Jump to content
FAS Goran
rstefan88

Chip Tuning (čipovanje)

Recommended Posts

Ako se pritisak punjenja poveca, u motor ce ulaziti vise vazduha, ocitavanje na meracu mase ce biti vece i povecace se kolicina goriva. Dizel motor nije kao benzinski i siromasna smesa ne moze da ga osteti. Pre ce ga ostetiti pevelika kolicina goriva i to u vidu nagorelog klipa i sl.

Uf meni je iskreno sad mnogo lakse kad sam ovo procitao, ali mi opet ne ide u vugla da je moguce da imam 2.6bar-a pritisak turbine, jedino ako ova moja nije fabricka, da je menjana il sta vec...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko da moze da ima i 1,6 bara sa fabrickom mapom... Kod mene na stilu mjet je 1,3 bara max...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad smo gledali kod ortaka, Fiat Ecu Scan na JTD 115 ks max pritisak oko 1.311 bara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutni pritisak ti je pritisak od 0 - x bara a diferencijali je razlika dva pritiska , npr. vazdušni je 1 bar, a tvoj ima 2.6 bara , apsolutni je 2.6 a diferencijalni je 1.6 bar :) Nadam se da nisam zakomplikovao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel ima neko podatak do kog pritiska sme da se podigne turbo na Stilu? I za ostale parametre isto. Bilo bi lepo to imati :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko smo brzinski videli negde oko 1,2 bara pri 2000 o/min (desired boost pressure). Imaš te parametre u Fiat Ecu Scan kad ga prikačiš.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraću da pregledam, meri i Torque, sad koliko je precizan zaista ne znam. Verovatno ne previše jer meri i snagu na točku i na Astri mi je pokazao najveću snagu na točku 79,2 konja, a čini mi se da je fabrički max 78 konja tako da sve treba uzimati sa rezervom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi lap i na njega ubaci FES i prati dešavanja. Teško da neki program može da meri snagu, samo dino. FES (i ostali) dobija podatke od auta, dok Torque + akcelerometar i GPS fona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraću da probam, samo da rešim prvo neke sitne probleme sa kolima, pričaću ti već kako me zeza baksuzni elm :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videću ovih dana da kupim žičanu varijantu, dilema mi je samo modifikovani ili sa adapterima (da budem kompletan).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo običan bluetooth, za moje potrebe je sasvim dovoljan, a i nema mnogo cimanja sa kablovima i lap topom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videću ovih dana da kupim žičanu varijantu, dilema mi je samo modifikovani ili sa adapterima (da budem kompletan).

Uzmi sa adapterima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo odgovora pravog profesionalca! Dakle nema virtuelnih konja koji su uz put pocrkali!

U pitanju je zaista profesionalan odgovor od Raleta Gumetine na pitanje o remapu mog auta. Ne navodim ime firme da ne ispadne reklama (vecina ce znati o kojoj je firmi rec) ali ovaj iskreni odgovor je i vise nego dobra reklama :unworthy:

Da su barem svi takvi!

taj motor je sam po sebi pomalo ubog za tuning jer ima turbo sa WG (a ne varijabilnu geometriju kao brat mu od 90ks) koja radi bez elektronske regulacije te se tuning svodi na to da ili dimi ili ne ide :)

105ks iz tog motora samo remapom je nedostizno, i cifra koju reklamira "......" je vrlo vrlo optimisticna. (treba videti traction losses na dyno grfikonu ako ga ima, i videces o cemu pricam)

Do sad sam ih uradio 20-ak komada, i uglavnom je ljudima znacilo tih po mojoj proceni 15ak konja.

O ustedi goriva nema ni govora. (bord kompjuter moze da laze vise, ali ja necu :) )

cena je ???e a ono sto mozemo da ucinimo za Vas je da vam probno ubacimo tuniranu mapu da je provozate, jer smo tako i do sad radili sa kolima na kojima je dobitak "nesto manji" jer nam nije bitno da "otmemo" novac nego da imamo zadovoljne musterije i dobru preporuku!

ako zelite jos nesto da pitate slobodno mozete pozvati na ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...