Jump to content
FAS Goran
rstefan88

Chip Tuning (čipovanje)

Recommended Posts

Daleko od toga, nego se ne rade ovakva kola svaki dan. :)

Sent from my LG-P760

Ove "obicne" nema ni smisla spominjati previse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moram malo da se pozalim i da cujem druga misljenja :question:

imam lanciu phedru 2.0 jtd odnosno nesrecni hdi motor sa 109 ks.posto se bavim (na sitno) uvozom automobila,uzeo sam ovaj auto zbog gabaritnosti i za vucu prikolice i vec na prvoj turi sam se razocarao.

naime auto vidi brdo pre mene,nikako ne vuce a trosi kao gliser. pre ove sam imao lybru 2,4 JTD i auto je stvarno isao (sto je i normalno za 150ks) ali je i manje trosio. pokazalo se da auto koji sam uzeo pod garanciju ima brdo problema koje sam usput resavao jedan po jedan i na kraju resio da ga malo cipujem odnosno remapiram. opet problem :crazy:

pocelo da se cuje neko zveckanje kao ventili na jugiću. auto malo bolje ide ali taj zvuk ubija. nazovem "majstora" cije ime jos za sada necu da otkrivam,da ga pitam za savet a on prvo-JA PARE NE VRACAM!!!! :realmad:

sutra idem da mi vrati staru mapu pa ako nestane onaj zvuk ima da vrati sa kamatom.

Da li je neko imao slicnih problema i sta raditi?

sutra reklama na sva zvona za taj chip tuning "centar" :detective:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško da zvoni od čipa, možda je neki ležaj u menjaču ili nešto drugo.

109ks nikako nije malo za JTD. Ja imam 80ks u Stilu i vuče sasvim dobro. Ako nešto fali tom motoru, čipovanjem nećeš ništa da napraviš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si uradio chip za 50e, onda svi znamo ko ga je uradio. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skkiv, probaj od nekog drugog iole ozbiljnog tjunera mapu pa vidi da li si zadovoljan. :)

Da li se menjaju neki parametri u vezi menjača?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parametri menjaca se ogledaju u tome sto se mogu se pomeriti, povecati ili skinuti rpm limiteri.

Kod starijih automobila imas jedan tork limiter za sve brzine, dok kod novijih imas podesavanje za svaki stepen prenosa posebno.

Inace, Tozina mapa za Lanciu sa HDI motorom, katastrofa!

Dura ubrizgavanja i mape goriva su napravile zveketanje, bregasta nije znala u kom reziu radi - lopata tjuning!

Da ne nabrajam dalje. :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo me,vratio se od "majstora". vratio sve na fabricki i auto prede,nema dima a ide isto. dok sam isao kod njega deca vikala "tata vidi ide voz" toliko je dimio. ne znam u cemu su bolji u cipovanju ili u komunikaciji sa ljudima,uglavnom zapamtite pro tuning

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da predocim neke prednosti chiptuninga i Da zapusim usta neupucenima koji pricaju bez ikakvih cinjenica.

elem... palo mi je na pamet da testiram potrosnju mog punta u normalnom rezimu voznje u gradu i van grada. Moram Da napomenem da mi e Bord kompjuter savrseno tacan jer pokazivac goriva ne pokazuje prave vrednosti jer je od HGT.a!!!

Ukupno 20 min. Po gradu i cca 1h na magistrali pri konstantnoj brzini izmedju 90 i 110 sa prosecnom brzinom od 73kmh u trenutku snimanja a 78kmh na kraju putovanja. Ono Sto mozete Videti je jedna krajnost u potrosnji goriva, dok Je Druga Krajnost oko 24l na 100km.

Samo da napomenem da je prikazana potrosnja u km po l goriva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bi cipovao mog punta 1.2 16v 2004g dal je to moguce i da li je neko radijo i voleobi preporuka neka ako neko zna a interesuje me i cena

nesto u zadnje vreme slabo vuce za razliku od pre cetiri godine pomagajte

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema svrhe, samo će neko da te odere bezveze. Stavi K&N filter umesto fabričkog, promeni granu, ukloni katalizator i ima da vuče mnogo bolje, chip na atmo benzincu je bacanje para..

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovde mozes naci, čak je i pojeftinilo. Piše da je za je za sve modele Fiat Punta i za LanciuY. Ti pozovi njih i raspitaj se, verovatno kod njih se moze uraditi.

Evo adrese i broja Klik

A evo K&N Filtera Klik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovde mozes naci, čak je i pojeftinilo. Piše da je za je za sve modele Fiat Punta i za LanciuY. Ti pozovi njih i raspitaj se, verovatno kod njih se moze uraditi.

Evo adrese i broja Klik

A evo K&N Filtera Klik

hvala samo se nadam dace ima ti neke svrhe staviti taj filter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda vec postoji tema, ali ne mogu da je nadjem. Da li je isplativo cipovanje stila 1.6 16v sto se tice snage? Koliko se dobija dodatnih konja i da li utice na potrosnju? Hvala :)

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što reče Chobby, možeš da dobiješ 5KS ili slično..u svakom slučaju onoliko konja za koliko moraju da te ubeđuju da si ih dobio jer taj dobitak ne možeš da primetiš, a onda to retko ko ozbiljan hoće da ti uradi baš zato da se kasnije ne bi sa vlasnicima takvih motora pod haubama ''prepucavao'' jeste li, ili nije došlo do povećanja snage. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...