Jump to content
FAS Goran
kole

Fiat Stilo - šuspleh

Recommended Posts

Ta plastika ili susplehovi mnogo znace i poprilicno su skupi,tako da to lepo pricvrsti i vozi to kada imas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

3.500 je centralni, a 1.300 desni, pošto su meni i oba pokidana, skroz iz šrafa izvučena kao da je neko jako vukao, dal to nekako da krpim ili da uzmem te nove, pošto i da krip svaki sledeći servis kada radim ili nešto majstor to skine...

Edited by neshaoct
pismo foruma je latinično

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne znaci, ne bi ni bio tu - prilicno sprecava ulazak vode, prasine, prljavstine odozdo, poboljsava opstrujavanje vazduha oko vozila, delimicno i zvucna izolacija... Inace su ranije bili skupi kao djavo, originalni polovni oko 250 EUR, a na placevima su znali da ih namerno skidaju i zavrnu neupucenog kupca. Cene koje navodis su za zamenske delove.

A nekako mi bas upada u oci kada vidim Stila koji mi ide u susret bez suspleha, dovoljno govori o odnosu vlasnika prema vozilu. Uglavnom to i vizuelno i zvucno potvrdjuju kada se priblize.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako već imaš originalne, namesti ih obavezno. Jer ako ih izlomiš zamenski nisu ni približno tog kvaliteta, mnogo lakše pucaju i nemaju zvučnu izolaciju...

Po mokrom i po zimi, šuspleh ti najviše čuva turbinu od prskanja vode po vreloj turbini...

Nexus 7

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se znače šusplehovi kao zaštita, pre nekih mesec dana ćale na Zlatiboru upao u neko veliko nevreme i veliku kišu i na pumpu kad stao za gorivo bacio pogled u motorni prostor i iznenadio se koliko je malo bio mokar s'obzirom na veliku kišu i vodu na putu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da to je desni. Imas po nekim radnjama da narucis te zamenske a imas ih polovne po placevima...procitah u par prethodnih postova da je taj desni koji tebi treba 1300 din a levi mislim da je 1000 din...nisu nekog kvaliteta ali je bolje je sa njima u svakom slucaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenskim je mana sto su krti. Malo povesti racuna o njima, posebno zimi pri voznji u rikverc po dubljem snegu jer skupljaju sneg kao lopatom ako nisu lepo podignuti i fiksirani.

U svakom slucaju je najgora varijanta nemati ih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nisi pri parama, kupi makar samo desni za pocetak, on je 1300 dinara u AP sportu.

Ovako su ti remenice, alternator, kais, roleri direktno na udaru vode, blata, prasine. To im sigurno smanje vek trajanja.

Za komplet ti treba oko 50 evra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to i trazim, prvo bar desni posto sam radio sad veliki servis pa da zastitim to, a alternator mi je vec los zato sto nije imao desni sus pleh...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ovi preprodavci uglavnom skinu sa kola pa prodaju posebno za 50ak evra. On ce kola prodati i sa tim i bez toga (kako kome, ali uglavnom ce ih prodati). A cuo sam da skidaju i ovi na carini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, da li neko može da napravi crtež donje centralne zaštite motora? Ja bih ga napravio, ali nemam uopšte šuspleh. Konkretno za Fiat Stilo , 1.9 jtd, 85 kW, 2002. godina proizvodnje. Od plastičnog nema vajde. Hoću da pravim aluminijski (od lima debljine 1,5mm) i konačno rešim ovaj problem. Ako je neko već ranije radio nešta slično bilo bi dobro da podeli iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko bi aluminijum bas bio pogodan za tako nesto, cisto glasno razmisljam...

A sta fali originalnom fabrickom susplehu (da nisu ove krte jeftine kopije)? Ja ga vozim vec 8 godina bez ikakvih problema, poenta je samo da se pedantno usrafi. I ako sam radim ili nesto kod majstora, uvek insistiram na tome da svaki sraf bude na svom mestu. Problem je kad pogube srafove i krene da se krivi, a masa nastavi tako da vozi dok se na kraju ne izlomi. A na putu mi bas upada u oci kada mi u susret ide Stilo bez suspleha :) , ima ih prilicno.

I, da, pripaziti pri voznji unazad po malo dubljem snegu.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aluminijumski bi ti verovatno brzo probio uši.

Mogu misliti kako zvoni kada udati kamen u njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aluminij , dobio bi noge ko od šale.

Pitanje je gde bi završio i šta polomio kad ga negde potkačiš.

Ovako 30 e i cepaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam suspleh, ali se proletos otkacio. Tri puta sam isao majstorima, vozim 15 dana, pa se opet otkaci skroz ili samo se malo spusti, pa prilikom nailaska na neravnine ili lezeci policajac pocne da struze. Posto se taj suspleh bio izvitoperio (to je bio glavni problem), odlucio sam skroz da ga skinem dok ne pronadjem bolje resenje.Na zalost nisam preuzeo taj stari vec sam ga bacio. Pitao sam majstore, a citao sam i na forumima, i svi su stava da kupovina novog nije najbolje resenje, jer su krti, a kupovina polovnog koji su stari 15-ak godina cini mi se da nije dobra opcija. Razmisljam da ugradnja aluminijskog, moze dosta toga da rijesi.Lagani su, ne rdjaju, a to resenje nije puno ni skuplje (tabla lima oko 4000 dinara+majstor koji ce iseci po meri). Sto se tice eventualnog lupkanja,mislim da je mala sansa za tako nesta, posto ne vozimo po makadamu, a taj dio vozila nije izlozen kamencicima u tolikoj mjeri.Mozda se moze prefarbati plastobitom i sl...Gledao sam dobra resenja na nekim forumima za alfa romeo vozila i ljudi su bili uglavnom pozitivnih stavova prema aluminijumskom resenju. Evo link do takvog jednog resenja: http://www.alfistisrbije.rs/index.php?topic=755.0 Mislim da bi koristilo ovako nesta da napravimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozovi Pedju iz Indjije, imas kontakt na forumu, ogroman otpad, bagatelne cene, i izaberi dobar originalni suspleh. Bar bih ja tako uradio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mogu da nadjem kontakt? Da li je to pedja.indjija? Ne vidim broj telefona. Ili da mu posaljem poruku, ako je to taj covek koga sam malocas naveo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas PM, da ne off-ujemo ovde, a telefon smo stavljali na temi o otpadima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto da pocupa dobar limar da ga iskroji porubi ivice da nije ostar i neverujem da bi neku havariju napravio ako se otkine pricamo o aluminijumu.Al ok svako ima svoje misljenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...