Jump to content
FAS Goran
NenadAleksic

Registracija i prevod, Ugovori, osiguranje, kasko

NAJBOLJE KASKO OSIGURANJE U SRBIJI  

136 members have voted

  1. 1. Koje kasko osiguranje je po tebi najbolji izbor?



Recommended Posts

Deki dopisao posle moje intervencije na vrhu prethodne strane, a ti Rendzeru sto si zakazao prosle nedelje ne mora da znaci da si na kraju tamo i odradio :P .

Zezamo se malo, ali dopisujte podatke ;) ... Znaci ljudima svaka informacija u ovakvoj vanrednoj situaciji, a tu smo da se pomognemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma naravno, nego nisam hteo da se ponavljam! Zato sam I stavio u prvom postu koje termine imaju slobodne!

Primaju I cekove, a karticama se moze platiti samo tehnicki pregled. Za one koji poznaju Mirijevo, nalaze se na "precici" za Smederevac, na racvanju puteva, kod samousluzne perionice!

 

I jos jedan info za Mirijevo-Karaburmu, TAMS Misic ne radi za vreme vanrednog stanja, da neko ne pokusava bezveze!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam problem za registraciju motora. Radim od 08-16:30 prosecno, a vikednom svakako nema napolje tako da je registracija istekla pre neki dan.

 

Jel' zna neko do kad vaze tablice u ovoj situaciji? Da ne napravim problem zbog odlaganja registracije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Regularno si bese imao 30 dana "fore" i posle isteka registracije (moguce da je produzeno na vise). Iza toga, moras da vratis tablice i saobracajnu i imas trosak izdavanja novih.

Da li je nesto menjano u ovoj situaciji, dopisace se ljudi.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rece mi juce neki lik kod autoelektricara (na kraju sam morao kod njega da skidam far, zbog one sijalice @Ivan) da je produzeno na 60 dana!

Ali da ne bude rekla-kazala @igor0511imas gore broj od ovog tehnickog pa ih obrni!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

60 dana je od prosle ili pretprosle godine koliko ja znam a i nisam cuo da su nekad nekome naplatili kaznu zbog prekoracenja

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potvrđujem ovo što Mića piše.

Jedino nisam siguran da je fizički moguće registrovati posle tih 60 dana, prvo tehnički pregledi i agencije ne smeju da se zezaju sa tim zbog velikih kazni i zatvaranja, a i pitanje je da li u sistemu MUP-a vozilo ostaje posle isteka roka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je dugo bilo da moze da se registruje 30 dana posle isteka registracije. A nacuo sam i ja da je produzeno, zato sam se i ogradio i napisao da ce ostali dopisati. Posto spadam u onu grupu koja registruje 30 dana ranije :D .

A takodje koliko se secam, posle (tadasnjih 30, a sada kako kazete 60 dana), morale su da se vrate tablice i saobracajna. I u slucaju ponovne registracije vade nove.

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, Ivan said:

Za velicinu tockova i dodatke, sto manje izmena ili menjaze u okviru onoga sto je fabrika propisala - mirnija glava u principu. Znaju oni vrlo dobro od-do, za vecinu modela. ...
... npr. sa Punticima cimali na tehnickom zato sto imaju HGT fabricke branike, pa su morali da vracaju stare i sl...
...jos za prvu registraciju sam odstampao specifikaciju opreme iz ePer i drzim je u kaseti. 

 

Leleeeeee Boškeee. Sve se zna kad treba da mi izvuče iz džepa, kad treba da mi pomogne fali mi 303 papira i nismo nadležni. Tačno nam treba kometa jedna sve da sravni pa reload početak.
Gledam na grupi ljudi lepe druge značke na kola, evo Danilo i još jedan dečko stavili pčelinjak pod haubu, kako to reše na tehničkom ako stvarno ovi traže fabričke podatke.
Inače taj ePer ako daje PDF format daj da ga falsifikujemo majku mu njegovu, da nakrljamo opreme i što ima i što nikad nije bilo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bugeera da li ti stvarno mislis da oni znaju da li su ove maske fabricke ili ne? isto godiste i 159 i malo mladja Giulietta imaju isto ovo sace plus je kod mene to manje primetno.. 
Na Stilu mi zamerili sto nisam skinuo foliju sa zadnje soferke (koja se jedva videla) a nije smarao za farove sa aftermarket projektorima sa sve ksenonima i ofarbanim senilom u crno.. 

Toliko o njihovom znanju, tako da sve zavisi ko ti zapadne

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/14/2020 at 5:09 PM, Woodoo said:
pitanje je da li u sistemu MUP-a vozilo ostaje posle isteka roka.


To i mene zanima, ne mogu naći auto 10ak godina... Napravih grešku tada... U mupu se vodi na mene i dalje, ali ne mogu da odjavim bez papira...
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Danilo1 said:

@Bugeera da li ti stvarno mislis da oni znaju da li su ove maske fabricke ili ne?


Pa zato i pitam, znači bukvalno sve zavisi od tvog tehničkog pregleda. Ako se dogovorite da zažmure na neke stvari nema problema. Jer pajkan sigurno ne zna, sem ako nije neki od forumaša :D a njima arhivu retko ko da će kopati za takvim stvarima. Dakle odgovor na moje pitanje je "odeš kod likova za tehnički i pitaš šta može da se namigne, šta ne"

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ja radim svaki put, a auto mi skroz fabrika.
Toplo preporučujem
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct @Ivan

Mislim da sam video negde šta ako istekne registracija a auto u inostranstvu. Može li pomoć?

Da li može da se vozi tako auto dok se ne otvore granice? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dan 20. od kako sam poslao dokumenta postom u MUP za 1. registraciju. Zvao sam svakih 7 dana da pitam,uvek je bilo strpite se ,radimo.Danas okrenem i kazem AMAN ljudi,20 dana !!! Svi dobise za max 10,zavapih.Kaze zenski glas,da dam ime (1.put su trazili ime da kazem) i rece ladno,vi ste kontaktirani i trebalo je da dodjete 7 aprila imali ste zakazan termin !!!Kad se sad nisam slogirao.Ko me reko zvao i kada,kaze ne zna.Odoh odma i zena mi pokaza knjigu gde vode evidenciju i jedino pored mog imena stoji - BODE OCI,prazno polje.Rekoh zar ne vidite koliko je ovo upadljivo,ona rece,ne vracamo se na staro unazad. To znaci da zadnja 2 puta kad sam zvao,bilo je gotovo,samo to NISU UMELI DA KAZU???Elem da nisam zvao,cekao bih verovatno do nove godine!!!Al eto zavrsih.Znaci uradili su za bukvalno 3 dana moj predmet,ali sta vredi kad nisu obavestili kako treba.
Idem sutra kod Gorana na proveru da vidim u kakvom je stanju auto.Konacno izlazi na svetlost dana iz garaze.
Naravoucenije, zovite odma posle 5 dana i trazite da vas nadju po imenu.!!!
Gotovo !!!

Edited by mitros

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko si trazio auto, ovo je nista :stuart: .

Salu na stranu, neka je sa srecom konacno!

Da te lepo sluzi i da vidimo toliko biranu masinu i na nekom skupu, kada ova posast prodje ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro vece dobri ljudi. Potrebna mi je jedna informacija. Kakva je procedura ako kupujes automobil od vlasnika koji ima vise od 70 godina? Da li ikako moze da se zavrsi prepis i dokumentacija u toku vanrednog stanja? Kakva bi tu bila procedura kad covek ne moze da izadje iz kuce? Moze li neko sa njegovim dokumentima da ode da sredimo to?

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, NeLePFC said:

Kakva je procedura ako kupujes automobil od vlasnika koji ima vise od 70 godina? Da li ikako moze da se zavrsi prepis i dokumentacija u toku vanrednog stanja?

Izgleda da ne može.

 

Oko registracije kada je u pitanju vlasnik stariji od 65 godina postoji rešenje:

Quote

Prema saopštenju MUP-a Srbije registraciju trenutno možete produžiti isključivo na tehničkim pregledima u ovlašćenim servisima. Ukoliko vlasnik vozila ima više od 65 godina (pa se na njega primenjuje odredba Vlade Srbije o zabrani kretanja), tada je moguće obaviti registraciju automobila uz prisustvo potomaka, koji u ovlašćenom servisu na tehničkom pregledu podnose zahtev, prilažu svoju ličnu kartu i ličnu kartu vlasnika, kao i ovlašćenje dato i potpisano od strane vlasika (koje u ovoj situaciji ne mora biti overeno od strane notara).

Ono što bi svakako bilo važno napomenuti jeste da će registraciju vozila moći da obave i oni vlasnici kojima saobraćajna dozvola ističe ili je već istekla. Velika prednost registracije preko tehničkih pregleda jeste da se radi na zakazivanje, tako da je uvek prisutna samo jedna stranka, pa je rizik smanjen na najmanju moguću meru.

 

Ali, oko prenosa vlasništva:

Quote

Kada je reč o prenosu vlasništva nad automobilima, tu je situacija nešto komplikovanija.

Osnovni problem u ovom slučaju jeste to što notari ne rade, pa ne postoji mogućnost overe neophodne dokumentacije, a ne radi ni poreska uprava kako bi se mogao platiti porez na motorno vozilo. U takvim uslovima, sada je najsigurniji način kupovine polovnog automobila zapravo kupovina na auto placu, jer se nakon obavljene kupovine dobije faktura na vaše ime, koja se koristi kao relevantan dokument u narednim koracima...

 

Do nas je stigla i jedna interesantna informacija - neki vlasnici agencija za registraciju vozila imaju svoje dogovore sa notarima (koji inače ne rade i ne overavaju nikakvu dokumentaciju).

Važno je samo da vlasnici agencije notaru najave dan ranije da je potrebna overa dokumentacija, i neki od njih hoće da izađu u susret. Eto, i to možete pitati u svojoj agenciji za registraciju, da li postoji takav aranžman i mogućnost prenosa i registracije.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je stara informacija. Kod mene u gradu notari i poreska uveliko rade. Onda kontam da bi moglo nesto da se odradi,samo ne znam detalje. Zato sam i pitao ako je neko mozda bolje upucen? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@NeLePFC

 

Objavljeno je pre 7 dana ovde:

https://atlas-servis.com/registracija-i-prenos-vlasnistva-vozila-u-doba-korona-virusa/

To što ima nekoga kod notara ne znači da rade sve od svojih poslova, nego samo hitne slučajeve.

 

Svakako je onda najbolje da proveriš:

Quote

Za detaljnije informacije u vezi sa prenosom vlasništva i registracijom vozila, ali i u vezi sa bilo kojom nedoumicom tokom trajanja vanrednog stanja možete se obratiti direktno MUP-u i to na sledeći način:

- Pozivom na broj telefona 011/2741-580
- Slanjem E-mail poruke na adresu: infokoronavirus@mup.gov.rs

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...