Jump to content
FAS Goran
Guest 10757

Gde sipate gorivo?

  

418 members have voted

  1. 1. Gde najčešće sipate gorivo?

    • NIS
      134
    • EKO
      54
    • MOL
      99
    • OMV
      39
    • LUKOIL
      34
    • ELP
      5
    • Neka druga pumpa
      49


Recommended Posts

Meni se više isplati da ga uvek držim iznad 1/4 rezervoara jer se nekad desi da ne vozim mnogo pa dosta gorivo stoji dok istrošim pola rezervoara.

A za zagrevanje kola ću morati da ti uzmem foru, manje će me boleti srce kad krenu da ga isprobavaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali off - ja godinama ima neku naviku da obavezno malo izduvam auto pre tehnickog, dovedem na radnu temperaturu, zagrejem kocnice :) , pa tek onda kod batice na kanal.

Ovo svako obavezno treba da radi! Pogotovo oni koji koji aute uglavnom dave po gradu sa malim okretajima.

Sto se stajanja goriva tice mislim da to nema veze. Naravno pod uslovom da ti stoji kod kuce u kanti ili buretu dobro zatvorenom. Inace sta bi bilo sa ratnim rezervama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednja dva tocenja sam obavio na novootvorenoj pumpi kod nas pod nazivom "TAXI PETROL" - begesari :p !

Prijatno sam iznenadjen potrosnjom a Bogami i cenom gasa od cca 74,90 a bemmznin je cca 149 mislim. Da li je moguce ali se potrosnja smanjila za citav litar (1L) ?! Bem ti sitan kuruz ! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazari li neko one džidža bidže na Molovim pumpama uz nalepnice kada sipate gorivo? Bogami ja sam prezadovoljan Bošovom aku bušilicom (PSR 1200,3800 DIN) koja je bila na ponudi prošli mesec?

 

Sad su krenuli sa sa nekim Gerber noževima za preživljavanje i baštenskim alatom. Čak još nema te vesti ni na sajtu, ali možete videti o čemu se radi ovde: http://www.mol.si/si/vozite_z_nami/fiskars_products/

 

Vredi uživo pogledati na pumpi, možda se nešto zalepi za oko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i dalje na Nisu sipam, probao sam na Lukoil i a Zoljevo pumpi i potrosanja je ista, prednost Nisu dajem zbog one akcije sa superkarticom jes da nije neka usteda na gorivu ali dobio sam kupone sa popustima pa ce se naci nesto u idei i na pumpi za pazarenje, jedan kupon sam iskoristio i kupio sprej od 750ml za kokpit za 280din, mozda moze negde da se nadje i jeftinije ali nemam vremena da se majem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam probao jos na astri na skoro svim pumpama... najbolje mi se pokazao  na OMV-u od tad samo i tamo sipam, inace MOL i OMV su tu negde ali meni se bolje pokazao OMV a i imaga manje vise svuda pa tako samo tamo sipam :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram razočarano da kažem da ni MOL nije kao pre :(

Već dva puta pređem ~100km više sa punim rezervoarom kad sipam na NIS-u. Pričam o benzinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sipam na Nisu,uvek predjem vise nego sa bilo kojim drugim gorivom...Sipam na nekoj drugoj pumpi,samo kada me muka natera ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako vam se cini Dizel gorivo gde sipate na kojim pumpama, jel ste probali mozda ovaj Lukoilov Ecto dizel ?

Kolega mi kaže da mu je spustio auto potrošnju skoro litar sa ovim gorivom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas kolega izbacio na svoj profil sledecu sliku:

 

1979911_716836828356259_1943290031_o.jpg

 

Uz komentar: Danas sam na Avia pumpi kod plavog mosta u Bg-u sipao u svog pezoa 407. 10.060 din dizela sto je 67 litara.Pritom sam imao jos 5,6 litara u rezervoaru.U peugeot servisu mi kazu da u taj auto ne moze stati toliko litara.Dakle???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde nadje najgoru pumpu u beogradu :D

I sto je u 14:13 nasuo nepunih 7l, a u 14:34 pun? Zar nije kontta? Sta je bre ovo?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je 2,0HDI onda je moguće. On ima rezervoar od 70l, a i pitanje je šta je radio u međuvremenu tih 20min. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle mesec i po dana potrosnja se vratila na stari nivo. Izglda da u pocetku stvarno isporucuju kvalitetniji dizel, dok se kupci ne navuku, a onda nastave po starom.

Ja sam u nekih 5 dana dva puta sipao taj dizel u kanticu. Prvi put je bio potpuno bezbojan kao voda, a drugi put zelenkaste boje  :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako vam se pokazao MaxMotion posle duzeg koriscenja?

Ja sam primetio jednu zanimljivu stvar, od kada se pojavio sipam samo maxmotion i u pocetku sam stvarno primecivao razliku, zivlji rad motora... Silom prilika sam jednom sipao na Eko pumpi i auto mi je mirnije radio, nekako mekse! Posle sam sipao isti maxmotion kao i uvek i opet dobio grublji i nemirniji ler. Pa ponovo Eko aviodizel i stvarno mi se bolje pokazao, auto drugacije radi! Od sada cu definitivno sipati na Eko pumpi (ispod nosa mi je ako nista drugo), a malo cu zaobilaziti taj MaxMotion, mozda i nije dobro preterivati sa tim aditivima...

A mozda konacno sipamo kvalitetnije gorivo, od kada su poceli da ga markiraju...

 

 

Eto, samo neko zapazanje pa da podelim sa vama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada se pojavio nije bilo apsolutno nikakve razlike, isto vuce, isto trosi i isto radi, pa sam prestao da ga sipam i poceo da sipam samo na zmaju, silom prilike sipam skoro maxmotion i pocnu da se cuju dizne i to bas lepo, odem na zmaj napunim do kraja i prestani da se cuju, sada je sve normalno, tako da OMV nikada vise, a tome doprinosi da su caletu nasuli pun rezervoar vode umesto bezolovnog.

Seznt from my HTC Desire 601 using Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipam euro dizel tamo gde je najjeftiniji. Kada sam isao u Grcku, jedom sam sipao u Makedoniji na Lukoilu i tamo je cena "običnog" euro dizela i Ecto euro dizela ista. Kada sam pitao radnika na pumpi o cemu je rec, rekao mi je da je to isto gorivo.

 

http://www.lukoil.com.mk/mk/home

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zaobilazi NIS, kad god sipam crce ko lud! Na OMV-u mi je kad god sipam i na kojoj god pumpi ista potrosnja, taj maxxmotion je biiip! isto ko i obican

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...