Jump to content
FAS Goran
Guest 10757

Gde sipate gorivo?

  

418 members have voted

  1. 1. Gde najčešće sipate gorivo?

    • NIS
      134
    • EKO
      54
    • MOL
      99
    • OMV
      39
    • LUKOIL
      34
    • ELP
      5
    • Neka druga pumpa
      49


Recommended Posts

ne znam kako nema, pa pusten je u pogon negde u novembru, a i stari pogon je skroz remontovan,pa cak je i tu sigurno malo bolje gorivo nego pre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, obradovao sam se kad sam video da MOL vodi na anketi. Ja sve ljude ubeđujem da je benzin tamo dobar.

Dok sam vozio Pežoa 206 jedino na toj pumpi kada naspem sam primetio da manje troši, sve ostalo isto, osim EKO pumpe čije je gorivo, čini mi se, više trošio. U Šapcu inače.

U Beogradu nešto i ne videh mnogo MOL pumpi. Sad kad sam uzeo Seicenta pre neki dan nasuh na NIS-u odmah pored placa gde sam ga kupio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorivo na pumpama jos uvek nema nikakve veze sa novim pogonom.

Možeš li malo pojasniti?

Da možda nije zbog zaliha derivata koje se prave, kako ono beše..na 90 dana? Ne mislim na gorivo na samim pumpama, nego tamo gde se pretače gorivo za pumpe. Treba prvo da se potroši ono pravljeno ranije, možda na to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri samo da li ih imaju da ne bi za džabe skupljao kao ja :) Ja već mesec dana jurim kofer, imam sve lepo zalepljeno i nigde ga nema..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do sada sam pricao da nisam nikada osetio nikakve razlike u gorivu koje sam sipao, a sipao sam gorivo na mnogim pumpama, i na "crno" ako se to tako moze nazvati i zaista nikad nisam osetio neke prevelike razlike koje bi me impresionirale... To je sve manje vise bilo isto, ali ovih dana nadjoh i kupih gorivo... Gorivo je istoceno iz mercedesovog slepera 2012 godiste, trebalo bi da je sipano na shall pumpi u sloveniji... Ali to gorivo je ostavilo na mene veoma pozitivan utisak...

Kada upalim potpuno hladan auto, ne osecam ni najmanje vibracije na volanu, motor mnogo mnogo tise radi i auto letiii... Ne verujem da sam ja mogao da utripujem toliko, mozda su sipani neki aditivi u gorivo?? Ali ne verujem da ce se neko igrati sa tim, jer je rec o veoma skupom sleperu u koji vozaci ne smeju da sipaju svasta...

Najvise od svega me je impresionirala potrosnja... Zaista nisam verovao u takko malu potrosnju, da ne bude da pricam gluposti, evo fotografija...

cxca1150.jpg cxca1151.jpg

Uslovi voznje su bili sledeci. U autu 4 coveka, auto maximalno napunjen, u gepeku kanta od jos 30 litra goriva, kofer pun alata 20 kg, putne torbe od nas cetvorice (pun gepek), pozadi sede dvojica izmedju njih torbe, u krilu svako nosi svoj lap top, rezervoar pun goriva... Celokupan teret (nas cetvorica i sve ostalo ) minimum 500 kg... magistralni put Bela palanka nis 90-100 kmh (nekoliko preticanja, ali bez izvlacenja...), nakon toga auto put na tompomatu oko 130 kmh... i nakon toga jos nekih 30-40 km voznje po beogradu... i Prosecna potrosnja 4,9LLL... Ovo mi se nikad do sada nije desilo... Uvek sam imao u ovakvim uslovima minimalno potrosnju od 5,5... Neko ce reci sad 0,6 litra je neprimetno, ali ja proteklih 3 godine uvek sam imao potrosnju oko 5,5 i mozda malkice jace potrosnju... Tako da je ovo jedino do goriva neka razlika, koju sam ja po prvi put primetio...

Ako neko kaze da bord laze, reci cu da sam ga 100x proveravao (do cepa) i da su na duze staze odstupanja max +/-(0,1-0,2 L)... a i po kazaljci se vidi koliko je sisla na preko 300 km, a rezervoar nije bio pun do cepa, mozda je moglo da stane jos jedna litar...

Onda dalje jos jedna situacija... Od usca ka zemunu uvek idem na tempomat oko 70 kmh u cetvrtoj... i uvek mi trenutna potrsnja buse oko 4,2-4,4 na tom pravcu... Juce 3,7 litara... Zaista sam pozitvno iznenadjen gorivo, ne znam sta mu je radjeno ali je odlicno... :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi...ne zavaravajte se kratkim relacijama i malim ciframa...Može li još neko da da podatke kao npr:

33950km; 2601,9l ----> 7.66l/100km od aprila '11 do danas... :smoke:

P.S. Sad će Neša da me strelja zbog promašene teme... :2guns: Nisam kriv, oni su počeli prvi! Evo sam ću da postujem u "Kolika vam je potrošnja goriva"

Edited by Ivan73

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima lepših stvari u životu od vođenja stroge evidencije utrošenog goriva. Jedino ako planiraš razvod pa vodiš deobni bilans. :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novo gorivo sa novih postrojenja na NIS pumpama tek od marta - aprila!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvo novo gorivo...od toga nema nista...A i pocelo je lagano da poskupljuje...tako da najvise volim da sipam gorivo na crno...pumpe zaobilazim kad god mogu:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je i moj komšija sipao gde je stigao i šta je stigao u Stila 2-3 godine. Pre par dana me pita jel na mom bezveze stavljen jtd znak jer uopšte ne dimi :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sipam ja gde stignem, vec kod jednog drugara koji sipa u svoj kamion na pumpi...pa zajedno on i ja vadimo iz istog...tako da nema problema sto se tice toga! On zadovoljan, ja jos zadovoljniji i tako u krug :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
....kod jednog drugara koji sipa u svoj......pa zajedno on i ja vadimo iz istog...On zadovoljan.....ja jos zadovoljniji...... tako u krug....

ko ga vadi, kome ga vadi, ko sipa u ciji :D

ma samo kad ste obojica srecni i zadovoljni :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi...ne zavaravajte se kratkim relacijama i malim ciframa...Može li još neko da da podatke kao npr:

33950km; 2601,9l ----> 7.66l/100km od aprila '11 do danas... :smoke:

P.S. Sad će Neša da me strelja zbog promašene teme... :2guns: Nisam kriv, oni su počeli prvi! Evo sam ću da postujem u "Kolika vam je potrošnja goriva"

ja imam podatak neki ovakav... Od pocetka decembra 2012 kada sam ugradjivao LEd pozicije pa sam skidam akumulator i resetovao mi se bord...

Inace sam imao podatke za nekih 19 000 km koliko se secam za nesto vise od godinu dana voznje...

PS. Napomenucu samo ponovo da mi bord "laze" za maximum +/- 0,2 L/100 km... Proveravao sam ga od cepa do cepa mnogo puta... (do cepa pun, predjem 100 km dopunim sracunam... do cepa pun predjem 500 km dopunim sracunam... do cepa pun dodjem do rezerve sracunam ...) I navise odstupanja su bila da je bord pokazivao oko 0,2 litara manje nego stvarno (gradska voznja) a otvorenom i duze voznje skoro i da ne gresi... tipa +/- 0,1l...

cxca2620.jpg cxca2621.jpg cxca2622.jpg

Kao sto vidite, prosecna brzina je 36kmh, sto ukazuje da ima vise gradske voznje nego otvorenog i auto puta... mozda nekih 60-65% gradska voznja i ostalo auto put i magistrale... Po meni je 2500 dovoljan uzorak da se vidi potrosnja, prekontrolise bord i sve ostalo... Pogotovo sto je ovih 2500 km predjeno po hladnijem vremenu (decembar i januar) i po snegu, i slajfovanje i zezanje po snegu, i rad u mestu radi zagrevanja soferke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale, maltene isti rezultat u slicnim uslovima ;) . Doduse na JTD i mnooogo vecem uzorku kilometraze. Dopisi se ovde u temi: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=38285

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipao 30L na NIS-u. Za sada, nije nista losije od onog sa Eko pumpi. A neznatno jeftiji. MOzda se tripujem, ali kao da za nijansu i manje trosi

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja cu malo da se maknem sa nis-a (a i ne dele vise one markice) posto mi stalno odstupaju podaci sa borda i cep-cep metodom.. Do sad uglavnom za 0,3-4l ali ovih poslednjih 0,9l je stvarno previse i u najmanju ruku sumnjivo.. :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...