Jump to content
FAS Goran
kole

Fiat Stilo - šuspleh

Recommended Posts

Taj je pleh (plastika) iz tri dela je isti za svaki Stilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

neko mi je rekao da je uspeo da nadje sus pleh za bravu ili u YU-lukasu ili miloceru po znatno povoljnijoj ceni nego original.obe firme se reklamiraju u halo oglasima.moju mareu 2.0 leti vozio bez zimi sa susplehom, korisna ali ne i neophodna stvarcica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma sus plek je zakon za cistocu motora.

nista ne prska na motor i ostale stvarcice pod haubicom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da je bolje hladjenje sa shus plehom... A i zimi bez njega mogu da zamislim kako izgleda motor, mada i leti mnoooogo manje prasine stigne do motora i ostalih delova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra idem da uzmem shus pleh, a trebalo bi da izgledaju ovako...

Centralni

aV2ldaw0.jpg

Desni

aV2ldrZ0.jpg

Levi

gx24p1w0.jpg

Samo ne znam za sta se pricvrscuje sa prednje strane kada ima one nitne kao za hefralicu za papir, ali veliku... :)

Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

posted by etibor

Shus plehove imaju u www.yu-lucas.co.yu, ja sam zvao i pitao, kazu imaju ih. I to uvozni. 1303 dinara su bocni po komadu, a 3136 din je centralni. Ima razlike benzin i dizel, nista vise... Kaze nije problem ima toga, a i ako nestane stize svakih 7 dana nova roba. Ja sam narucio za subotu, posto ne mogu ranije da stignem da ih podignem jer im je radno vreme od 9 do 16h, a subotom od 9 do 14h. a telefoni maloprodaje 011 3910 318, 011 3910 328, 063 439 574. Adresa: Bože Jankovića 2 (ugao sa Vojvode Stepe). U katalogu na sajtu ne pise da imaju shus pleh, a ja reko ajde iz fazona da nazovem i pitam... Nadam se da je to to, jer sam zvao dva puta da potvrdim da je to stvarno shus pleh za stilo, tj. zastita motora sa donje strane... U subotu idem da podignem, pa cu verovatno odmah i da ugradim, pa javim da li je to to...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9703

I, sta bi - jel' odgovaraju ti iz Lucas-a?

Dajte neke informacije - ima nas jos zainteresovanih :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Namontirao sam samo levi za sada, odgovara... A trebalo bi i desni i srednji, danas ili sutra... Pa tek onda javljam kako se sve uklopilo... Ali ono sto sam primetio je da ce mi na srednjem deli malo smetati crevo koje ide ispod hladnjaka... Videcemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9703

Odlicno, ja treba desni da namestim, pa cu morati da sacekam ostale rezultate :)

Jel' jako komplikovano?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam jos namestio, nikako da nadjem vremena, ali za vikend namestam...

Nije komplikovana, ali je nezgodno ako nemas kanal ili negde da ga podignes nema sanse da stavis...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 9703

Ma, odvescu auto u servis - meni je samo bitno da suspleh odgovara, da ne cimam za dz. drugare iz BGa...

Sve u svemu - cekam nastavak price :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Namontirano sve komplet... Ali...

Prica kaze sledece:

Levi (vozaceva strana). Morao sam malo da razbusim rupu posto nije bas pasovalo kako treba, ali nikakav problem...

Desni (suvozaceva strana). Skinuo stari izlomljeni, prepakovao tapacirung i stavio novi bez problema...

Centralni deo (izmedju vozaca i suvozaca hahaha). E tu sam vec imao problema. Posto je sve to takozvana mala privreda, jedva sam uspeo da nategnem levi i desni kraj da bi uopste moglo da se spoji sa centralnim delom, tu sam se bogami mucio, a i morao sam da busim nove rupe blize krajevima kako bi uspeo sve da spojim...

Obavezno stavljajte neke srafove koji imaju oblu glavu i koji nece mnogo da vire na dole kako ne bi otkinuli sus-pleh...

Glavna razlika izmedju originala (koji kosta koliko kosta) i ovog koji kosta komplet 5700 din je: rekao bih u preciznosti izrade, i u tapacirungu tj, zvucnoj izolaciji koja postoji na originalu, a na ovom ne. Postavicu slike kasnije.

Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tu cenu je i to za ocekivati.Ja preko njih naruci levo podkrilo koje me je sa brzom postom do NS-a kostalo 1020dinara !?Izgleda solidno ali kakva ce biti montaza - to cemo videti. Ali za razliku cene od originala, isplatice se malo zezanja :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sredji suhpleh sam kupio pre par meseci u Beoafrici ali sam ga platio oko 5000 dinara. Mala privreda. Verovatno se tad samo mogao kupiti u Delti i u Beoafrici. Legao je bez problema. Majstor je samo dodao srafove :)

@stef

To je bas dobra cena za podkrilo. Meni treba za zadnji levi tocak. Trazili su mi oko 40ak evra u Delti. Ajd javi kako je prosla montaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto sam obecao neke slike...

Ako nemate kanal morate da se snadjete nekako...

aVWeK89.jpg

A ovo je razlika izmedju originala i male privrede...

aVWeRCA.jpg

Ovo je jedini deo koji mi je ostao, original, drugih delova nije bilo na njemu...

Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad sam bio kod majstora utvrdio mi je da nemam zastitni poklopac ispod motora. Radi se o stilu 1.9JTD karavanu. Da li neko zna gde bi se mogao nabaviti i koliko kosta.Vrlo je bitan jer stradaju lageri zbog izlozenosti prasini. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šus plehom ćeš najmanje zaštititi lagere jer za prašinu treba nešto što hermetički zatvara.

Po meni kod jtd-a je najkritičnije crevo od turbine do inter-coolera koje tako bezveze landara pored kartera. Imam utisak da neka zayebana grana može čak i da ga otkine :thumbdown: . Dosta nizak je i inter-cooler.

Kada velikom brzinom uletiš u neku dublju baru šus-pleh će motor zaštititi da voda momentalno ne uleti baš svuda. To je odprilike sve od zaštite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

po meni jako korisan stvar i vidim ii da dosta ljudi nema te zastite ja sam svoju polomio zbog spustenog auta pa mi se i ne kupuje nova mada bi i mogao

Edited by a.m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...