Jump to content
FAS Goran
kole

Fiat Stilo - šuspleh

Recommended Posts

bocni su bili oko1700 din po kom,a srednji izmedju 3500 i 4000din po radnjama u BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

na bocnom ide 6mm duzine 20mm sa glavom sestougaonom za kljuc 10

za donji idu 6 komada kao ovi gore plus 2 komada pleh srafa za krstasti srafciger precnik 3,5 mm duzine 15mm

tako je kod mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene to sve ide na plasticne selne :) U takvom je stanju da srafovi tu nemaju sta da traze...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako su vam sjebane rupe, uzmite malo jace lim srafove sa isto tako malo javim podloskama i ima da uhvati ko blesavo :) ja sredio sus pleh koji je tresao (drzao se na 2 srafa) I SAD JE SUPER! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam nov suspleh za stila na Fiatovom otpadu na ulazu u Sabac (pre mosta). Cena je 65e za sva tri dela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je onaj centralni suspleh spao drugi dan kada sam kupio auto, i to sreca u dvoristu, izlazio sa u rikverc, pa se prednji kraj spustio, i zakacio za pipak gde se zatvara kapija, stajao tako 2 meseca, posle cu na kanal da ga namestim, bas da vidim ima li one bocne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi plastičnu vezicu i podigni taj kraj jer će ti sada kupiti sneg kada ideš u rikverc, napuniti ga ako je toliko nisko, a onda pod teretom snega puca plastika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nocna mora.

Dve nedelje voznje i odvoje se plastike,pocnu da lupkaju.

Legnem ispod jer nemam kanal,stavim siri holsraf,dve nedelje voznje opet,proklizi,opet se odvoje,opet iritira.

Opet legnem ispod stavim jos siri holsrfaf,feder sajbnu,dve nedelje voznje opet proklizi.

Stavim holsfrav debiljine prsta,onu sajbnu za plastiku i eto ga nema nista da zeza mesec dana.

Cale otera pre dva dana auto da uradi servis,zamoli ih nepotrebno da zategnu taj holsraf.Oni ga preteraju,

ja sednem u auto ono opet lupka,pogledam holsraf ispao,nemam siri jbg.

Tako da sutra busim novu rupu :D

Edited by Jim9

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja namesetio moj pre dvadesetak dana,sve stoji jos uvek kako treba, stim sto sada kada izlazim iz dvosta u rikverc obavezno polako i malo na stranu da ne bi ponovo zakacio na onaj pipak sto se zatvara kapija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam to sredio tako što sam kupio u Piaggia one male limene matice što se u njih zavidavaju šarafi.

Dies_screw_PIAGGIO_emblem.jpg

Samo sam ja kupio veće, u njih se zavidafaju šarafi od 6mm i sad je bolje nego novo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce mi je otpao donji (veliki) poklopac motorskog prostora. Culo se grebanje u toku voznje i kada sam se zaustavio i pogledao ispod motora imao sam sta da vidim - plasticni poklopac za zastitu se drzao samo na jednom zavrtnju. Skinuo sam ga sa namerom da ga mozda vratim prvom prilikom, ali sam primetio da je jedan ugao (u kome se nalazi rupa za zavrtanj) slomljen.

Da li neko ima link ka detaljnim fotografijama prednjeg dela Stila snimljenih odozdo? Namera mi je da vidim kako se tacno pricvrscuje poklopac za zastitu, tj. da li bih blizu mesta odlomljenog dela moga da probusim neku rupu i tu procvrstim taj ugao. Video sam da nov poklopac moze da se kupi za relativno malo novca, ali ako je ovaj sto imam jos uvek upotrebljiv, iskoristio bih ga.

Unapred hvala.

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je ivica polomljena uzmi dva nova holsrafa sa jedne i druge strane,probusi obe plastike,zavrti i to je to.

I meni stalno spada holsraf na jednoj strani,prosirila se rupa.

Stavi jedan siri holsraf ili ako mozes nekako da dohvatis odozgo mozes i sraf pa dve matice(kontramatica) i nema sanse da spadne ja cu to prvom prilikom

kad budem nasao neki kanal negde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je ivica polomljena uzmi dva nova holsrafa sa jedne i druge strane,probusi obe plastike,zavrti i to je to.

I meni stalno spada holsraf na jednoj strani,prosirila se rupa.

Stavi jedan siri holsraf ili ako mozes nekako da dohvatis odozgo mozes i sraf pa dve matice(kontramatica) i nema sanse da spadne ja cu to prvom prilikom

kad budem nasao neki kanal negde.

Razmisljao sam o ovome, ali nemam kanal pri ruci. Zato i trazim negde fotke montiranog poklopca da bih video da li mi je ostalo dovoljno mesta (pored polomljenog) za montazu. Takodje me zanima za sta se sve pricvrscuje poklopac.

Video sam da nov poklopac moze da se kupi za relativno malo novca, ali ...

Unapred hvala.

Mogao bi da podelis sa nama detalje ovoga ! :thumbup:

Nasao sam nov poklopac za oko 3100DIN u KitCommerce-u. Mozda nije bas jeftino, ali meni ne deluje papreno, ipak je to veliki plasticni odlivak.

Edited by Tex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspeo sam da otkinem centralni šuspleh (koji je povukao i polomio oba bočna) na ovim našim sporednim ulicama gde su kolotrazi toliko duboki da je nemoguće proći a ne napraviti neku štetu na kolima! Sramota je kako nam izgledaju sporedne ulice u centru grada, a ja sam olakšao kućni budžet za 170 e :crybaby: , ali sam montirao novi samo desni bočni, a ostali će da sačekaju proleće.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest gall

I ja sam juce otkinuo srednji suspleh,a pitanje je i u kakvom su stanju oni bocni. Ostao je u jednom komadu.Mislim da su pukle dve zabice jer sam ga samo ocistio od snega i stavio u gepek. Ali desilo mi se nesto jos gore od toga,"jer nevolja nikad ne ide sama". Vozim ja Karadjordjevom,par sati kasnije,onako,polu ociscenom i predjem preko komada (grudve) snega,kad ono nije sneg nego kamen i odvalim kuciste filtera za vazduh. Morao sam zicom da ga vezem da ne drlja dole. Sad mi je pod haubom kupusiste i sutra ujutru pravac servis da "sredjujemo stvari". I jedan savet: LOPATU U GEPEK I OPREZ U VOZNJI!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šuspleh se prilikom kretanja u rikverc po visokom snegu pretvara u veliku lopatu koja puni snegom motorni prostor sve dok ne pukne.

Podignite zadnji kraj šuspleha plastičnom vezicom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda i nisi morao original, ono...nije to deo trapa, nisu kočnice, nije nešto vitalno, nego plastika koja se lomi jednako kao i ona od po 30 eura šuspleha... :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta 3 kineska šuspleha nisam mogao da nađem nigde u gradu ispod 100e, a majstor mi je rekao da su napravljeni od veoma loše plastike koja je krta na hladnoći, a vitoperi se na toploti i da prežalim još tih 70e i da se ne izlažem mogućnosti da za godinu dana ponovo kupujem plastike. Koliko sam se iznervirao zamalo nisam prodao auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...