Jump to content
FAS Goran
Guest 10757

Gde sipate gorivo?

  

418 members have voted

  1. 1. Gde najčešće sipate gorivo?

    • NIS
      134
    • EKO
      54
    • MOL
      99
    • OMV
      39
    • LUKOIL
      34
    • ELP
      5
    • Neka druga pumpa
      49


Recommended Posts

Morace definitivno. :lol:

Premericu sutra da vidim kako ce da se pokaze MBG, uvek je sa njim isto sve, nikada greska, identican broj kilometara. A MOL kako te zabode...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitno je koliko pređeš. Igranje sa mapama definitivno utiče na bord kompjuter, ne i na potrošnju u realnosti (eventualno na gore, teško na bolje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da kazem da mi je MOL sve isplatio svu stetu na autu i dobio sam gratis pun rezervoar goriva (istrosio sam ga skroz pa je bogami ostao sa dve litre u njemu tako da sam i to dobro iskoristio da natoce pun)videcu kako se auto bude ponasao sada,jer dok sam imao ovaj kurslus oko majstora i dok nisam ovo resio tocio sam dva puta na NIS i dva puta na OMV pa cemo videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drug pre pre neko vece sipao Ed na Mbg pumpi kod nas u gradu, (auto 407 hdi) i auto posle toga se pretvori u tesku mrcinu, nece da mrdne jedva se vuce. Otisao do Nis-a sipao za 2000din i posle 1km auto poceo da ide normalno kao i uvek.. Nema pravila, kako gde ubodes izgleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam presao 7-8000km, znaci skoro 500 litara goriva-evro dizela, od kojih 50ak sipano u inostranstvu, a ostalo sve na nisu sipano.

Posto nisam imao senzor vode u gorivu, pre nekoliko dana sam ga kupio i ugradio, pa pri tom sam morao da ispustim sadrzaj filtera goriva. Ispustio sam u providnu plasticnu flasu i verovali ili ne nisam primetio kap vode ili neke druge sumnjive materije tipa mleka, trunja i slicno. Da mi je neko pricao ne bih verovao!

Poslato sa marsa koristeci teleport!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nidzo a sto si odustao od EKO pumpe?

Rekao mi je neko tada zaposlen u Eko da sipam na Mol. :-)

Sipao sam jednom u Alfu pun na Eko i nije bilo nekih problema, ali ostalih 20x sipanja punog rezervoara od marta meseca su samo na Mol. Neću da se mislim, Stilo je bio zahvalan, što bih drugačije postupao sa Alfom?

Tapatalk

Ja sam presao 7-8000km, znaci skoro 500 litara goriva-evro dizela, od kojih 50ak sipano u inostranstvu, a ostalo sve na nisu sipano.

Posto nisam imao senzor vode u gorivu, pre nekoliko dana sam ga kupio i ugradio, pa pri tom sam morao da ispustim sadrzaj filtera goriva. Ispustio sam u providnu plasticnu flasu i verovali ili ne nisam primetio kap vode ili neke druge sumnjive materije tipa mleka, trunja i slicno. Da mi je neko pricao ne bih verovao!

Poslato sa marsa koristeci teleport!

Stilo ima senzor za prisustvo vode u nafti koji se nikad nije upalio do sad. Čemu čuđenje? Nije situacija toliko loša koliko se priča - ne kažem da se ne dešavaju ružne stvari, ali su više izuzetak nego pravilo.

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbm li ga, takodje sipam godinama iskljucivo na MOL (posle pocetnog "saranja" i testiranja sa ED), nastavicu bez obzira na ovo. Nemam nikakvih primedbi, takodje mi se nikada senzor nije javljao, mada s vremena na vreme i sam prekontrolisem filter. Pricam iskljucivo o ED.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice MOL-a. U rezervoaru sam imao nesto sitno goriva, oko rezerve i naneo me put ka MOL-u na Zrenjaninskom putu, sipao sam za dve crvene i primetio sam drugaciji rad motora u negativnom smislu i blago povecanu potrosnju, nekako je tresao vise mada nisam primetio razliku u performansama. Posto sam istrosio to gorivo, otisao sam na EKO kod YUBC-a i sipao nesto vise od 20 litara i motor se smirio pa i potrosnja za pola litre pala. Ranije sam samo na MOL-u sipao i zaista nisam imao problema ali ocigledno zavisi od pumpe do pumpe u okviru iste firme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, cuo sam vec par ovakvih komentara u zadnje vreme... Ja uvek sipam na njihovoj pumpi na Medaku, odmah posle plavog mosta, redje u Jerkovicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li mi to posle mleka u gorivu sada mozda imamo placebo efekat...? :)

Do pre toga skoro svi smo hvalili MOL, evo cak i na glasanju ovde MOL je na prvom mestu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da smo za MOL vecinom glasali mi traktoristi. Mada i odziv na anketu je tanak, nema 250 glasova ukupno.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja sam glasao za EKO, a sad ih zaobilazim u sirokom luku. Steta sto glas ne moze da se menja :laughing:, bilo bi zanimljivo pratiti mesecna kretanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze to sa placebo efektom, jer mi je ocigledna razlika u radu motora i u potrosnji.

Ja sam glasao za MOL tada, ali eto prilike su se tako namestile da preferiram EKO. Ko zna sta ce biti do kraja godine.

Edited by Kejd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steta sto nema vise euro lozaka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sad samo ciljam pumpe sa velikim prometom. Kontam, najvažnije je da je gorivo sveže pošto je kvalitet svima manje-više isti. Svi efekti koje su ovde mnogi pomenuli lako se dešavalu zbog starog goriva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mudro zboriš Dovla. Par puta sam naišao i sipao nakon što su cisterne istočile gorivo na Lukoilu kod mene u komšiluku gdje inače sipam i razlika je drastična u potrošnjii i radu motora.

«Tapatalk Desire»

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sad samo ciljam pumpe sa velikim prometom. Kontam, najvažnije je da je gorivo sveže pošto je kvalitet svima manje-više isti. Svi efekti koje su ovde mnogi pomenuli lako se dešavalu zbog starog goriva.

Ja nisam ni verovao koliko može staro gorivo da bude loše. Znaš već priču da mi je dugo stajao auto i zadnji put sam sipao u novembru pun rezervoar i osatalo je malo više od četvrtine kada sam išao na tehnički pre par dana. Kada su da ligas da provere izduvne krenule su crne mačke da iskačku kroz auspuh. Čak sam im i mrlju ostavio na podu :laughing:

Potrošnja isto otišla mnogo gore i posle sipanja još 50ak kilometara prestao je u potpunosti da dimi i unomralila se potrošnja. Zanimljivo da u snazi nisam neku veliku razliku primetio..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije baš u kontinuitetu 2 meseca stajao jer sam ga povremeno vozio kad nije bilo snega, ali sigurno je stajao od početka januara do pre par dana bez paljenja jer je otišao akumulator. Ali verovatno je dosta uticalo to što je stajao pošto je samo na prvo jače dodavanje gasa zadimio kao lud i posle je potpuno čist vazduh izlazio. A i dosta je zavisilo i od kretena koji je bio u kolima jer je prvi put nabio gas do skoro 5000 obrtaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje drzi rezervoar pun, pa dolivaj.

Mali off - ja godinama ima neku naviku da obavezno malo izduvam auto pre tehnickog, dovedem na radnu temperaturu, zagrejem kocnice :) , pa tek onda kod batice na kanal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...