Jump to content
FAS Goran
rstefan88

Chip Tuning (čipovanje)

Recommended Posts

Nisam hteo da navodim firme koje su obecavale nesto nerealno a i cenu. Posle neko moze da kaze e tamo i tamo sam video da toliko kosta...

Da sam naveo neke firme pokrenuo bih lavinu bezpotrebnih komentara i dodatno kontaminirao temu.

Naravno da sam prvo kontaktirao partnera kluba ali kao ozbiljna firma nece da obecaju nesto nemoguce pa prema tome moj model auta i ne rade.

Covek koji je radio mapu za undergrounda mi je takodjer dao slican odgovor. Mnogi se na pocetku drze slepe price o dobitcima na snazi kao u reklami a posle ogradjuju ali vecina navodi snizenje potrosnje?!?

Rale mi je dao zaista iskren i profesionalan odgovor i zbog toga sam ga ovde podelio sa vama.

Kao sto sam rekao ne zelim nikoga da reklamiram,samo sam zeleo da skrenem paznju da ima i postenih ljudi koji ne obecavaju gotovo nemoguce nego iskreno kazu stvari tako i tako stoje, mozes bez dima dobiti samo toliko. Posle nema nekih nesuglasica kada auto ipak ode na valjke , neko uzme stopericu ili izmeri potrosnju sistemom cep-cep.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno je u redu napisati te nedostajuće podatke jer su takve stvari ne samo dozvoljene nego i poželjne da ljudi imaju tačan uvid u to ko šta prodaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ste to mogli da pitate i mene, nije nikakva tajna ni cena ni performanse...

Rale je car i svakome ce da izadje u susret...

Sto se tice konkretno mjet motora na 1.3 veriziji kao kod Zvezda, WestGate sistem i turbina nemaju boost kontrolu kontrolisanu samim ECU-om, vec se turbina otvara tad i tad i tu nema kontrole pritiska same turbine. sto bi se reklo, sve se svodi na brizganje nafte, SOI i jos par stvari. Nafta, tajming, duracije, to je ono sto moze na 1.3mjet od 75ks. Dim ili ne zavisi od zelje vozaca i koliko zeli da jurca.

Marelli ECu sistemi su jako specificni za rad i retki su koji ih rade (uglavnom bez ko djavo od krsta), ali se rade sasvim OK. Sve ovo mozete da pitate, mozete i da dobijete odgovor na svako pitanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja imam jedno pitanje za tebe.

Koliko je pouzdan cipovan dizel u ostrom rezimu voznje u slucaju ako ti recimo treba da brzo krenes iz Zajecara i sto pre stignes u Beograd?

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Identicno siguran kao i nechipovan dizel u fabrickom stanju.

Svaki odrađen automobil je apsolutno testiran na Zrenjanincu ili Autoputu, nema greske, pun gas u svakom rezimu i testiranje do mile volje.

Sve je na musteriji sta zeli. Naravno - nekada treba i urazumiti neke koji zele previse. :)

Nikada nikome pare nisu uzete pre nego sto je neko zadovoljan uradjenim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neso ova tema na koju si me uputio je katastrofalna....osim gomile nezdrave rasprave nista nisam drugo video ni saznao, cak sam jednim delom dobio odbojnost ka cipovanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neso ova tema na koju si me uputio je katastrofalna....osim gomile nezdrave rasprave nista nisam drugo video ni saznao, cak sam jednim delom dobio odbojnost ka cipovanju.

Pročitaj pažljivije, sećam se da je bilo pominjanja baš te firme, iskustava sa njima isto tako. :thumbup:

p.s. A, tu temu možemo dodatno srediti kako bi bila preglednija, nije problem. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da ti skratim muke...

To je Jovan iz Zemuna koji cipuje tako sve sto ima turbinu i sta vec... Za 50e. Par kola sashio vec.

Inace, najveci biser po meni je Alfa 156jtd, ali euro 2 verzija, koja nema boost kontrolu turbine.

Covek otisao, ovaj mu rekao - pa ovo ne moze da se cipuje. :lol:

Toliko o tim plakatima i majstoru iza njih.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bas zadovoljan sa Jovanom,auto mi ne dimi,ide super.

Sent from my kuhinja:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skkiv, probaj od nekog drugog iole ozbiljnog tjunera mapu pa vidi da li si zadovoljan. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo za drugare koje interesuje recimo chipovanje Fiat Stila, na slici mozete videti sa leve strane koliko parametara, tj. mapa treba da se odradi i remapira ako se auto dovoljno ozbiljno radi...

Pa neka ljudi procene koliko vremena treba za tako nesto. ;)

cxca4175.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al' pravi majstor radi 10 minuta, al' zavrsava za 1h 30min :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D winamp :D ah ta dobra stara vremena :D sta je muzike na njemu preslusano :D hahahahah :D

Uskoro cu i ja raditi chip tuning al vjerovatno kod Srdjana u SM CHIP TUNINGU jer covjek je provjeren i daje garanciju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chipovalo se malo sinoc, nije fiat, al' je dizel, S400 CDI :turned:

CAM00093.jpg CAM00094.jpg

CAM00095.jpg CAM00096.jpg

CAM00097.jpg CAM00098.jpg

2008. godiste, V8, AIR ride, nitro 100ks shot + remap 320ks, tork dosta preko 600nm, do 120kmh ne moze da se sastavi bez kontrole proklizavanja :smoke:

Edited by FantomX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druže, da ti nisi nešto možda pomešao? Ovo je serija w220 i ona nikako ne bi mogla da bude 2008. godište :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek sad videh sta sam napisao, 2006. godiste (W220.028), i dalje sam u shoku kako auto ide i sta se desava pa mi se tresu ruke.:D

Hvala na ispravci. :)

S400 CDI 4.0 32V CDI V8 250 PS (184 kW; 247 hp) 560 N·m (413 lb·ft)

Fabricki. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...