest je zvanično objavljena na sajtu MUP-a: Saopstenje

Građani na šalterima mogu da podnesu zahtev za izdavanje vozačkih dozvola, registracije vozila, kao i da podignu ta dokumenta.

 

Šta bi ipak trebalo da se šalje poštom?
Međutim - MUP preporučuje građanima da zahteve za prvu registraciju i promenu vlasništva vozila, promenu podataka upisanih na saobraćajnoj dozvoli i druge zahteve vezane za registraciju vozila policijskim stanicama i upravama šalju preporučenom poštom.

Spisak neophodne dokumentacije građani mogu naći na sajtu MUP-a , a uz dokumentaciju potrebno je dostaviti i kontakt telefon podnosioca zahteva, preko koga će biti obavešten o terminu za uručenje dokumenata.

 

Registracione nalepnice isključivo na tehničkim pregledima
U vezi sa registracionim nalepnicama za vozila upisana u jedinstveni registar (kojima se produžava registracija), one će se do 1. jula 2020. godine, izdavati isključivo na tehničkom pregledu vozila.

 

Do kada važe istekla lična dokumenta?
Lična dokumenta kojima je istekao rok važenja za vreme vanrednog stanja, važiće do okončanja postupaka i donošenja odluka po zahtevima za izdavanje ličnih dokumenata, koji budu podneti u roku od 30 dana od prestanka vanrednog stanja.

 

Maske i rukavice
MUP ističe da je prilikom posete policijskim upravama i stanicama potrebno poštovati propisane mere zaštite.

 

 

Preuzeto sa: polovniautomobili.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas ispred Ljermontove oko 12h redovi duži nego ispred Lidla. Distanca od 2m niđe veze, nabili se jedni drugima da dišu za vrat kao u "dobra" stara vremena. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo na tv, baš sam se začudio gužvi bez distance

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yes vala, ali to su sremci pa se ne važi

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno kratko pitanje, drugar treba da uzme neki auto, prodavac ima ovlašćenje. Kako se piše kupoprodajni ugovor, na pravog vlasnika ili na nosioca ovlašćenja? Jel' se razlikuje nešto procedura? Ugovor, porez u opštini prodavca i MUP za novu saobraćajnu? BG table se zadržavaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ugovoru se pišu i podaci vlasnika iz saobraćajne, kao i ovlašćenog lica po tom i tom ovlašćenju. Kod notara je dovoljno prisustvo samo ovlašćenog lica i kupca.

Može da se desi da se neka poreska (Stari grad npr) pravi pametna i da za predaju rešenja o određivanju poreza na prenos traži prisustvo vlasnika, ali to u BG ne bi trebalo da bude problem, ukoliko u ovlašćenju stoji da to može da uradi i ovlašćeno lice.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...